Ochranná lhůta 180 dní a není nárok na PPM

Anonymní
1.6.20 18:02

Ochrana lhůta 180 dní a není nárok na PPM

Zdravím, jsem těhotná poprvé tak se obracím na vaše zkušenosti. Vzhledem ke koronaviru mě zaměstnavatel propustil. Skončil mi pp 24.4. A já jsem zjistila teď, že jsem v 5tt tudíž už jsem byla těhotná před ukončením pp. Jsem na up a mám pocit že mě ani jako těhotnou už moc nikdo nezamestna. V bývalém zaměstnání jsem byla 4 roky takže 270 dní splňují co se týče socialniho. Když jsem to počítala tak ale 180 dní mi vychazi do půlky října (bohužel) tudíž na nárok na ppm mě dělí cca 15 dní (kdyz bych odcházela na mateřskou 8 týdnů před porodem. ) otázka zní máte některá zkušenost jestli kdybych i teď našla zaměstnání minimálně na jeden měsíc zda by se mi ochrana lhůta prodloužila? Ps:nejsem žádná socka, celý život pracuji a bohužel mi zaměstnavatel propustil v době kdy už jsem byla cca v 1 týdnu a já teď nevím co dělat. Děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1622
1.6.20 18:05

Ochranna lhuta je dlouha tak jak dlouho trvalo posledni zamestnani, jestli se nemylim, max.tech 180 dnu. Nevim, jestli by pak ochranna lhuta po mesici zamestnani nebyla tedy jen 30 dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 18:09

Aha já myslela jestli by se nepeodlouzila tím že jsem jako pracovala tak minus ty dny a pak se zase počítalo zbytek. A nevíš jak by to bylo když bych třeba nastoupila měsíc před nastupem na ppm tak zda i takto by se to dalo počítat? Mám těžký průběh a je mi doporučeno být spíše doma. Tak třeba by to už ten 7 měsíc bylo klidnější :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1622
1.6.20 18:18
@Anonymní píše:
Aha já myslela jestli by se nepeodlouzila tím že jsem jako pracovala tak minus ty dny a pak se zase počítalo zbytek. A nevíš jak by to bylo když bych třeba nastoupila měsíc před nastupem na ppm tak zda i takto by se to dalo počítat? Mám těžký průběh a je mi doporučeno být spíše doma. Tak třeba by to už ten 7 měsíc bylo klidnější :nevim:

Tak kdybys byla zamestnana v dobe nastupu na PPM, tak neni co resit. Pozor na ucelove zamestnani, tam by se to mohlo proverovat, pokud bys tesne pred porodem dostala smlouvu na mesic. PPM by se pocitala z posledniho zamestnani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 18:20
@Kosopemi píše:
Tak kdybys byla zamestnana v dobe nastupu na PPM, tak neni co resit. Pozor na ucelove zamestnani, tam by se to mohlo proverovat, pokud bys tesne pred porodem dostala smlouvu na mesic. PPM by se pocitala z posledniho zamestnani.

Já vůbec nevím co dělat :nevim: to je fakt na palici tady… takový ******se mají a já poctivě pracuji a nebudu mít ani nárok na mateřskou.. bože můj..demuji moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1622
1.6.20 18:22
@Anonymní píše:
Já vůbec nevím co dělat :nevim: to je fakt na palici tady… takový ******se mají a já poctivě pracuji a nebudu mít ani nárok na mateřskou.. bože můj..demuji moc :kytka:

Neboj, nejsi v tom sama. Existencni problemy ma ted vice maminek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9484
1.6.20 18:31

Pokud někam nastoupíš a bude odváděno nemocenské, tak se ochranná lhůta přeruší a po skončení toho nového zaměstnání poběží zbytek + případná nová ochranná lhůta, dohromady max. 180 dní. Ale mně to teda vychází delší doba než 5 týdnů od konce předchozího zaměstnání a píšeš, že jsi v 5tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
1.6.20 18:33

Bohužel, tak to nefunguje, jak píšou ostatní. Leda se rychle zaměstnat a těhotenství do konce zkusebky tajit a pracovat až do nastupu na ppm, nebo nějakou smlouvu třeba na půl roku. Jinak budeš mít nárok až na rodicak po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78139
1.6.20 18:34

@Lendeš Souhlas, taky bych rekla, ze ochrana lhuta vůbec nevznikla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50028
1.6.20 18:35

@Lendeš pocita se otehotneni v zamestnani, nebo posledni mestruace, ke ktere doslo behem zamestnani?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50028
1.6.20 18:38
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem těhotná poprvé tak se obracím na vaše zkušenosti. Vzhledem ke koronaviru mě zaměstnavatel propustil. Skončil mi pp 24.4. A já jsem zjistila teď, že jsem v 5tt tudíž už jsem byla těhotná před ukončením pp. Jsem na up a mám pocit že mě ani jako těhotnou už moc nikdo nezamestna. V bývalém zaměstnání jsem byla 4 roky takže 270 dní splňují co se týče socialniho. Když jsem to počítala tak ale 180 dní mi vychazi do půlky října (bohužel) tudíž na nárok na ppm mě dělí cca 15 dní (kdyz bych odcházela na mateřskou 8 týdnů před porodem. ) otázka zní máte některá zkušenost jestli kdybych i teď našla zaměstnání minimálně na jeden měsíc zda by se mi ochrana lhůta prodloužila? Ps:nejsem žádná socka, celý život pracuji a bohužel mi zaměstnavatel propustil v době kdy už jsem byla cca v 1 týdnu a já teď nevím co dělat. Děkuji ;)

Proc ti skoncil pp 24.4.,nemela jsi vypovedni lhutu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 18:39
@matkabagristy píše:
@Lendeš pocita se otehotneni v zamestnani, nebo posledni mestruace, ke ktere doslo behem zamestnani?

No to právě taky nevím :think: já končím 5 tt takže budu už skoro 6tt ještě to přesně nevím, mám kontrolu příští týden ale podle psoledn i ms bych byla už skoro 7tt teda.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 18:40
@matkabagristy píše:
Proc ti skoncil pp 24.4.,nemela jsi vypovedni lhutu?

Podepsala jsem jim dohodu bylo to docela na noze 8o nejsem typ že bych dělala problémy

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.20 18:42
@Lendeš píše:
Pokud někam nastoupíš a bude odváděno nemocenské, tak se ochranná lhůta přeruší a po skončení toho nového zaměstnání poběží zbytek + případná nová ochranná lhůta, dohromady max. 180 dní. Ale mně to teda vychází delší doba než 5 týdnů od konce předchozího zaměstnání a píšeš, že jsi v 5tt.

Přesně takle to také chápu, kdyby to tak bylo, tak bych měla alespoň trošku šanci, jestli se to počítá od začátku poslední ms tak bych teď začínala 7tt ;)

• Citovat
  • Nahlásit
50028
1.6.20 18:47
@Anonymní píše:
Přesně takle to také chápu, kdyby to tak bylo, tak bych měla alespoň trošku šanci, jestli se to počítá od začátku poslední ms tak bych teď začínala 7tt ;)

na gynde se to vzdycky pocita od posledni menstruace. Pokud jsi 7tt, je to, jak pise lendes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat