Ochrana při sexu po konizaci, HPV

236
25.4.17 15:37

Ochrana při sexu po konizaci, HPV

Po konizaci čípku mi doktor důrazně doporučil dbát na ochranu. Samozřejmě, i když u mě vše proběhlo v preventivní rovině, jsem čistá, další testy v pořádku, i tak tam strach z nemoci proběhl a nerada bych si to zopakovala, takže ve vlastním zájmu samozřejmě souhlasím.
ALE to by znamenalo už celý život pouze s ochranou, absolutní konec orálnímu sexu, pokud vím, stačí na přenos HPV viru i dotyk sliznice, což je skoro nemožné vyloučit. A tak jak si o tom přemýšlím už dlouho dobu, mám z HPV čím dál větší strach, u mužů testy nejde zjistit, i když je dělají, není to prokazatelné. Posílat v praxi případného partnera nejdřív na testy je jaksi taky neobvyklé…
Jak to máte po konizaci a HPV s ochranou? S partnery? Pokud máte stálého partnera a měly jste HPV, s největší pravděpodobností vám ho zase po konizaci přenesl zpět. Co teprve pokud nemáte stálého partnera? Řešíte HPV, přenos…???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.4.17 21:30

Mam stálého partnera a používáme kondom, ale to bysme používali i bez konizace, nechci brát HA :nevim: Od te doby(tuk, tuk) mam pokoj od hpv.

• Nahlásit
  • Citovat
12.11.18 14:23

Sex a pod. po konizaci

@Matlena Ahoj, můžu vědět jak jsi to vyřešila?? Mám úplně stejný problém :0(..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
12.11.18 14:36

Já tedy nemám tento problém, ale napíšu zkušenost mých kamarádek. Jedna před 15 lety podstoupila první konizaci kvůli 4 cytologiii, pak reoperace v zápětí kvůli nálezu hystologie v hlubších strukturách tkáně. Nikdy jí nikdo k ochraně a dalšími přenosu nic neřekl. Má stále stejného partnera. Po 15 letech je čistá, má děti. Druhá kamarádka si vzala vdovce po ženě která na rakovinu zamrela, začalo to čípkem, pak to pokračovalo raketově. Za rok a něco zemřela. Bxla léčena u nejlepších kapacit v ČR. Kamarádka se za cca necelý rok po smrti, seznámila s tímto mužem. Ohledně možného přenosu to řešili všude možně a všude jim řekli, že propuknutí nemoci záleží na imunitě, ovlivnit to nelze. Doporučili dělat cytologií příplatkovou metodou a posíláním do labony v Plzni. Mají spolu děti. Taktéž těžko říct, jak moc se má ta ochrana mezi partnery řešit. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
12.11.18 23:43

@Lulca_R Nijak :nevim: Na začátku vztahu nějakou dobu s ochranou, pak bez a zatím všechny kontroly ok .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 16:28

@Matlena díky holky.. no já si samozřejmě vážím toho, že je konizaci vše venku a že můžu být dál se svými dětmi.. to jsem hrozně ráda a vděčná :) .. ale na druhou stranu, při představě sexu s kondomem, žádný jiný erotický praktiky a žádný blbnutí a tak všechno při čem se mohou dotkout sliznice a to vše do konce života, je fakt hrůza.. radši nepřemýšlet ????.. před dvema lety jsem odešla od manžela a tak trochu jsem doufala, že si ještě někoho najdu.. teď už si to nějak nedokážu představit.. proto jsem chtěla znát jak jste se s tím vypořádaly vy ????. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama