Oči, motání, bolest zad.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
korra
Kecalka 148 příspěvků 11.08.19 10:55
Oči, motání, bolest zad.

Ahoj, dobrý den. Popravdě už jsem trochu zoufalá, hledám kdo by mi poradil, případně jestli někdo neměl stejný problém.
Na konci května jsem se probudila a hůř jsem viděla, trochu mě bolelo za krkem. Den předtím jsrm byla běhat s kočárem, byla celkem zima a foukalo. Očím jsem nevěnovala moc pozornosti, než jsem šla vyzvednout dceru a kamarádka mě nahlodaka, pač jsem špatně viděla do dálky, začala mě bolat hlava, ať to řeším.. Jela jsem na oční, nic nenašli, kromě astigmatismus o kterém jsem nevěděla. Poslali mě na neurologii. Paní dr mě prohlédla a objednala na MG rezonanci pro vyloučení RS. Všechno v pořádku. Problém odeznel sám, jen mě táhlo v předu na krku, jako by táhlo a přidala se nejistota pri chuzi.
To trvalo asi tak týden.
Odjeli jsme na dovolenou, vrátili, dostali parádní střevní chřipku na jeden den, já do toho zacpany mlekovod, horečky atd. Trvalo to asi tři dny. Pak jsem se probudila ze zatuhlim krkem, nemohla jsem otočit krk doleva, do prava, druhý den to přestalo ale vrátil se problém s ocima a závrať, bolest zad se posunula níž mezi lopatky, střílení až do ramene, začal mi tuhnou krk v předu na šíji. Obvodní mi udělá krevní testy, biochemie, byla jsem na Orl, EKG, vše v pořádku, prý jen trochu méně sodíku. Mám víc solit. Znovu oční, kde jsem dostala brýle na astigmatismus, ale problém to neřeší. Čekal mě ortoped, který mě poslal na rehabilitace na závrať si mám dát ranní kafe. Ale motání od nízkého tlaku znám. Rehabilitace mám za sebou dvě, zjistila jsem že problém s ocima se dá rozhýbat různým protahování, to motání, zavrat, nejistota pri chuzy zůstává, někdy víc, někdy méně, bolest pod lopatkou, nebo v okolí zůstává, v určitém bodě mi až vytrisknou slzy když si to tam zmacknu. Ted se přidal i vnitřní neklid, napětí, občas mi brni dva prsty na levé ruce. Už jsem z toho i nervove špatná, hrozba RS zůstává, vyloučit se prý dá jen lumbalni punkci.
Omlouvám se, je to už jen takový zhruba nastineny příběh, přece jen to trvá už přes dva měsíce a já už jsem unavená, bojím se.. Mám dvě děti. Chlapečka přes rok kterého jsem dost často na tu levou stranu nosila.
A samozřejmě, může být i nervove zatizeni, dělala jsem přijímačky na vysokou, pohádala jsem se s tchyni, strach o zdraví dítěte..
Děkuji za přečtení příběhu.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 12:25

Mám úplně to samé. Opravdu všechny příznaky a vsechno to mám od páteře-protruze meziobratlove plotenky c5/c6. Vítej v klubu :D Já byla dokonce na lumbalni punkci, MRI mozku, ale až MRI páteře odhalila, odkud vítr vane. Co mi pomohlo:v akutní fazi límec (opravdu zachrana), lze zakoupit ve zdravotnických potřebách. Pak jiny polštář- Jysk s paměťovou pěnou viz. obr. Jinak cviceni a rehabilitace mi to vzdycky zhoršily. Vadi mi vetsina sportu. Otresy…A jeste je skvělý hořčík-Magnosov. Je na predpis a jakmile ho vysadím, zhorší se to. Jinak pry je na to skvele cviceni SM system. Dam tomu šanci, zrovna jsem si na to nekoho nasla, ale az po létě. Máme dovču a nechci o dráždit. Jinak nejsem ve svém okoli jediná. Priznaky mame stejné. Ale paní ma už přímo výhřez. Příznaky jsou nicméně naprosto stejné. Diagnoza mi trvala rok a půl až 2 roky. Doktori tohle nějak neumí, jak to není moc časté..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 12:30

Ahoj,
Když si to čtu, tak trochu vidím sebe. Podobné problémy jako ty, teď postupuji ta různá vyšetření, rehabky. Diagnóza není, na magnetické rezonanci nic nenašli (jak zad, kvůli bolesti tak mozku pro vyloučení rs).
Já osobně si myslím, že to mám zaprvé z toho, jak jsemporad tahala syna a spala s ním kolikrát v posteli, často se totiž budil a ještě budí a já pak ležím vedle něj ležím jak paragraf. Z toho bolesti zad. No a taky jsem měla dost stresu a z toho motani hlavy a mžitky. Plus nevyspani.

Ještě bych neztracela hlavu, že je to něco horšího.

korra
Kecalka 148 příspěvků 11.08.19 12:59

Ahoj holky, moc dekuju za reakce, je to trochu úleva, teď se moc omlouvám jak to zní, že v tom nejsem sama..
Ja mám jen magnetickou rezonanci hlavy.. Ortop mi napsal rentgen páteře ale prý na něj nemám spěchat..
Se synem jsem X měsíců spala, jen právě na té levé půlce, kojila jsem v noci a říkala si jaká je to pohoda. :see_no_evil:
Moc dekuju za rady ohledně pomůcek. Vyzkouším.
Přiznám jsem že už na moje nervove stavy zkouším bachovky a homeopatika na nervy. Jsem hodně aktivní člověk, sportovně založený a teď mě ničí že se bojím cokoliv, když nevím co mi je.. Zkouším jógu alespoň a dechová cvičení.
Opravdu moc děkuji za reakce!
:srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 17:47
@korra píše:
Ahoj holky, moc dekuju za reakce, je to trochu úleva, teď se moc omlouvám jak to zní, že v tom nejsem sama..
Ja mám jen magnetickou rezonanci hlavy.. Ortop mi napsal rentgen páteře ale prý na něj nemám spěchat..
Se synem jsem X měsíců spala, jen právě na té levé půlce, kojila jsem v noci a říkala si jaká je to pohoda. :see_no_evil:
Moc dekuju za rady ohledně pomůcek. Vyzkouším.
Přiznám jsem že už na moje nervove stavy zkouším bachovky a homeopatika na nervy. Jsem hodně aktivní člověk, sportovně založený a teď mě ničí že se bojím cokoliv, když nevím co mi je.. Zkouším jógu alespoň a dechová cvičení.
Opravdu moc děkuji za reakce! :srdce:

RTG tu protruzi pravděpodobně neukáže. Magnetická rezonance je přesnější. Nenechala bych se zbytečně ozařovat. Ale nejsem lékař a je to můj osobní názor daný zkusenostmi a konzultací s lékařkou.

korra
Kecalka 148 příspěvků 11.08.19 20:21
@Anonymní píše:
RTG tu protruzi pravděpodobně neukáže. Magnetická rezonance je přesnější. Nenechala bych se zbytečně ozařovat. Ale nejsem lékař a je to můj osobní názor daný zkusenostmi a konzultací s lékařkou.

Taky si myslím že bude magnetická rezonance přesnější.. :slight_smile:
Můžu se zeptat jak si to zvladala psichycky? Takovou dobu než si se dobrala k nějakému výsledku? To by mi svihlo asi :pensive:

Váš příspěvek
Reklama