Očkování Bexsero (Meningokok) pro předškoláka

29.3.21 18:40

Očkování Bexsero (Meningokok) pro předškoláka

Ahoj máte někdo zkušenosti s očkováním předškoláka proti Meningokokovi typ B (vakcína Bexsero) i Meningokokovi ACYW (vakcína Nimenrix)?
Případné reakce atd? Předem díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
259
29.3.21 18:42

Dcera má obě zmiňované vakcíny, očkována ve 3 a 4 letech, obě bez reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
29.3.21 18:45

Syn ma nimenrix, nechala jsem mu ho dat spolu s mladším synem, který to měl na pojišťovnu. Bylo mu 4,5 roku. Ani jeden neměli žádnou reakci. Podle naší Mudr je jedno jestli ji dostane teď nebo až před pubertou, což je nejrizikovější doba po prťatech. Nepřeočkovává se, měl by mít doživotní imunitu, ale jak to bude je otázka. O Bexseru uvažujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 18:52

Díky za rychlé reakce.
My máme naplánováno Bexsero tento čtvrtek a za dva měsíce na druhou dávku. Cca za měsíc pak Nimenrix.

Syn, když má obyčejnou horečku, tak rovnou nad 38,5 °C, zvrací a stěžuje si na bolest zad, takže je pro mě těžké odhadnout jestli se jedná o obyčejné nachlazení a nebo něco vážnějšího. Očkování mě alespoň nechá trochu v klidu. Jen mám přece jenom trochu obavu z nějakých těch nežádoucích účinků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19592
29.3.21 19:24

@Karl-von-Bahnhof nase obe deti hodne bolelo misto v pichu, po druhe davce i nekolik dni. Co jsem cetla, tak je to casta reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
29.3.21 20:00

Deti 3 a 6 let bolelo misto vpichu max 3 dny. Jinak byly v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 22:32

První dítě ve 3 letech očkováno a dobrý. Druhé o chlup později kvůli neustálým nemocem. Ale bez reakcí naštěstí. Držím palce i vám!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat