Ochranná lhůta v mateřství vs. nemocenská

15.11.19 15:38

Ochranná lhůta v mateřství vs. nemocenská

Zdravím vás, prosím vás o radu. Koncem února 2020 mi končí pracovní smlouva, termín porodu mám 14. června 2020. Jak jsem pochopila, v době těhotenství jsem i po skončení pracovního poměru v tzv. ochranné lhůtě a vzniká mi nárok na mateřskou (peněžitý příspěvek v mateřství), protože dochází k nástupu na mateřskou v 180denní ochranné lhůtě po skončení zaměstnání. Splňuji podmínku doby pojištění alespoň v rozsahu 270 kalendářních dní v předcházejících dvou letech. Na mateřskou tedy nastoupím řekněme 14. dubna 2020 a bude mi vyplácena v následujících 28 týdnech, pak přejdu na rodičovskou. Co se děje v období po skončení pracovního poměru do 14.4.? To asi nedostanu nic a budu na suchu abych dostala PPN v souvislosti s předchozím zaměstnavatelem? Takže si nemůžu najít jinou práci? Pokud bych v tomto období nedostala nic, není lepší jít na nemocenskou (rizikové by mi doktorka asi napsala už z důvodu předchozího nepovedeného těhotenství) koncem února, dostávat nemocenskou a pak v dubnu na mateřskou? Nevím jestli jsem to moc nepřekombinovala, prosím o ujasnění pokud má někdo zkušenost. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24946
15.11.19 15:44

@KuKačkaKu můžeš zůstat na nemocenské až do nástupu na md. Nebo můžeš jít na ÚP. Podpora je v podobné výši jako nemocenská a nebudeš omezená vycházkami. Já to tak měla. Smlouva do konce září, na nemocenské jsem byla od 1.8. Od října jsem byla na ÚP, do nástupu na MD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45754
15.11.19 15:45

Nemocenská
podpora v nezaměstnanosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...