Ocenění schopností ženy ze strany partnera

Anonymní
22.7.21 08:51

Ocenění schopností ženy ze strany partnera

Ahoj holky. Věřte, nebo ne, ale tohle je asi poprvé za posledních deset let, co píšu někam do diskuse. Mám pocit, že by mi pomohlo se vypovídat a vědět, že nejsem sama, kdo to takhle doma má.
Jsem žena, bude mi třicet, úspěšně jsem dokončila vysokou školu, chodím do zaměstnání, starám se o domácnost a o děti. Partner je hodně pracovitý, dost času tráví v zaměstnání. Problém je u nás, že když si mu řeknu o ocenění, a ukážu mu, co všechno jsem udělala, že mi jen řekne, že si stěžuju, že nejsem schopná nic zvládat, a že nic nedělám. Žijeme spolu šest let v jedné domácnosti. Začala jsem jeho přístupu mít opravdu dost, posledních několik let jsem si nesedla a nepřečetla si knížku, k tomu se dostanu vždy pouze na dovolené jednou za rok, jinak je tolik povinností kolem domácnosti a dětí, že když se večer dostanu v půl desáté do postele, padnu za vlast. Každý den ve čtyři ráno totiž vstávám do práce, výjimkou jsou víkendy, kdy se můžu prospat do půl šesté. Poslední tři týdny jsem přestala udržoval domácnost v čistotě, umyji a uklidím nádobí, utřu stůl, takový ty běžný věci, ale velký úklid jsem za tu dobu nedělala. Je tu dost nechutná špína, ale partner i děti čekají, že to maminka udělá. Jenže já jsem se prostě rozhodla, že už nechci být za služku bez toho, aniž bych se dočkala ocenění. Aniž by si někdo vážil toho, co pro rodinu dělám. Jen slyším, jak jsem neschopná. Je až komické, že lidi na ulici nebo v obchodě mi říkají, jak jsem schopná (za minulý týden se mi to stalo celkem třikrát, že mě ocenil cizí člověk). Nemám problém s tím, všechno v domácnosti dělat sama. Ráda mám věci pod kontrolou a správně udělané (chlap vytírá stylem, že ani nezvedne odpadkový koše ze země, myslí si, že se mopem objíždí, že pod a za nima bordel není). Vadí mi, že mě ustavičně ponižuje, namísto toho, aby řekl, že si váží mých schopností, toho, jak vzorně plním veškerý povinnosti. Už nechci poslouchat, že nic nedělám. Že myslím jen na sebe. Skáču, jak on píská, a on se mnou jedná stylem „teď udělej to a to“ místo, aby řekl „miláčku, mohla bys prosím být tak hodná a udělat tohle“. Já si nechci stěžovat na péči o domácnost, o to vůbec nejde. Jen na přístup partnera. Minimálně každý den mu řeknu, že ocenuju, jak je schopný a pracovitý. Jak si vážím toho, že mám právě jeho, Myslím to upřímně, protože bych nechtěla žit s chlapem, který se válí doma na gauči a nepracuje. Ale ráda bych měla od partnera pozitivní zpětnou vazbu a né ustavičnou kritiku, ponižování, devalvaci všeho, co dělám a nedocenění. Myslím, že je to skvělý chlap. Každý máme svý mouchy, je to normální. Jen moje touha po ocenění ze stany partnera je veliká. Dělám všechno, co po mně chce. Nikam nechodím, jsem jen doma a plním domácí povinnosti. Jen ted poslední tři týdny jsem raději s dětma venku, než abych doma lítala s hadrem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9864
22.7.21 08:56

Zaplať si paní na úklid a máš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
22.7.21 08:58

Ty ses ale do pozice služky postavila sama, nikdo tě tam necpal, tak nečekej že tě někdo bude vychvalovat. Péči o dítě a domácnost máme s manželem od začátku rozdělenou napůl, občas si zaplatíme profi úklid, a můžem se pak navzájem oceňovat jak nám jdou společný koníčky nebo že jsme dobře vymysleli dovolenou :nevim: Tady to urputný stavění vlastní hodnoty na úklidu domácnosti mi přijde docela srandovní, vždyť o nic nejde, je to jenom úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9256
22.7.21 09:01

Zajímalo by mě, jak člověk na ulici nebo v obchodě pozná, že jsi schopna a proč ti to vůbec říkají. Jestli nevypadáš jako úplná troska co za každou cenu potřebuje povzbudit. :think:

A proč si domácí práce a péči o děti nějak rovnoměrně nerozhodite? Spíš to vypadá, že ses do té pozice sama dobrovolně postavila a teďka se snažíš to změnit, ale tím, že najednou po něm chceš oceňovat, to asi nepůjde. Dotedka jsi to nepotřebovala, tak proč by s tím měl teďka začínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
22.7.21 09:04

Asi ten úklid pro něj není tak důležitý, když to neocenuje a navíc si za 3 týdny asi ani nevšiml, že uklizeno není. Asi teda tvůj muž oceňuje jiné hodnoty, my nevíme jaké, zkus to zjistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11310
22.7.21 09:06

A to, že je schopný a pracovitý a jsi ráda, že ho máš, mu říkáš proč? Že si to opravdu myslíš, nebo aby on alespoň jednou řekl „já jsem taky rád, že tě mám, taky jsi schopná a pracovitá“? Protože jestli to druhý, tak jsi manipulátorka jako prase a pokud jemu manipulace vadí, tak ti to just neřekne.
No a jestli to první, tak mi to nějak nesedí. On neumí vytřít, tobě poroučí, říká ti, jak jsi neschopná, a ty mu za ten den přesto mažeš med kolem huby a máš chuť ho chválit?
Možná by stačilo být jednou upřímá…

Příspěvek upraven 22.07.21 v 09:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25114
22.7.21 09:12

My se doma oceńujeme navzájem. Ale přiznám se, že za vyšůrovanou podlahu a to, že děti mají vyžehleno, to asi není. Ani ho neoceńuji za t, když vysaje anapulíruje auto.
Spíš ocením manžela za to, že třeba vyžehlí a já mám čas na něco jiného. Takže toho ve výsledku stihneme víc a je možnost se věnvat koníčků, dětem, jeden druhému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16122
22.7.21 09:13

Zijete na statku? :nevim:
Taky chodim do prace, taky se staram o domacnost a rodinu (vlastne dve, tu svoji a sveho ovdoveleho otce), presto mam cas na sve milovane cteni i kavarnu.
Zrejme si spatne planujes cas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
22.7.21 09:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Věřte, nebo ne, ale tohle je asi poprvé za posledních deset let, co píšu někam do diskuse. Mám pocit, že by mi pomohlo se vypovídat a vědět, že nejsem sama, kdo to takhle doma má.
Jsem žena, bude mi třicet, úspěšně jsem dokončila vysokou školu, chodím do zaměstnání, starám se o domácnost a o děti. Partner je hodně pracovitý, dost času tráví v zaměstnání. Problém je u nás, že když si mu řeknu o ocenění, a ukážu mu, co všechno jsem udělala, že mi jen řekne, že si stěžuju, že nejsem schopná nic zvládat, a že nic nedělám. Žijeme spolu šest let v jedné domácnosti. Začala jsem jeho přístupu mít opravdu dost, posledních několik let jsem si nesedla a nepřečetla si knížku, k tomu se dostanu vždy pouze na dovolené jednou za rok, jinak je tolik povinností kolem domácnosti a dětí, že když se večer dostanu v půl desáté do postele, padnu za vlast. Každý den ve čtyři ráno totiž vstávám do práce, výjimkou jsou víkendy, kdy se můžu prospat do půl šesté. Poslední tři týdny jsem přestala udržoval domácnost v čistotě, umyji a uklidím nádobí, utřu stůl, takový ty běžný věci, ale velký úklid jsem za tu dobu nedělala. Je tu dost nechutná špína, ale partner i děti čekají, že to maminka udělá. Jenže já jsem se prostě rozhodla, že už nechci být za služku bez toho, aniž bych se dočkala ocenění. Aniž by si někdo vážil toho, co pro rodinu dělám. Jen slyším, jak jsem neschopná. Je až komické, že lidi na ulici nebo v obchodě mi říkají, jak jsem schopná (za minulý týden se mi to stalo celkem třikrát, že mě ocenil cizí člověk). Nemám problém s tím, všechno v domácnosti dělat sama. Ráda mám věci pod kontrolou a správně udělané (chlap vytírá stylem, že ani nezvedne odpadkový koše ze země, myslí si, že se mopem objíždí, že pod a za nima bordel není). Vadí mi, že mě ustavičně ponižuje, namísto toho, aby řekl, že si váží mých schopností, toho, jak vzorně plním veškerý povinnosti. Už nechci poslouchat, že nic nedělám. Že myslím jen na sebe. Skáču, jak on píská, a on se mnou jedná stylem „teď udělej to a to“ místo, aby řekl „miláčku, mohla bys prosím být tak hodná a udělat tohle“. Já si nechci stěžovat na péči o domácnost, o to vůbec nejde. Jen na přístup partnera. Minimálně každý den mu řeknu, že ocenuju, jak je schopný a pracovitý. Jak si vážím toho, že mám právě jeho, Myslím to upřímně, protože bych nechtěla žit s chlapem, který se válí doma na gauči a nepracuje. Ale ráda bych měla od partnera pozitivní zpětnou vazbu a né ustavičnou kritiku, ponižování, devalvaci všeho, co dělám a nedocenění. Myslím, že je to skvělý chlap. Každý máme svý mouchy, je to normální. Jen moje touha po ocenění ze stany partnera je veliká. Dělám všechno, co po mně chce. Nikam nechodím, jsem jen doma a plním domácí povinnosti. Jen ted poslední tři týdny jsem raději s dětma venku, než abych doma lítala s hadrem.

Věta „Myslím, že je to skvělý chlap.“ mě v kontextu toho ostatního docela rozsekala (ustavičně mě ponižuje, ustavičnou kritiku, ponižování, devalvaci všeho, co dělám, Jen slyším, jak jsem neschopná - jen se podívej, kolikrát to tam máš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
22.7.21 09:16

A proc mu lzes, ze je schopny a uzasny, kdyz si to nemyslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
22.7.21 09:24

Popravdě, kdyby mě přítel každej den chválil za to, že sem uklidila, tak ho asi pošlu ke cvokaři, to samý, kdybych já chválila jeho - je to divný :lol: To samý, kdyby mě někdo zastavil na ulici a říkal mi, jak jsem dobrá, přitom popisuješ jen věci, co dělá úplně každej (jen někdo tomu propadne a někdo si u toho udrží zdravej rozum).
Otroka tam ze sebe děláš jen ty sama a děláš to od začátku jako samozřejmost, tak nemůžeš čekat, že je najednou napadne, že by tě za to měli chválit. Jaký jste si to na začátku nastavili, takový to máte. Já mam taky práci náročnou - jak časově, tak psychicky i fyzicky, domácnost, dítě, psa, do toho stavíme barák a budeš se divit, ale čas na koníčky, nebo na sednutí ke knížce si najít dokážu. Tvůj chlap je vůl o tom žádná, ale do pozice chudinky co se může strhat a nikdo to neocení jsi se postavila jen ty sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
22.7.21 09:25
@Anonymní píše:

Tohle nikdo neocení. Moje mamka udržovala domácnost bez poskvrnky, ale nikdy jsme to se ségrou to nijak zvlášť neoceňovaly, spíš nás štvalo, jak moc jí na tom záleží. :nevim:

Já jsem byla bordelář až do doby, kdy se mi narodilo dítě. Taky mě štve, že uklízím a nikdo to neocení. Když neuklidím, je to manželovi a dceři napsrosto jedno. Klidně se umejou ve špinavé vaně a je jim to fuk.

Manžel jezdí s autem do myčky, myje ho ručně, vysává, meje koberečky. To je zas úplně jedno mně a nijak to neoceňuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
22.7.21 09:27
@Kutil Tom píše:
Věta „Myslím, že je to skvělý chlap.“ mě v kontextu toho ostatního docela rozsekala (ustavičně mě ponižuje, ustavičnou kritiku, ponižování, devalvaci všeho, co dělám, Jen slyším, jak jsem neschopná - jen se podívej, kolikrát to tam máš).

To jo, takhle začíná 90% diskuzí tady :roll: „Je to skvělej chlap a táta“ a hned další věta: „křičí na mě, děti sám nepohlídá, s ničím mi nepomůže, nevezme nás na výlet,…“ Nechápu kolik ženských si myslí, že je tohle v pořádku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
22.7.21 09:35

Problém je, že když si nevážíme sebe, těžko si nás budou vážit ostatní. Dobře děláš, že ses na úklid vykašlala. Ale partnerovi bych to řekla jasně - tohle už dělat nebudu a budeš to dělat ty. Pokud oba chodíte do práce, není důvod, proč bys měla v domácnosti dělat víc než on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16122
22.7.21 09:37
@Dobrej_tym píše:
Problém je, že když si nevážíme sebe, těžko si nás budou vážit ostatní. Dobře děláš, že ses na úklid vykašlala. Ale partnerovi bych to řekla jasně - tohle už dělat nebudu a budeš to dělat ty. Pokud oba chodíte do práce, není důvod, proč bys měla v domácnosti dělat víc než on.

Ty jsi vtipna :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat