Očkování a výčitky svědomí

Anonymní
9.9.21 15:22

Očkování a výčitky svědomí

Hezký den, maminky,

syn, 3 měsíce, byl dneska na první dávce hexavakciny. Zatím na nem nepozoruju nic, jen možná větší únavu.

Očkovat ho chtěli hned v 9.mesicich, ale posunula jsem to na ukončeny třetí měsíc. Dnes jsem ještě četla nějaké diskuze a úplně jsem se zhrozila. Ostatní maminky všude hrozí encefalitickym pláčem, který způsobuje hliník ve vakcínách a mělo by s údajně očkovat až v roce dítěte, mám hrozne výčitky svědomí, že jsem se tím nějak více nezabývala, ale ted už s tím nic neudělám.

Jaký nazor mate vy? Udělala jsem chybu očkovat takto brzy? Jaký režim jste po očkování měli?

Děkuji

:srdce:
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21350
9.9.21 15:26

Nechápu očkovala jsi ho ve třech měsících a chtěli ho očkovat v devíti měsících???
a nečti nebo ti hrábne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
9.9.21 15:27
@Anonymní píše:
Hezký den, maminky,

syn, 3 měsíce, byl dneska na první dávce hexavakciny. Zatím na nem nepozoruju nic, jen možná větší únavu.

Očkovat ho chtěli hned v 9.mesicich, ale posunula jsem to na ukončeny třetí měsíc. Dnes jsem ještě četla nějaké diskuze a úplně jsem se zhrozila. Ostatní maminky všude hrozí encefalitickym pláčem, který způsobuje hliník ve vakcínách a mělo by s údajně očkovat až v roce dítěte, mám hrozne výčitky svědomí, že jsem se tím nějak více nezabývala, ale ted už s tím nic neudělám.

Jaký nazor mate vy? Udělala jsem chybu očkovat takto brzy? Jaký režim jste po očkování měli?

Děkuji

Prosím tě. Encefalitickym pláčem operují matky, co si nejsou jisté očkováním, u každého pláče. Vakcíny jsou bezpečné a chrání tvoje dítě před neviditelnýma vraždícíma breberama. Co bys mohla chtít víc?

Jestli se chceš nervit, tak si dál čti antivax stránky.

Ano, mohou ve výjimečných (!?) případech způsobovat různé nepříjemné věc. Ale to i ty nemoci. Nic není pod takovou kontrolou veřejnosti, jako vakcíny pro malé děti. Kdyby některá z nich skutečně způsobovala setinu toho, co antivaxeři píšou, to by bylo haló… Kdyby měli v ruce tvrdá data.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346

Zachovej klid a méně čti diskuse na internetu. Očkování je spolehlivé a vedlejší účinky minimální, i když se samozřejmě mohou objevit. Mnohem horší je většina nemocí, proti kterým chrání. Např. černý kašel: ještě mojí babičce zemřela dvouměsíční dcera poté, co starší syn přinesl tuhle nemoc ze školky. Pro neočkované mimino je to smrtelná nemoc. To bys výčitky neměla, kdyby se ti tohle stalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
@ka2ka píše:
Nechápu očkovala jsi ho ve třech měsících a chtěli ho očkovat v devíti měsících???
a nečti nebo ti hrábne

Asi týdnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21350
9.9.21 15:28
@Bábrdl píše:
Asi týdnech.

možná :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24578

Nečti žádné odstrašující případy, v tomhle věku se očkuje skoro každé dítě. V roce už děti mají komplet hexu a i nějaká nepovinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068

Prosím tě, nešil. Ta šance, že dítě bude mít nějaké následky, je malá. Nečti katastrofické scénáře. Dítě nech v klidu doma a bude to dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
9.9.21 15:29
@Anonymní píše:
Hezký den, maminky,

Děkuji

A pokud tě to nějak utěší, já se nechávám očkovat každý rok proti chřipce už skoro patnáct let. A kromě teď toho zánětu palce na třetí ruce jsem zdravá a jako řípa!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
9.9.21 15:30

Určitě myslela v 9. Týdnech…nás tak doktorka očkovala u obou dětí a bylo to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 15:31
@ka2ka píše:
a nečti nebo ti hrábne

V devíti týdnech, upsala jsem se. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
14853
9.9.21 15:32

Ted uz je „po“, tak si nic nevycitej.
Je fajn, ze vis, ceho si vsimat, kdyby se neco delo.
Klidne si o tom neco nastuduj vic, diskuze fakt nestaci, nemusi tam byt vse uplne pravdive.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
9.9.21 15:35

Já nejsem fanatik ani na jednu stranu, očkování je určitá zátěž pro organismus, ale přečti si něco např. o dětské obrně nebo záškrtu a budeš děkovat za vakcínu. Nebo ještě raději jdi ven s kočárkem a raduj se, že je krásně a máš zdravé dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10140
9.9.21 15:39

Přečti si něco o nemocech, na které se očkuje.
Ano, očkování není bez rizik, ale pro spoelčnost má velký význam a pokud bude moc parazitujících matek, tak na to doplatí spousta lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11505
9.9.21 16:13
@Anonymní píše:
Hezký den, maminky,

Děkuji

Dokud neuvidíš něco víc než únavu, tak se nic neděje. Nevyšiluj zbytečně, nech si to až na situaci, kdy to bude pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat