Reklama

Ochranna lhůta v mateřství - nevejdu se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 17:54
Ochranna lhůta v mateřství - nevejdu se?

Ahoj holky, prosím o radu.
K 31.3.2018 mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Někdy v půlce dubna jsem zjistila že jsem těhotná. Tudíž mi od 1. dubna 2018 běží ochranná lhůta 180 dní, problém je v tom, že termín porodu mám 27. listopadu a na mateřskou mohu nastoupit nejdřív 2. října, takže mi pravděpodobně nárok na PPM zanikne, což je škoda, že nebudu mít kvůli 5 dnům nárok. Myslite si, že je možnost se domluvit s doktorkou na gynekologii, aby mi ten termín porodu přiblížila (co se formality tyce)? :nevim: nevím jestli není blbé se na to ptát a jestli by to třeba pro mě udělala, že by mi např do žádosti k PPM napsala předpokládaný termín dejme tomu 22. listopadu, abych se vesla..Co myslíte, máte někdo zkušenosti? 8)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 01.05.18 17:57

A proč jsi už 1.4. nenastoupila do nové práce? Nebo můžeš nastoupit ještě teď.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 17:58

@Karleon
Jsem skoro ve 3. měsíci těhotenství, praci jsem měla domluvenou od května, ale jelikož jsem v jiným stavu už se mnou nepočítají.

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 01.05.18 17:59

Tak se domluv s doktorkou už teď, přápadně máš dost času na změnu.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 01.05.18 17:59

Tak jestli jde o 5 dní tak nahlaš poslední menstruaci o týden dříve než skutečně byla. Termín se většinou počítá dle poslední menstruace. Pokud to hodně nesedí tak dle UZ mezi 10 a 12 týdnem. Tak pak na tom UZ bys jí mohla poprosit jestli by Ti třeba do průkazky nenapsala termíny 2 a že bys chtěla nastoupit podle toho dřívějšího. To myslím, že by šlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 18:00

@Karleon
Jsem skoro ve 3. měsíci těhotenství, praci jsem měla domluvenou od května, ale jelikož jsem v jiným stavu už se mnou nepočítají. @Karleon
Tak to já se jí samozřejmě zeptám, až půjdu na kontrolu, ale zajímá mě zda má někdo s tímto zkušenosti, že by mu třeba v tomhle doktorka vyhověla. :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 18:02

@Lucka1111
No právě problém je v tom, že jsem ji už nahlásila ten přesně datum MS podle kterého mám s počítány termín :think: vůbec jsem nepredpokladala, že by mi to zrovna uniklo o těch 5 dní, ale dekuju za radu :)

P4ja
Kelišová 5340 příspěvků 01.05.18 18:14
@Anonymní píše:
@Lucka1111
No právě problém je v tom, že jsem ji už nahlásila ten přesně datum MS podle kterého mám s počítány termín :think: vůbec jsem nepredpokladala, že by mi to zrovna uniklo o těch 5 dní, ale dekuju za radu :)

A to se od stáří plodu neodvozuji utz a screeningy? Jako, že si napíšeš termín MS jak chceš a nic se neděje? Mně ho doktorka posouvala podle stáří plodu, aby to sedělo na vyšetření v těhotenství, protože jsem měla ovu mnohem později než by to odpovídalo MS.

Trošku nechápu ten hazard. Vem si že tě v nemocnici budou nutit na vyvolání, protože přenášíš a ty jim budeš vysvětlovat, že to není pravda, jen že máš jinak termín kvůli mateřské?

Jako chápu peníze, ale nechápu proč to řešit takhle.

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 01.05.18 18:22

@P4ja Je běžné mít v průkazce dva termíny, i když jsou od sebe jen o pár dnů. Vyšetření a vyvolávání by se mělo odvíjet od termínu dle UZ ve 12. týdnu, ale mateřská by se mohla dát napsat od toho druhého. Jde o peníze pro to dítě, já kdybych byla lékařka bych to asi udělala.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 01.05.18 18:25

@P4ja já měla v průkazce oba termíny, ten podle MS úplně šejdrem a kdykoli jsem byla někde v nemocnici, tak z nepochopitelného důvodu koukali na ten podle MS :nevim: jednou v tom nějaká doktorka shledávala hrozný problém, moje argumentace, že podle termínu z ultrazvuku všechno sedí jí byla fuk :zed:

Já teda pět dní nepovažuji za takový problém, podle menstruace TP hapruje cca o týden kde komu.

lusy.lus
Kecalka 282 příspěvků 01.05.18 18:31

To je škoda, že to vychází tak blbě. Třeba ti na utz ve 12 tt posunou termín dozadu. Já to tak měla u obou těhotenství a nástup na MD můj doktor počítá od termínu dle screeningu. Pokud by ti to nevyšlo, zkusila bych se doktorky zeptat. Přinejhorším řekne ne. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 18:34

Hazardovat samozřejmě nechci, proto kdyby mi doktorka napsala dva termíny, tak by to bylo super :) ale zatím jsme se o tom nebavili konkrétně, řekla jsem ji, ze si to ještě doma spocitam jestli se vejdu, kdyby ovšem mohla napsat jeden dřívější termín, byla bych moc ráda, ale vůbec nevim jak to chodí, těhotná jsem poprvé takže nemám zkušenost podle čeho ten druhý termín určujou :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 18:35

@lusy.lus
Takže ten druhý termín mi řeknou na screeningu? Jsem právě objednaná na 1. screening v půlce května. :)

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 01.05.18 18:38
@Anonymní píše:
Hazardovat samozřejmě nechci, proto kdyby mi doktorka napsala dva termíny, tak by to bylo super :) ale zatím jsme se o tom nebavili konkrétně, řekla jsem ji, ze si to ještě doma spocitam jestli se vejdu, kdyby ovšem mohla napsat jeden dřívější termín, byla bych moc ráda, ale vůbec nevim jak to chodí, těhotná jsem poprvé takže nemám zkušenost podle čeho ten druhý termín určujou :nevim:

Tak si povzdechni, že ti to nevyšlo o pět dní a uvidíš, co ona na to ;)

lusy.lus
Kecalka 282 příspěvků 01.05.18 18:42
@Anonymní píše:
@lusy.lus
Takže ten druhý termín mi řeknou na screeningu? Jsem právě objednaná na 1. screening v půlce května. :)

Ano, řeknou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama