Ochranná lhůta a nárok na PPM

126
2.1.21 18:22

Ochranná lhůta a nárok na PPM

Dobrý večer,
mám jednu prosbu a snad budete některá vědět. Nyní jsem na rodičovské dovolene. Dceři budou v březnu 3 roky. Nebyla přijata do školky a v práci mi od toho března do září nedali neplacené volno. V březnu končím v práci dohodou a nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. U dcery jsem měla nárok na mateřskou a proto bych se chtěla zeptat jestli se i na mě vztahuje ochranná lhůta 180 dní? Nástup na mateřskou by byl počátkem července což bych se do lhůty vešla, ale řeším zda ji budu mít, když poměr skončil dohodou.

Velice vám děkuji 😊

Příspěvek upraven 02.01.21 v 18:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6155
2.1.21 18:25

Ano, 180 dní od konce pracovního poměru a je jedno jestli skončil výpovědi nebo dohodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74382
2.1.21 18:25

Jo, vztahuje se na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19110
2.1.21 18:26
@Martinie píše:
Dobrý večer,
mám jednu prosbu a snad budete některá vědět. Nyní jsem na rodičovské dovolene. Dceři budou v březnu 3 roky. Nebyla přijata do školky a v práci mi od toho března do září nedali neplacené volno. V březnu končím v práci dohodou a nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. U dcery jsem měla nárok na mateřskou a proto bych se chtěla zeptat jestli se i na mě vztahuje ochranná lhůta 180 dní? Nástup na mateřskou by byl počátkem července což bych se do lhůty vešla, ale řeším zda ji budu mít, když poměr zkončil dohodou.Velice vám děkuji 😊

A ty už jsi podepsala tu dohodu?? Jinak ano ochranná lhůta se na tebe vztahuje. Pokud tedy skončíš až v březnu, na začátku píšeš, že v březnu, pak že poměr už skončil. Tak nvm :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.1.21 18:31

@P4ja Dohoda je podepsaná 18/3/21. Asi jsem to špatně formulovala😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.1.21 18:33

@JancaS84 @j.a.n.i1 Děkuji vám za odpověd, bála jsem se, jestli ta dohoda tu lhůtu nějak neruší. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19110
2.1.21 18:36
@Martinie píše:
@P4ja Dohoda je podepsaná 18/3/21. Asi jsem to špatně formulovala😊

Tak to je pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44397
2.1.21 18:46

Narok na ppm mas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
4.1.21 12:25

Holky tak jsem se dovolala na socialku a pani mi oznamila, ze narok nemam. Kdyz po rodicovske dovolene ukoncim pracovni pomer(nebo ho ukonci zamestnavatel) tak se to nebere jako odpracovana doba a ochranna lhuta pry nevznika. Tak se jeste obratim na pravnika jestli je to opravdu tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19110
4.1.21 12:27
@Martinie píše:
Holky tak jsem se dovolala na socialku a pani mi oznamila, ze narok nemam. Kdyz po rodicovske dovolene ukoncim pracovni pomer(nebo ho ukonci zamestnavatel) tak se to nebere jako odpracovana doba a ochranna lhuta pry nevznika. Tak se jeste obratim na pravnika jestli je to opravdu tak.

Tak počkej, jak to je. Nastoupila jsi po RD k novému zaměstnavateli a teď ti skončil pracovní poměr nebo pořád pokračuješ v tom z rodičovské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74382
4.1.21 12:28

@Martinie Ale bere, prostě tam v příslušný čas pošli papíry. resp. je dej bývalému zaměstnavateli a on je tam pošle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8969
4.1.21 13:09
@Martinie píše:
Holky tak jsem se dovolala na socialku a pani mi oznamila, ze narok nemam. Kdyz po rodicovske dovolene ukoncim pracovni pomer(nebo ho ukonci zamestnavatel) tak se to nebere jako odpracovana doba a ochranna lhuta pry nevznika. Tak se jeste obratim na pravnika jestli je to opravdu tak.

Normálně nárok máš. Když trvá pracovní poměr, trvá i účast na nemocenském. Stejně jako má nárok žena na druhou PPM u druhého dítěte, i když jde z první RD. Ty akorát půjdeš z ochranné lhůty, do které se vejdeš. Právníka bych nekontaktovala. Podej normálně žádost. Oni jsou schopni do telefonu i osobně plácat na úřadech nesmysly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8969
4.1.21 13:15

A volala jsi vůbec na OSSZ? Pokud s tebou někdo mluvil o odpracované době a ne účasti na nemocenském, tak mi to trochu zavání tím, že to byl někdo nekompetentní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
4.1.21 19:18

@Lendeš Ano, primo. Pani byla strasne protivna tak asi placla prvni co chtela🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
4.1.21 19:20

Nakonec jsem volala na socialku v mem rodnem meste a tam mi slecna rekla, ze narok mam, i se divala do systemu. Ta byla moc hodna😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat