Očkování bexsero proti meningokokovému onemocnění..ano či ne?

51
13.5.20 08:18

Očkování bexsero proti meningokokovému onemocnění..ano či ne?

Necháte své miminko očkovat bexserou proti meningokokovému onemocnění a synflorixem prevenar 13?jaký je váš názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34871
13.5.20 08:24

Pokud detatko netrpi na rymy, ktere zpusobuji zanety dutin ci stredousi, je Prevenar zbytecny. S Bexerem bych pockala aspon do 24 mesicu veku. A pak dala i Nimerix.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2019
13.5.20 08:25

Meningokok spíš ne. Jestli je prevenar a synflorix proti pneumokoku, tak to bylo jediné navíc co jsem dala, časem přidám encefalitidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
13.5.20 08:46

Meningokoka ma ted rozockovaneho 6 leta, ani ne 2 lete ho zatim nedam az bude trochu strasi. Prevenar maji obe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
13.5.20 08:46

Dcera ma Prevenar 13 a Rotarix navic. Ted nas bude po 2. roce cekat MMR a nad meningokokama premyslime casem taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23993
13.5.20 09:00

@Kukacka123 on je ten meningokok právě nově zdarma, ale jen pro malé děti do šesti měsíců. Ale něco tam je snad i do dvou let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
13.5.20 09:01

Meningokoky (Bexsero a Nimenrix) určitě. Velmi nám ho doporučil náš známý virolog. Je to hnusná a zákeřná nemoc s rychlým nástupem a velmi často s fatálnímy následky. Pneumokoky jsem nakonec dala také ve 2 letech. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
13.5.20 09:23

Zrovna dnes mi psala Dr toto..
Nově teď může být XXX očkován proti meningokoku očkovací látkou Nimenrix zdarma, musí to dostat do 2 let věku. Tak si to rozhodni, zda bys to chtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
13.5.20 09:29

Dali jsme prevenar a dám i bexsero a nimerix. U obou kluků. Jen se chci s doktorkou dohodnout, jestli je vhodné to u toho mladšího dávat do těch 6 měsíců, když už tahle bude mít očkování dost. Kdyztak si to holt zaplatím a dám to až později :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
13.5.20 09:40
@vokishka píše:
@Kukacka123 on je ten meningokok právě nově zdarma, ale jen pro malé děti do šesti měsíců. Ale něco tam je snad i do dvou let.

Asi ten Nimerix, jak psal nekdo pod tebou… No, dceri budou dva v cervnu, tak to si musime maknout teda pripadne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
13.5.20 10:18

Jde mi o to, že obojí prý hradí pojišťovna pokud to naočkuješ do půl roku života, pak si to hradíš..přijde mi to docela nálož pro první půlrok života no, váhám a nevím, do toho prevenaru 13 půjdu ale do bexsera :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
13.5.20 13:53

Meningokoka mám v plánu kolem 2 roku. Jako dítě jsem prodělala, naštěstí bez následků, takže vím co to je. Nicméně čekám aspoň do dvou let, jelikož se mi to zdá docela nálož. Dcera má navíc Prevenar i Rotaviry. Jinak plánuji i encefalitidu a žloutenku. Co se týče financí, tam je to dle každého možnosti. Pro nás není problém počkat a uhradit na vlastní náklady. Pokud by byl, asi bych se nad tím zamyslela. Nicméně prvního půl roku bych jí to asi stejně nedala ten meningokok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34871
13.5.20 16:11
@Yasmina21 píše:
Meningokoky (Bexsero a Nimenrix) určitě. Velmi nám ho doporučil náš známý virolog. Je to hnusná a zákeřná nemoc s rychlým nástupem a velmi často s fatálnímy následky. Pneumokoky jsem nakonec dala také ve 2 letech. :-)

Prave, je to jedinne, co davame nad ramec povinneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.20 16:10

Zdravím, můžu se zeptat? Mám doma dvouměsíčního prcka a přemýšlím nad tím Bexserem? Čtu tady komentáře a asi to není dobrý nápad to dávat tak malému prckovi? Co si o tom myslíte, nebo nechali jste některá očkovat ve dvou měsících? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
14.5.20 22:01

@Katuška199 to se asi nedozvíme protože to bexsero je nově do půl roku života hrazeno pojišťovnou..já se rozhodla že ho nedám, nechci toho tolik dávat😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat