Očkování covid-19 v těhotenství po prvním trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
16.1.22 10:49

Očkování covid 19 v těhotenství po prvním trimestru

Zdravím, prosím mám dotaz, možná se diskuze už o tom vedla, ale já jí nenašla. Mám za sebou první dávku vakcíny na covid 19, 3 týdny na to jsem otěhotněla. Gynekoložka mi doporučila očkování až po 1trimestru. Nyní jsem v 10tt. Moje praktická lékařka mi řekla, ať se jdu klidně naočkovat, že to nebude mít žádný vliv na dítě a jeho vývoj, jenže mi to řekla s takovým odstupem, zdálo se mi že se mě chtěla jen zbavit a umlčet mě. Prosím má někdo stejnou situaci? Jen chci vědět zda se mám jít očkovat a jestli to neovlivní dítě a jeho růst. Bude mě vůbec ještě první dávka stačit nebo budu muset jít znovu na 2 dávky? 🙏 🙏 budou to už 3 měsíce cca, od první dávky 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
124
16.1.22 11:00

@Natka25 jako těhotná nemůžu ani Ibalgin, sprej do nosu na rýmu. A očkování je v pohodě? :nevim: stejně ti nebude do konce těhotenství stačit jen 2 dávky, možná budeš muset jít i na třetí a čtvrtou ať nemás červenou „tečku“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2421
16.1.22 11:00

Ahoj, já jsem byla v podobné situaci. První dávku jsem měla někdy akorát, když jsem otěhotněla, na druhou jsem šla ve 14tt. Rodím v půlce března.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
16.1.22 11:02

@Natka25 ja tehotna nejsem ale podle lekaru se muze ockovat i v prvnim trimestru. Vyrobci vakcin to nedoporucuji kvuli strachu, ze se na to maminy na netu zacnou svadet pripadne potraty (ke ktrym by doslo i bez vakciny). Jinak receno vsuchni odbornici vi, ze je to bezpecne ale maji strach z,,odbornic” na mamawebech. Doporucuji profil gynekolozky na ig My swedish gyn life.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
16.1.22 11:09

Hlavně nepleťte v diskuzi zase ty vaše pravdy, že léky a různé očkování těhotné nemůžou a očkovat na COVID se můžou.
Před uvedením takové informace si prvně zjistěte rozdíly mezi léčivými látkami v těch lécích, druhy vakcín, které těhotné nemůžou a vakcínu na COVID, která má jiný princip.
Nesnáším, když lidé melou lži a polopravdy bez zjištění kompletních informací. To je už několikrát lékařsky vyvrácený fakt. Jen se to stále používá jako lživá argumentace zřejmě ze strachu.

Jinak já očkovaná jako těhotná jsem, byla jsem úplně bez příznaků. A to nejsem ani pro ani proti očkování, dlouho jsem vše zvažovala, zjišťovala informace a nakonec očkování vyhrálo. Už jen proto, že jsem covid vůbec neměla a chtěla jsem si mimo jiné snížit šanci na jeho chycení. Šla bych klasicky po tom 12. týdnu a nebála se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 11:11

@Natka25 já bych se v těhotenství neockovala. Ať si říkají doktoři co chtějí. Ale v těhotenství se nesmí pomalu žádný lék na nachlazení ale očkovat covid se může?! Jsem zastánce očkování, ale těhotných fakt ne. Raději omez kontakty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
16.1.22 11:12
@Malineka píše:
Hlavně nepleťte v diskuzi zase ty vaše pravdy, že léky a různé očkování těhotné nemůžou a očkovat na COVID se můžou.
Před uvedením takové informace si prvně zjistěte rozdíly mezi léčivými látkami v těch lécích, druhy vakcín, které těhotné nemůžou a vakcínu na COVID, která má jiný princip.
Nesnáším, když lidé melou lži a polopravdy bez zjištění kompletních informací. To je už několikrát lékařsky vyvrácený fakt. Jen se to stále používá jako lživá argumentace zřejmě ze strachu.Jinak já očkovaná jako těhotná jsem, byla jsem úplně bez příznaků. A to nejsem ani pro ani proti očkování, dlouho jsem vše zvažovala, zjišťovala informace a nakonec očkování vyhrálo. Už jen proto, že jsem covid vůbec neměla a chtěla jsem si mimo jiné snížit šanci na jeho chycení. Šla bych klasicky po tom 12. týdnu a nebála se.

Uz to tady mistni docentky jedou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 11:13
@Malineka píše:
Nesnáším, když lidé melou lži a polopravdy bez zjištění kompletních informací. To je už několikrát lékařsky vyvrácený fakt. Jen se to stále používá jako lživá argumentace zřejmě ze strachu.Jinak já očkovaná jako těhotná jsem, byla jsem úplně bez příznaků. A to nejsem ani pro ani proti očkování, dlouho jsem vše zvažovala, zjišťovala informace a nakonec očkování vyhrálo. Už jen proto, že jsem covid vůbec neměla a chtěla jsem si mimo jiné snížit šanci na jeho chycení. Šla bych klasicky po tom 12. týdnu a nebála se.

Tak nám konečně vysvětli proč se tedy covid očkovat může. A ne jen větou, že je to jiný princip. Vysvětli to tak, aby už pro vždy nevznikly obavy. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
16.1.22 11:20

@roba18
Na internetu je toho opravdu spousta a jsou tam důvěryhodné informace Já tady nebudu rozjíždět lékařské diskuze a opisovat fakta. Už teď tady čelím nařčení z toho, že mluvím o něčem, čemu nerozumím, protože na to nemám školu, že.
Už jen z logiky věci se stačí zamyslet nad tím, jak funguje lék a jak funguje vakcinace.

Ale chápu, že strach je mezi maminkami velký. Taky jsme neměli lehké začátky, o to víc se člověk musí vzdělávat a vyhledávat relevantní informace. Nečíst jen diskuze na novinkách a emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 11:31
@Malineka píše:
@roba18
Na internetu je toho opravdu spousta a jsou tam důvěryhodné informace Já tady nebudu rozjíždět lékařské diskuze a opisovat fakta. Už teď tady čelím nařčení z toho, že mluvím o něčem, čemu nerozumím, protože na to nemám školu, že.
Už jen z logiky věci se stačí zamyslet nad tím, jak funguje lék a jak funguje vakcinace.Ale chápu, že strach je mezi maminkami velký. Taky jsme neměli lehké začátky, o to víc se člověk musí vzdělávat a vyhledávat relevantní informace. Nečíst jen diskuze na novinkách a emiminu.

Když nejsi ochotná zakladatelce napsat fakta pro očkování, pak sem raději nepiš. Tvé obecné rady a urážky všech s jiným názorem ji opravdu nepomohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 11:41

@Natka25 Jsem v podobné situaci. Končím teprve 9. týden. Mám „jen“ dvě dávky, které jsem měla před těhotenstvím. A i jsem covid prodělala ještě před očkováním. Lékařka mi radí jít po ukončeném 10. týdnu. Na netu jsem našla doporučení po ukončeném prvním trimestru.

Důvod to podle mě má - jedním z častých nežádoucích jevů je vysoká horečka. A ta opravdu může být takhle na začátku pro dítě nebezpečná.

Já půjdu někdy po 10. týdnu. Jinak nemůžu starší dítě ani vzít do kavárny. A věčně někde nějaká buzerace.

• Citovat
  • Nahlásit
2034
16.1.22 11:43

@Natka25 Já byla na první dávce v době otěhotnění a na druhé ve 14tt. TP mám 1.4. a vše je zatím ok! Naopak mi od me dr gyn nebylo doporučeno jít záměrně v prvním trimestru. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.1.22 11:50

@Malineka
Právě, chtěla bych sehnat co nejvíce informací ohledně toho. Ale děkuji za váš názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.1.22 12:00

@roba18 já právě vůbec nevím co dělat, já jsem očkování dlouho oddalovala a pak když jsem se rozhodla pro první dávku tak jsem na to otěhotněla, ted mam strach si dávat druhou dávku. Covid jsem ani neprodělala, jsem zdravá a mám svoji imunitou dobrou, ani si nepamatuju kdy jsem naposledy byla nemocná. Můj přítel, nee zezadu by mi to zakazoval, ale taky nechce ohrožovat dítě, něčim co je na trhu pár měsíců( myslím tím že se najednou očkovat těhotné můžou). Je to všechno matoucí. Sestra byla těhotná před rokem a to jí očkování zakazovali, teď nás doslova nutí aby se těhotné očkovaly 🤷‍♀️…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 12:02

@Natka25 chápu Tvoje obavy a že chceš co nejvíce informací. Zkus se zeptat doktorky, jestli by ti dala kontakt na nějakou maminku, které se už dítě narodilo po očkování. Na anonymním fóru Ti může napsat kdokoliv cokoliv.
Já jsem třeba proti očkování v těhotenství i proto, že když jsem už kojila, tak mě nechtěli dát booster na klíšťovku… A teď budou očkovat těhotné?! :think: ale jak říkám co člověk to názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat