Ochranna lhuta a nastup do noveho zamestnani

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.21 10:33

ochranna lhuta a nastup do noveho zamestnani

Ahoj holky,

potrebuji radu. Skoncila mi ted smlouva na dobu urcitou a 4.1. bych mela nastoupit do nove prace.
Aktualne jsem v 15. tydnu tehotenstvi.
V nove praci mam zkusebni dobu 3 mesice, ve ktere jim asi budu muset rict, ze jsem tehotna a s nejvyssi pravdepodobnosti me vyhodi.

Nevite co bych melw delat? Mam vubec nastoupit do nove prace nebo je lepsi urad prace? Taky mi jde o to, abych mela narok na podporu v materstvi.
Dekuji za vase odpovedi a nazory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31.12.21 10:44

Kdybych byla personalista, tak bych ocenila, kdyby jsi to řekla v den nástupu.
1. Buď si budou vážit toho, že jsi férová a nechají si Tě. Pak by jsi si delším zatajováním uškodila.
2. Vyhodí Tě ve zkušebce. Ale to se stane stejně, protože se to během zkušebky provalí.

Záleží také na tom, v jakém oboru pracuješ, jestli můžeš pracovat až do vysokého stupně těhotenství, jestli se na Tvou pozici hlásilo víc lidí nebo jsi v oboru natolik jedinečná, že jim i tak stojíš za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
31.12.21 11:07

Na PPM by si nárok mít měla pokud máš odpracovano. Do ochrane lhůty se vejdes. PPM se pocita z posledního zaměstnání, takže záleží jaký si měla priznany plat ve staré práci a co budeš mít v nové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
31.12.21 15:06

@JancaS84 dekuju za nazor. takze mysliw ze mam normalne nastoupit, ve zkusebce me vyhodi, nahlasim se na pracak a pak budu mit i tak narok na PPM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat