Ochrana spotřebitele - vrácení zboží

1723
28.2.06 10:08

ochrana spotřebitele-vrácení zboží

Nutně potřebuji radu.
Existuje nějaký zákon na ochranu spotřebitele- v sobotu jsem koupila v Etě mixér- na dětskou výživu, včera uvařila doslova- na měkko mrkvičku a jala se mixovat- vůbec to nešlo zůstávaly tam kusy jedině kdy to šlo když tam bylo asi jen 10plátečků mrkvičky, jo musím podotknout, že ty plátky nebyly silnější než 1cm.
Paní mi tvrdila, že to na toto úplně stačí nebyla to levná záležitost 700,–Kč.
Ve velkém obchoďáku se dá vše vyzkoušet a ev. vrátit do 14dnů, ale tady bude asi jen reklamace nebo poraďte prosím:-))
Moc děkuji Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

880
28.2.06 10:18

Já zase mám problémy s telefonem.V reklamačním řádu jsem se dočetla,že reklamaci uznají po reklamování výrobku 3× se stejnou závadou nebo 4× s jinou.Ale jak je to pokud tě výrobek zlamal svou výkoností,tak to nevím.
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
28.2.06 10:20

Ahoj Cokoladovko,poradím ti,abys zkusila server www.spotřebitel cz. Tam je online právní poradna,kde ti určitě poradí.Tak to zkus a přeji ti úspěšné vyřízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
28.2.06 10:34

A nebo si vyhledej krajský úřad České ocbchodní inspekce ve svém kraji a přesně jim popiš, o co se jedná. Dá se to vyřídit i mailem. Já se takhle radila ohledně textilie a když jsem se šla do prodejny zeptat, zda byla reklamace kladně vyřízena či nikoliv, už jsem měla odpověď z ČOI, kde se tvrdilo, že jsem v právu. Naštěstí mi reklamaci uznali, takže jsem dopis z ČOI nemusela použít. Ale byla jsem připravená, jelikož prodavačky při reklamaci dělaly hodně cirátů a ještě mi naznačovaly dost nevybíravě, že nevím, jak se pere v pračce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
28.2.06 12:00

holky díky zkusím to po mailu:-)
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
7.4.13 16:34

Prsteny

Prosím o radu. V roce 2012 v listopadu jsme zakoupili snubní prstýnky z bíl. zlata které, byly po měsíci poškrábané tak jsme se rozhodli jít na prodejnu prstýnky reklamovat.Tak nám je přeleštily, ale po pár dnech nošení byly opět poškrábány, takže jsme se opět navštívily prodejnu a zase nám je přeleštily. To stejne opakovalo znovu a bylo nám řečeno že další si zaplatíme samy. Teď nevíme jak dál..Prosím o radu předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K.Black
7.4.13 16:44

@Hozmenka no tak stříbro se škrábe, nevím co chceš reklamovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
15816
7.4.13 16:48

@Hozmenka si je přeleštěte sami :think: nebo jako chcete nové, nebo čeho chcete docílit? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
7.4.13 16:49

@cokoladkova vrátit zboží můžeš když ho koupíš na internetu, bez udání důvodu. V kameném obchodě to většinou chodí tak že zboží nejde vrátit, ale vyměnit za něco jiného ve stejné a nebo větší hodnotě. Alespoň tak jsme to v obchodě dělali my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
7.4.13 17:12

Presne jak pisou holky, zlato at uz leskle nebo matne se ti poskrabe vzdy, kor prstynky, takze tu reklamaci taky nejak nechapu :nevim:…my jsme to vyresili tak, ze jsme si snubaky nechali vyrobit tak, ze vypadaji rovnou jako hodne poskrabane :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
7.4.13 18:48

Díky všem už to řešit nebudu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu