Očkování na rotavity vakcínou RotaTeq

5
29.4.21 12:55

"očekávání" na rotaviry vakcínou RotaTeq

Holky ahoj,

prosím o radu nebo názor.
Malému jsou tři týdny a od Dr jsme dostali letáček s „očkováním“ na Rotaviry konkrétně RotaTeq ( podávání do ústy miminka pomocí sladkého roztoku ), roztok se dětem podává mezi 6 týdnem až 12 týdnem.
Jaké prosím máte vy zkušenosti, nechávali jste dát mimčům vakcínu?
Díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26202
29.4.21 12:57

Mají obě děti. Je to na tobě, jestli to chceš dávat nebo ne, to by se měl rozhodnout každý sám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.4.21 12:59

@pikola To je jasné, že je to na mě. Ale chci vědět zda bylo vše ok po podání roztoku😱

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10617
29.4.21 13:03

Dávala jsem, po obou měly obě děti lehký průjem asi týden po podání. Je to běžná reakce, protože se jedná o živou vakcínu. Za mě je důležitá, rotavirové infekce jsou pro tahle mrňata strašně nebezpečné. Kamarádka strávila s maličkou 14 dní v nemocnici na kapačkách hned po šestinedělí, bohužel, očkovat nestihli :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21995
29.4.21 13:03

@97Barbora já jsem nedávala, rotavirů je 200 druhů, očkování zabírá proti 9 z nich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16373
29.4.21 13:05
@97Barbora píše:
Jaké prosím máte vy zkušenosti, nechávali jste dát mimčům vakcínu?

Ne, ani jedno dítě jsme tímto očkovat nenechali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26202
29.4.21 13:06

Neměli nic, ale všeobecně u nás nikdy neměli na žádný očkování reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.4.21 13:07

@BohunkaP můžu vědět proč? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.4.21 13:08

@Aduš8 achjo, dobře děkuji :mavam: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16373
29.4.21 13:16
@97Barbora píše:
můžu vědět proč? :nevim:

Protože nejrůznějšího očkování mají v miminkovském věku už tak dost a přidávat jim další „přísadu do koktejlu“ už jsme nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.4.21 13:22

@BohunkaP jasný chápu. Díky moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
29.4.21 13:31

Nedavala jsem..zatim nemá nic, je mu 6 měsíců :think: ale rozhodnutí je samoze na tobě. Zvaž pro a proti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10998
29.4.21 13:32

Hodne peditru tvrdi, ze kdyz kojis, je to zbytecne.
Navic to chrani jen proti nekterym kmenum.
Osobne zastavam nazor, ze do strev miminka by v utlem veku nemelo prijit nic nez materske mleko, utvari se tolik dulezita strevni mikroflora a nikdy nevis, cim ji narusis.
Plus je to ziva vakcina, takze miminko cca tyden az dva po ockovani vylucuje rotaviry do stolice.
Rozhodnout se ale musis sama, jestli se vic bojis rotaviru, nebo ockovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
29.4.21 13:45

Ano dávala. Bez reakce. Je to jen tekutina… Já jsem ale pro očkování a dcera navíc nemá reakce na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7471
29.4.21 13:54

Davala jsem. Dcera nemela absolutne zadnou reakci a ja nelituju. Kdyz melo plno deti okolo prujmy a skoncily na kapackach (nejak to kolrm nas asi 3× radilo opravdu hodne), se dvema z nich se i setkala a hrala si s nima, tak byla absolutne bez niceho. To same kamaradky dcerka - naockovana. Asi zrovna kmen, proti kteremu se ockuje, nevim. Kazdopadne je to jen na tobe a tvem rozhodnuti. Mne rekl pediatr, co nabizi, a ze je to na mne a mem rozhodnuti, ze do toho nikoho nenuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat