Ochranná lhůta po výpovědi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
2.5.22 18:01

Ochranná lhůta po výpovědi

Zdravím, mám dotaz. Vztahuje se ochranná lhůta 180 před nástupem na mateřskou i v případě, že jsem podala výpověď sama? Nikde jsem to přesně nenašla, tak si chci být jistá. Podala jsem výpověď, jenže hned na to jsem zjistila, že jsem těhotná. V práci končím 31.5. Bohužel do nové práce mě nakonec kvůli tomu nevezmou. Plánovaný termín je na začátku prosince. Mám tedy nárok na mateřskou? Odpracovano za poslední 2 roky mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
83152
2.5.22 18:02

Ochrannou lhutu mas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3998
2.5.22 18:21

Ano, dávala jsem výpověď a tři dny na to jsem zjistila těhotenství :-). Ochrannou lhůtu jsem měla, mateřskou jsem dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.5.22 18:26

A ještě jedna otázka, předpokládám, že mě nikam do práce nevezmou. Když nic neseženu, půjdu na pracák, nebo brigády. Neovlivní brigády nebo nějaký příjem výši mateřské? Mateřskou bych měla mít slušnou a nerad bych si ji osekala brigádáma, i když by se teď příjem ještě nějaký hodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83152
2.5.22 20:29

@Jana702 Muzes jen dpp do 10 tis nebo dpc do 3500,– cokoliv jineho by ti materskou ovlivnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15657
2.5.22 21:31

A v té současné práci se nejde domluvit ještě, že by si tě tam nechali na jinou smlouvu do nástupu na mateřskou? Kolegyně to taky tak udělala, výpověď už ji nestahli, ale dali ji ještě smlouvu na dobu určitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat