Očkování covid-19 v těhotenství

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 09:23

Očkování covid 19 v těhotenství

Ahojky těhulky. Dnešní situace je opravdu hrozná a momentálně ještě horší. Každý mě nutí do očkování proti COVID 19, ale část lékařů to nedoporučuje. Proto se chci zeptat, vy co jste se nechaly očkovat, jaký průběh to u Vas mělo? Pocítily jste nějaké horší projevy po očkování, či to šlo? Já očkování nesnesu a je jedno, proti čemu. Pokaždé mám teploty, průjem, zvracení únavu a zimnici. Děkuji Vam za odpovědi. Mějte krásný den :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1
25.10.21 09:47

Ahojky dneska jsem si udela test a vyšel pozitivní což je dobrý ale trápí mě že mám jít dneska na první dávku očkování a nevím zda mám jít nebo ne. Musím kvůli práci na ockovani a jeďte jsem k tomu do konce listopadu ve zkušební době. A gynekologii se nemohu dovolat. Nevím co mám dělat poradíte mi někdo? Jsem na začátku těhotenství děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2260
25.10.21 10:14

@Terha11 Očkovat by se mělo až po 12.týdnu těhotenství. Já být tebou bych na očkování nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 10:28

Omlouvám se, nenapsala jsem, že jsem 28tt.

• Citovat
  • Nahlásit
4099
25.10.21 10:49

Nešla bych. Když jsi v těhotenství nemocná, tak si nesmíš vzít pomalu ani paralen, ale klidně by ti píchli léty neprověřenou experimentální vakcínu, u které se pořád ještě zkoumá jak moc je vlastně účinná? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3968
25.10.21 12:19

Řešila jsem to dost dlouho. Teď mám dva měsíce do porodu a už nepůjdu. Manžel a syn jsou naočkovaní. Já jsem covid před rokem prodělala a dost mě odrovnal.Ale i tak jsem na očkování nešla. Jsem alergická na spoustu léků, tak se bojím reakce.Ale už jsem rozhodnutá, že hned po šestinedělí půjdu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
25.10.21 12:31

V tehotenstvi urcite ne!!! Ockovat se na covid v tehotenstvi je pro me jako vedome ublizovat miminku. Preci jen je to hodne mlada a neprozkoumana vakcina, tudiz neverim tomu, ze to neovlivni plod.

Pak jsem nazoru, ze pri kojeni se ockovat da, ale kvuli miminku bych sla az, kdyz by papalo prikrmy, at to nedostane v plne palbe v mliku.

Muj nazor, kdo ma jiny, mejte, jen me neukamenujte. Dekuji :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
25.10.21 12:36
@Serpentini píše:
Nešla bych. Když jsi v těhotenství nemocná, tak si nesmíš vzít pomalu ani paralen, ale klidně by ti píchli léty neprověřenou experimentální vakcínu, u které se pořád ještě zkoumá jak moc je vlastně účinná? :?

Jak je ucinna, to je celkem fuk, hlavne nemaji poradne prozkoumane, zda to nemuze ovlivnit tehotenstvi a plod. Sice rikali, ze to nevadi, ale kolik produktu se pouzivalo a az po letech se zjistilo, ze to skodi. Neverila bych tomu, je to fakt hodne mlade, a ty tehotne, ktere se nechaly ockovat maji sotva pulrocni dite doma, na kterem opravdu jeste nemusi byt znat pripadne nasledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 14:31

Moc Vám děkuji za Váš názor. Já osobně jsem zatím proti tomu, jak píšete je to narychlo vytvořena vakcína a určitě kvůli miminku se mi do toho nechce, mám strach. Jenže gynekoložka mi očkování doporučuje a obvodní lékař ne, z důvodu jak všichni tady zmiňujeme a též vzhledem k mému zdravotnímu stavu- špatně uzavíratelná chlopeň na srdci.. Jenže papír mi nikdo nenapsal i na mě vyžádání, že očkování není pro mě vhodné. Tudíž si budu muset testy platit, pokud někam budu chtít :( vůbec teda nevím, jak to dělat, když budu potřebovat někam jít, platit si za testy nechci…

• Citovat
  • Nahlásit
4099
25.10.21 14:46

Proč by měla být špatně uzaviratelna chlopeň kontraindikací k očkování proti Covidu? Jsem kardiologický pacient a můj kardiolog doporučuje očkování úplně každému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
220
25.10.21 14:49

Je tu víc diskuzí kde píše dost maminek, že na očkování byly. Já jsem jednou z nich. Po první dávce mi bylo vedro a bolel mě vpich. Po druhé dávce nic. První dávku jsem absolvovala kolem 23tydne, druhou 21dnu cca poté.
;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
25.10.21 15:38
@Anonymní píše:
Moc Vám děkuji za Váš názor. Já osobně jsem zatím proti tomu, jak píšete je to narychlo vytvořena vakcína a určitě kvůli miminku se mi do toho nechce, mám strach. Jenže gynekoložka mi očkování doporučuje a obvodní lékař ne, z důvodu jak všichni tady zmiňujeme a též vzhledem k mému zdravotnímu stavu- špatně uzavíratelná chlopeň na srdci.. Jenže papír mi nikdo nenapsal i na mě vyžádání, že očkování není pro mě vhodné. Tudíž si budu muset testy platit, pokud někam budu chtít :( vůbec teda nevím, jak to dělat, když budu potřebovat někam jít, platit si za testy nechci…

stačí si koupit pár samotestů :) budou je uznávat v některých provozovnách. A jinak bych počkala, jak rozhodne nová vláda cos e týká testů zdarma :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
25.10.21 18:18

Já k tomu nápisu jen tolik, že ta neprozkoumaná vakcína se vyvíjí už 30 let, jen ta poslední fáze se teď urychlila, protože se do toho nasypalo strašných prachů a byla to priorita. Pokud i přes to někomu vadí neprozkoumaná vakcína, tak má ještě AstruZenecu a Johnson - to je naprosto klasický princip vakcíny. Není pravda, že v těhu se nesmí ani paralen - můžou se dokonce i antibiotika. A není pravda, že se nesmí ničím očkovat - je doporučeno, a ve státech na západ od nás běžně praktikováno, očkování těhotných proti chřipce a trojkombinací proti černému kašli, zardenkam a tetanu. Jinak já jsem ockovana, momentálně ve 13.tt s Leidenskou mutací (genetická porucha, kdy je daleko větší riziko trombózy) a očkování mi bylo před tehotenstvím doporučeno všemi doktory, se kterými jsem konzultovala. V tehotenstvi půjdu pravé kvůli Leidenovi i na 3. Dávku, protože riziko sraženiny v případě covidu je u mě velké. A zatímco po ockovani mi nikdo injekce na ředění krve nedal, tak teď mi hematoložka říkala, že kdybych náhodou dostala covid, tak mám hned volat, že je potřeba okamžitě začít redit krev. Takže v případě toho srdečního onemocnění bych zvážila i toto. Ona taková sraženina v pupecniku, obvykle pro ten plod znamená jen jediné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
26.10.21 20:00
@Ivusska777 píše:
Já k tomu nápisu jen tolik, že ta neprozkoumaná vakcína se vyvíjí už 30 let, jen ta poslední fáze se teď urychlila, protože se do toho nasypalo strašných prachů a byla to priorita.

nemáš tam chybu, nemělo to být 130let náhodou?? Bude to vypadat ještě líp.. těch 30let je takové slabé.. přidej tam tu 1, ať to má pořádný grády.

Jinak je to experimentální podmíněne schválená vakcína. Tudíž nebyly dokončeny klinické zkoušky.. ty stále ještě probíhají a jejich plánované ukončení je až v roce 2023.
Očkovat se tímto a ještě k tomu býti těhotná je hazard nejen se svým zdravím, ale i se zdravím a životem dosud nenarozeného miminka.
Na druhou stranu, když existují matky co v těhotenství fetují, chlastají a kouří a normálně porodí dítě.. tak ta experimentální vakcína na hrozný smrtelný virus (který ohrožuje hlavně obézní, staré a nemocné) asi nebude horší. Kaskadéři to mohou vyzkoušet.. budete s nenarozným mimčem takoví pokusní laboratorní králíci. Kdy se to jednomu poštěstí? A zadarmo, no neber to. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
220
26.10.21 20:04

Někde jsem četla, že Pfizer už není jen experimentální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat