Ochrana dětí proti klíšťatům

357
18.5.20 20:30

Ochrana deti proti klistatum

Ahoj. Dneska jsem ja a moje dcera poprve mely kliste (teda nasla jsem poprve). Chytily jsme je na zahrade, jsem trochu v soku, i kdyz vim, ze muzou byt vsude. Vcera jsme byli v lese a ja jsem panikarila a nic a dneska ze zahrady???no mame tri deti a ted jsem trochu zoufala a chtela bych se zeptat jak sve deti a sebe chranite vy? Nebo nechranite.. ja nevim repelent pouzivat kazdy den? Vzdyt je to jen chemie, do toho se mi moc nechce a pry to ani poradne neochrani. Naramky jsem cetla uplne propadak. Pouzivate neco nebo jen kazdy den okoukate a cekate jestli se neco objevi? :?Myslim jakoze na denni ochranu doma na zahrade ne jak jdete do lesa.
Jinak proti encalitide ockovani jsme, jen to taky neni stopro a jsou i jine nemoci jako borelioza ze ano. Dekuji moc za odpovedi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19848
18.5.20 20:50
@gusica píše:
Ahoj. Dneska jsem ja a moje dcera poprve mely kliste (teda nasla jsem poprve). Chytily jsme je na zahrade, jsem trochu v soku, i kdyz vim, ze muzou byt vsude. Vcera jsme byli v lese a ja jsem panikarila a nic a dneska ze zahrady???no mame tri deti a ted jsem trochu zoufala a chtela bych se zeptat jak sve deti a sebe chranite vy? Nebo nechranite.. ja nevim repelent pouzivat kazdy den? Vzdyt je to jen chemie, do toho se mi moc nechce a pry to ani poradne neochrani. Naramky jsem cetla uplne propadak. Pouzivate neco nebo jen kazdy den okoukate a cekate jestli se neco objevi? :?Myslim jakoze na denni ochranu doma na zahrade ne jak jdete do lesa.
Jinak proti encalitide ockovani jsme, jen to taky neni stopro a jsou i jine nemoci jako borelioza ze ano. Dekuji moc za odpovedi :hug:

Vy mate tri deti a prvne jste nasli kliste? A vylezate vubec z bytu? :lol: promin, ale to je tak usmevne.. My travime vsechen volny cas v prirode a vubec by me nenapadlo pozastavit se nad tim, ze jsme nekde chytili kliste :nevim: deti kontroluji kazdy den, ale vetsinou kliste zaregistrujeme vsichni uz pri pohybu po kuzi nebo tesne po prisati. Kdyz ne, vyndam a misto par tydnu hlidam. Repelenty moc nepouzivame, to spis kvuli komarum a jinemu stipavemu hmyzu, na klistata to podle me moc nezabira.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8022
18.5.20 20:51

Tak si vyrob repelent sama, z přírodních zdrojů a neřeš kraviny…jestli je nebo není chemie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
18.5.20 21:01

@unuděná : :D no tak ja to nejak zvlast neresila a popravde jsem je nehledala denne, ale ted urcite budu :roll: jinak mam dve dcery 5 a 3 a 7 mesicniho syna… ted jsme vetsinou jen na zahrade. Muz jezdi uz roky domu jen o vikendu a jezdime s nima na takove vetsi vylety jen s nim, zatim. Jakoze do lesa treba. Dekuji :)

@pannda : hmm urcite se poinformuju, dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4335
18.5.20 21:24

To je přeci úplně běžné, mít klíště. :nevim: Je to normální parazit naší přírody. Zato mi přijde trochu zvláštní být v panice celou procházku v lese. Nechej děti i sebe naočkovat na encefalitidu, večer po pobytu v přírodě se prohlížejte, naučte se správnou techniku vyndavání klíšťat (nejlépe pinzetou na klíšťata - rychle jej vytahnout a ranku zakápnout jodovou desinfekcí, rozhodně ne patlat krémem/mýdlem či bůhvíčím). Ale žít, chodit do přírody, hrát si na louce, sbírat houby, sedět u vody… to je přeci úplně normální a byla by škoda sebe a děti o to připravit jen kvůli strachu z klíšťat. :nevim:
Autem taky jistě občas jezdíte a je tisíckrát větší pravděpodobnost nějakých zdravotních následků či smrti, než zrovna od klíštěte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
18.5.20 21:27
@unuděná píše:
Vy mate tri deti a prvne jste nasli kliste? A vylezate vubec z bytu? :lol: promin, ale to je tak usmevne.. My travime vsechen volny cas v prirode a vubec by me nenapadlo pozastavit se nad tim, ze jsme nekde chytili kliste :nevim: deti kontroluji kazdy den, ale vetsinou kliste zaregistrujeme vsichni uz pri pohybu po kuzi nebo tesne po prisati. Kdyz ne, vyndam a misto par tydnu hlidam. Repelenty moc nepouzivame, to spis kvuli komarum a jinemu stipavemu hmyzu, na klistata to podle me moc nezabira.

Já na tom nevidím nic zvláštního… Je mi 35 let, vyrostla jsem na vesnici a za celý svůj život jsem měla jedno klíště. Mám tři děti a z toho ty starší též klíště ještě neměly (poslední je ještě novorozeně) - většinou jsou na venkově. Moje teorii je, že mám prostě krev, která tyto parazity nepřitahuje (musím to zaklepat). Ještě máme fenu, dle které víme, že klíšťata venku opravdu jsou (má tak 5 za sezónu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6220
18.5.20 21:33

Staci se vyhybat vysoke neposecene trave..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
18.5.20 21:41
@jannina1 píše:
Staci se vyhybat vysoke neposecene trave..

Paradoxně třeba u nás tohle fakt neplatí. Loni za celou sezonu chytil jediné klíště syn v DUBNU během procházky po lesní pěšině. Vím přesně, kudy jsme šli, žádná tráva široko daleko a na konci výletu že ho svědí na břiše a byl tam, zcela čerstvě přisátý :nevim:
@Pocahonta No já jako dítě měla tak 5-10 klíšťat za sezonu, poslední roky je to většinou 0-2. Což je zajímavé vzhledem k masivní kampani na očkování 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5517
18.5.20 21:44

Ja mela minuly tyden taky kliste asi po 10 letech, ze zahrady. Precetla jsem si neco o encefalitide a deti uz jsou objednanr na ockovani, ja musim pockat 2-4 tydny po vytazeni klistete a pujdu taky. To za to fakt nestoji.

Letos je tech klistat fakt moc. Dnes jsme taky jedno potkali, nastesti se neprisalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
18.5.20 21:49

@klamonožka : ja nemam panicky strach z klistat…? Snazim se a preji si s detmi chodit hodne do prirody jen tady v okoli toho moc neni a s malym miminem co v kocarku nevydrzi (i v jinych vecech) a vubec s tak malym detma jsem si to moc netroufala byt nejak akcni a jet autem nevim kam. Neslo o klistata. To az ted co jsme je nasly jsem nejak zapanikarila a jeste k tomu nas nasly @jannina1 na zahrade, ktera byla pred 2 dny posecena.. takze to je asi taky mytus. Urcite ve vysokych travach je vetsi sance chytit to jo. Ale je to asi vsechno o stesti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
18.5.20 21:58

Ahoj, já dávám dětem kapky B-komplex a od té doby klíšťata nemají. Někdo tomu nevěří, ale já už to mám 2 sezóny vyzkoušené a vážně to u nich funguje. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4335
18.5.20 22:02
@unuděná píše:
Paradoxně třeba u nás tohle fakt neplatí. Loni za celou sezonu chytil jediné klíště syn v DUBNU během procházky po lesní pěšině. Vím přesně, kudy jsme šli, žádná tráva široko daleko a na konci výletu že ho svědí na břiše a byl tam, zcela čerstvě přisátý :nevim:
@Pocahonta No já jako dítě měla tak 5-10 klíšťat za sezonu, poslední roky je to většinou 0-2. Což je zajímavé vzhledem k masivní kampani na očkování 8)

Je to strašně oblast od oblasti. My jezdíme docela často na víkend jedno místo, odkud si jich pokaždé přivezu třeba pět, šest. :nevim: Nebo na chalupě mívá mamka občas klíště, i když je celý den jen na zahradě, kde jsou jen záhony a posečená nizoučká tráva, takže vyhýbat se vysoké trávě sice trochu sníží pravděpodobnost, ale rozhodně to není záruka, že člověk žádné klíště mít nebude.

@Saffiraa píše:
Ahoj, já dávám dětem kapky B-komplex a od té doby klíšťata nemají. Někdo tomu nevěří, ale já už to mám 2 sezóny vyzkoušené a vážně to u nich funguje. :mavam:

Jo, taky potvrzuju, my jsme dávali B-komplex (tabletky) kočkám a taky ta klíšťata pak měly velmi výrazně méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19848
18.5.20 22:10

@Limi123 tak si jeste taky zjisti neco o te ockovaci latce na encefalitidu ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
18.5.20 22:13

Proti klíšťatum používám pár kapek tea tree oleje rozmíchaný ve vodě. Stříkám fixirkou na oblečení i tělo. Pokud jsme nastříkaný, klíště nikdo nemáme, tak nevím jestli je náhoda nebo to opravdu funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78313
18.5.20 22:33

@unuděná Hele, nevim, jestli to muze mit spojitost, ale mivala jsem treba 40 klistat a od ockovani to jsou 2-3. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat