Očkovali jste děti proti meningokokovým nákazám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 25.01.18 10:09
Očkovali jste děti proti meningokokovým nákazám?

Ahoj maminky prosím o zkušenosti s tímto očkováním. Máme syny 18 měsíců a 4,5roku. Zvažuji a chci syny nechat očkovat proti meningokokovy. Vzp proplácí 2500,– na jedno dítě. Můžu se zeptat, kdy je nejvhodnější období na očkování, tedy v jakém měsíci jste očkovali? Případně by mne zajímalo jestli vaše děti měli nějakou reakci na očkování? Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 25.01.18 10:12

@Ivulka88
Já mám dceru očkovanou, vakcinovali ji ve 14 měsících, ale nemám tušení, kdy je nejvhodnější věk, takhle jsme to měli v očkovacím plánu. žijeme v zahraničí, tady nám vakcinu proplatili plně…Naprosto bez reakce, ale dcera neměla reakci nikdy na nic…

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 25.01.18 10:12

Zaháčkuju se :) tyktéž mám v plánu. Sice jsem se dr ptala, ale řekla, že je ještě čas :nevim:

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 25.01.18 10:15

Zatím jsem očkovala jen dceru, 5 let, Bexsero někdy loni v létě, za dva měsíce druhou dávku. Bolela ji trochu ručička a v místě vpichu to měla nateklé, asi tři dny. Pak jsem ji za rok nechala očkovat na A a C, a to bylo bez problémů. Synovi bude 18 měsíců a chci ho nechat očkovat až po druhém roce, takže letos v létě, na podzim.

BaMaK
Závislačka 2822 příspěvků 35 inzerátů 25.01.18 10:17

@Ivulka88 ockovat budu…vhodny termim…no kdyz maji mezeru v beznem ockovani, coz je mezi 6 a 12 mesicem a pak po MMR. Z logiky veci bych ockovala bud pred skolkou, a nebo pak pozdeji- max. Vyskyt u nactiletych. My jsme pred skolkou ockovali hepatitidu A a klistovku, takze meningokok bude az pozdeji.

hehehe
Extra třída :D 11553 příspěvků 25.01.18 10:23

@Ivulka88
Mě od tohoto očkování dvě lékařky nezávisle na sobě odradily… :nevim: Prý by očkovaly pouze prcky do roku věku a nebo pak až před pubertou.

Asi bych dala u vás po MMR u mladšího a po přeočkování v 5 letech u staršího.

Příspěvek upraven 25.01.18 v 10:33

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 25.01.18 10:32

@hehehe No já právě očkování zvažuju a zajímá mne hlavně očkování proti typu A a C. Před časem u nás ve městě na tohle umřel chlapeček nebyl mu ani rok. :,( :,( :,(

Hanka1
Extra třída :D 13578 příspěvků 25.01.18 10:35

Nemam a budu ockovat pred pubertou a pubertaka.

hehehe
Extra třída :D 11553 příspěvků 25.01.18 10:41

@Ivulka88
Jo, je to veliký strašák. Většinou, když člověk slyší o úmrtí, tak jsou to právě kojenci. :(
Naše dětská doktorka je hodně proočkovací, dalo mi docela dost práce se s ní nějak rozumně domluvit, jelikož očkuji hodně opatrně a i ona mi řekla to, co řekla (kojenci nebo před pubertou), takže zvažuj, jestli opravdu ty děti to nutně potřebují a právě v tuhle dobu. Taky bych se rozhodovala podle toho, jak celkově očkování snáší. U mé mladší (19m) je to šílenost, takže tam jsem měla bohužel jasno hned. :(

smurfka
Nadpozemská drbna 29931 příspěvků 25.01.18 10:45

Syn 5 let, dcera 3 - neočkovali jsme a ani zatím nebudem

stock
Echt Kelišová 8005 příspěvků 25.01.18 10:50
@Ivulka88 píše:
@hehehe No já právě očkování zvažuju a zajímá mne hlavně očkování proti typu A a C. Před časem u nás ve městě na tohle umřel chlapeček nebyl mu ani rok. :,( :,( :,(

Očkování, pokud mas na mysli žloutenku, existuje pouze proti typu A a B. Proti typu C
neexistuje. Anebo jiný kraj, jiný mrav, ale o tom bych, v tomto pripade, pochybovala.

azalia
Kecalka 317 příspěvků 25.01.18 10:52

Já jsem nechávala děti očkovat Bexserem a Nimenrixem po ukončení povinného očkování. Jedné dcerce byly tři a druhé asi dva a půl - sice už to tedy není podle zmíněných lékařů nejkritičtější doba, ale meningokok je taková „mrcha“, že to chci opravdu mít pod kontrolou - kdykoliv.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 25.01.18 10:56
@stock píše:
Očkování, pokud mas na mysli žloutenku, existuje pouze proti typu A a B. Proti typu C
neexistuje. Anebo jiný kraj, jiný mrav, ale o tom bych, v tomto pripade, pochybovala.

No, ona zvažuje meningokoka typu A,C. A ten existuje.

@Ivulka88 píše:
@hehehe No já právě očkování zvažuju a zajímá mne hlavně očkování proti typu A a C. Před časem u nás ve městě na tohle umřel chlapeček nebyl mu ani rok. :,( :,( :,(

Hmm, tak já naopak myslela, že vážnější je ten typ B, že jsou ty úmrtí na tento typ, tak jsem nejdřív nechala očkovat B. TAk asi nechám syna naočkovat nejdřív na typ A, C a Béčko odložím za rok :nevim:

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 25.01.18 10:58
@azalia píše:
Já jsem nechávala děti očkovat Bexserem a Nimenrixem po ukončení povinného očkování. Jedné dcerce byly tři a druhé asi dva a půl - sice už to tedy není podle zmíněných lékařů nejkritičtější doba, ale meningokok je taková „mrcha“, že to chci opravdu mít pod kontrolou - kdykoliv.

Svagrová nechávla očkovat děti 4 a 8 let Nimenrixem. Reakci po očkování měl jen starší syn 3 dny nateklá ruka, tak mne zajímaly názory ještě ostatních lidí a určitě do něj půjdu, protože jak píšeš je to mrcha a taky to chci mít pod kontrolou. :hug:

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 25.01.18 11:03
@PapeJ píše:
Hmm, tak já naopak myslela, že vážnější je ten typ B, že jsou ty úmrtí na tento typ, tak jsem nejdřív nechala očkovat B. TAk asi nechám syna naočkovat nejdřív na typ A, C a Béčko odložím za rok :nevim:

Bexero je na typ B ten se prý v ČR vyskytuje nejvíc a Nimenrix je na A, C, W, Y a ten se zde vyskytuje údajně jen sporadicky. V tom aby se čert vyznal. :think: @azalia Můžu se ještě zeptat kolik obě ty očkování vyšli celkem a kolik proplácela pojišťovna? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >