Očkování - ano či ne, zkušenosti, rady

89
7.4.20 15:34

očkování - ano či ne, zkušenosti, rady

Dobrý den maminky,
Protože mě a moje dítko čeká první očkování, hledám si tedy informace, co všechno nás čeká. Jen nevím, co si o tom mám jako myslet. Na jednu stranu získávám dobré informace a reference na vakcíny. Ostatně, ani se tomu nedivím. Vždyť očkování vymýtilo v minulosti tolik nemocí. Na druhé straně ale žasnu, kolik je odpůrců. Kolik existuje na facebooku skupin s totálně hororovými scénáři.
Jsem tedy na rozcestí. A co vy? Jak jste to měly vy, když jste stály proti tomuto rozhodnutí? Z jakých zdrojů jste čerpaly, kde jste si zjišťovaly informace a co vás přinutilo očkovat X neočkovat?
Děkuji za vaše odpovědi a mějte se hezky :hug: :mavam: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

100
7.4.20 15:37

No tak to bude něco. Už se těším na diskuzi :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6731
7.4.20 15:38

Pokud bude dítě zdravé, tak nechat povinná očkování. nepovinná jen pokud by byl zvláštní důvod…
Ale velmi, VELMI důsledně dbát na to, aby dítě nešlo na očkování nachlazené apod. Fakt je to důležité. Klidně odkládat opakovaně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10555
7.4.20 15:41
@Flay píše:
No tak to bude něco. Už se těším na diskuzi :cert:

Ano, tady bude veselo :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.20 15:43

Myslim ze ockovat ma dcerka ma nemoc motylich kridel a neumim si predstavit neockovat a hlavne ted nedavno v nemecku jeden z prikladu u znamych ve skolce se objevila Tuberkoloza doneslo ji tam sirske dite diky povinnem ockovani sli jen na preckovani a deti tu nemoc nedostali jen diky povinnemu oclovani takze za me ockovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
7.4.20 15:45

@TerezaTrota Děkuji za příspěvek. Vaší dcerce držím palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1579
7.4.20 15:46

Já nic nečetla, nic nestudovala. Spíš ale dám na relevantní studie a názor pediatra. Rozhodnout se musíš sama. Tady ti půlka lidí řekne, že je to hrozný svinstvo a má milionpět vedlejších účinků a druhá půlka, že je to důležitý, povinný a za riziko to stojí. Já očkovala normálně podle kalendáře a dokonce zároveň s Hexou i pneumokoky - to je postup, za který mě antivax ušlapou :mrgreen: rotaviry a meningokok jsem odmítla, časem dám klíšťovku. Pomohlo ti očkování mého dítěte k očkování tvého?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.20 15:48

@Camino dekuji moc snad vam to nejak pomohlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
7.4.20 15:50

Určitě očkovat, dítě musí být v té době zdravé. Bez toho ti ho pak ani nevezmou do školky a větší rizika jsou, že se nakazí než, že by mělo nejakou doživotní komplikaci díky očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
7.4.20 16:11

Jak to řeší se školkou rodiče, kteří vůbec neočkují? Neumím si to představit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
7.4.20 16:12

Očkuju s rozmyslem…po nastudování všemožných zdrojů jsem došla k názoru, že dáme pouze povinná očkování, na očkování chodíme, pokud jsme celá rodina 100% zdraví, děti nejsou po nějaké náročné nemoci (např. po neštovicích jsem nechávala 1/2 roku, aby se imunita dala dokupy), nikdy bych nedala více vakcín v 1 den a také jedeme v trochu jiném očkovacím kalendáři než je ve vyhlášce (kvůli nedonošenosti dětí - první vakcínu dostali až na 1/2 roce a do pozdějšího věku posouvám i další očkování)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
7.4.20 16:17

Jsem schopna popsat hororovou situaci a alergickou situaci po podání antibiotik dítěti. Měsíc byla docela mimo. Rok to trvalo, než se krev dala dostala do normálu.

Kdybych uvažovala jako protiočkovací gangy, tak zakládám skupiny a diskuze a petice za zákaz všech antibiotik, protože mému dítěti ublížily. A odteď budu všechny, kteří kdy sami brali, nebo svému dítěti podali antibiotika nazývat tupci, kteří jen podporují zisky nadnárodních výrobců antibiotik.

Zpět k tvé otázce, naše děti mají všechna povinná očkování a některá nepovinná. Kdybych měla další dítě, opět nechám očkovat vše povinné a některé nepovinné. Nikdy jsem nedovolila 2 různé dávky současně, to jsem tam raději šla častěji. Vždy byly děti úplně zdravé při očkování. Na žádné očkování jsem u svých dětí nezaznamenala negativní reakci (maximálně byli protivní, podráždění).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89

@vedma007 Dotoři jsou schopni dát i více vakcín v jeden den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873

@Camino do státní školky ti musí vzít neočko dítě v předškolním věku. Doteď brali neočkované děti některé soukromé/ lesní školky, ale tomu se teď vláda také snaží zabránit. Na druhou stranu ale chtějí schválitMožnost chodit do školky pro děti s dočasnou kontraindikací, což je super. Doted musela být jen trvalá, kterou je prakticky nemožné získat. Další možností domácí vzdělávání a soukromé hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
7.4.20 16:18
Ano bohužel stále se takoví najdou.
@Camino píše:
@vedma007 Dotoři jsou schopni dát i více vakcín v jeden den?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama