Ochranná lhůta na mateřskou 2018

83
23.5.18 07:19

Ochranná lhůta na mateřskou 2018

Dobrý den/ahoj, prosím o radu. Jsem rok a půl zaměstnaná na HPP, v září budu nastupovat na mateřskou. Když bych teď v práci ukončila smlouvu a byla jen na dohodu, mám nárok na mateřskou? Někde jsem četla, že “V okamžiku nástupu na mateřskou musíte být plátcem nemocenského pojištění. To znamená, že jste buď klasicky zaměstnaná, nebo v tzv. ochranně lhůtě, která činí 180 dnů od zániku nemocenského pojištění”. To jako, že nemusím být 180 dní před mateřskou na HPP? Nemáte někdo zkušenost prosím? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73233
23.5.18 07:27

@00verča00 Ano, je to tak, na druhou stranu, pokud máš smlouvu buď na neurčito nebo ještě třeba do konce roku 2019, tak se jejím předčasným ukončením připravuješ o dost peněz za dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.5.18 07:56

@j.a.n.i1 No to je pravda vlastně :/ promyslím to, každopádně děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.5.18 07:57

@j.a.n.i1 Smlouvu zatím mám do července a pak mi ji prodlouží do konce roku 2018.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
23.5.18 09:33

A proč chceš dohodu? Já bych vydržela minimálně do července, a pokud bych nedostala další smlouvu, tak to řešila. Ale takhle mně to přijde zbytečné. Navíc už pomalu budeš mít nástup na mateřskou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.5.18 12:35

@P4ja já vím, ale je to kvůli novým podmínkám v práci, kdybych nebyla těhotná, tak už hledám něco jiného.. kdyby bylo v práci vše ok, tak to neřeším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
23.5.18 12:58

@00verča00 Tak to vydrž do toho července, a potom prodloužit nemusíš. Ono nikdy nevíš, jak ti bude. Jestli nebudeš potřebovat neschopenku a pak není problém odejít a zůstat na PN až do mateřské.

A taky, jestli bys nějakou dohodu sehnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
23.5.18 13:43

@00verča00 Počítej ale taky s tím, že výše PPM se pak počítá jen z posledního zaměstnání (ze kterého bylo odváděno pojistné), tak abys nešla třeba na DPČ a nedivila se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.5.18 14:08

@P4ja Na dohodu právě možnost jít mám, ale do července tu určitě budu. Můj gynekolog mi nedal neschopenku ani když jsem ve třetím měsíci několikrát denně zvracela a bolela mě hrozně hlava. Ale obvodní mám naštěstí v pohodě takže mi pomohla. Od května normálně pracuju. No zatím nebudu dělat unáhlené kroky. Uvidím jak se to vyvrbí:) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.5.18 14:09

@Lendeš jojo vím o tom, promýšlím to:) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu