Očkování covid a autoimunitní onemocnění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 20:07

Ockovani covid a autoimunitni onemocneni

Dobry den,

chtela bych se zeptat, zda je tu nekdo, kdo se nechal ockovat na covid a ma autoimunitni onemocneni? Covid jsem ji prodelala, stale mam protilatky, ale je to uz dele jak pul roku. Takze zacinam mit obavy z propadne nove nakazy. Proti ockovani rozhodne nejsem, ale mam obavy s ohledem na autoimunitni onemocneni. Resila jsem to na revmatologii, kde mi bylo receno, ze vakcina proti covidu nema zadne kontraindikace, krom alergie na jednotlive slozky.

Dekuji predem za veskere postrehy, rady.

Anonym z duvodu zdravotniho stavu, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
448
21.11.21 20:11

Záleží jaké autoimunitní onemocnění
Mám autoimunitní: snížená funkce štítné žlázy, celiakie, poté přidána osteopenie, leidenská mutace. Očkování mi nic nedalo. Covid právě prodelavam. A s těmi jejích dalšími dávkami už jim na to prdím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18732
21.11.21 20:19

Proč máš pocit, že emimino je kompetentnější dát ti odpověď, než tvůj ošetřující lékař*ka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
21.11.21 20:21

Já mám autoimunitní onemocnění i očkování a nenapadlo, že by to měl být problém. Stejně tak moje mamka, teta, babička, kamarádka, bratranec… jde o štítnou žlázu, revmatoidni artritidu a celiakii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:25

Mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy - snížená a hodně protilátek proti štítnici, neberu tedy na to prášky, zatím nemusím, ale jsem hlídaná a endokrinoložka řekla, že se naočkovat mohu, že štítná žláza není kontraindikací. Jsem tedy naočkovaná v polovině července, bohužel Johnsonem a asi co nevidět mě bude čekat přeočkování, myslela jsem si, že půjdu nejdříve až v polovině ledna, ale zřejmě budu muset jít v prosinci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:28

@Ou Nehledam tu odpoved zda se ockovat ci ne, jen bych chtela slyset pohled jinych s autoimunitnim onemocnenim. Mam kolem sebe same zdrave lidi a tak mam nekdy pocit, ze se v techto vecech tak trochu placam sama… samozrejmne ze nazor lekare je pro me vic nez rada na emiminu

• Citovat
  • Nahlásit
36912
21.11.21 20:28
@Anonymní píše:
Dobry den,

chtela bych se zeptat, zda je tu nekdo, kdo se nechal ockovat na covid a ma autoimunitni onemocneni? Covid jsem ji prodelala, stale mam protilatky, ale je to uz dele jak pul roku. Takze zacinam mit obavy z propadne nove nakazy. Proti ockovani rozhodne nejsem, ale mam obavy s ohledem na autoimunitni onemocneni. Resila jsem to na revmatologii, kde mi bylo receno, ze vakcina proti covidu nema zadne kontraindikace, krom alergie na jednotlive slozky.

Dekuji predem za veskere postrehy, rady.

Anonym z duvodu zdravotniho stavu, dekuji

Neptej se emimina, ale spíš se ptej svého lékaře :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 20:56

Pritel ma Crohna a uz ma za sebou treti davku, je v pohode a nic se mu nestalo.
Tchyne zase revna a stejny, vse ok. Covid ani jeden z nich nechytnul.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 21:06

Byt Tebou, na ockovani jdu. Mam ve svem sirsim okoli pripad pani take s revmatoidni artritidou, ani ji nebylo nijak hodne let, nevim zavaznost projevu, ale tusim ze ani nebyla v ID, nakazila se nejak vloni touto dobou, ockovani bohuzel nemela… asi po 2 mesicich zemrela, pres veskere snahy, ECMO atd.

• Citovat
  • Nahlásit
15935
21.11.21 21:12

Pokud beres imunosupresiva, nemusis si po vakcine vytvorit protilatky.
Pak by pro tebe byla vhodnejsi pasivni imunizace, tedy podani protilatek ve chvili, kdy bys to chytla. Nejspis jsi i v indikovane skupine na protilatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 21:15
@Anonymní píše:
@Ou Nehledam tu odpoved zda se ockovat ci ne, jen bych chtela slyset pohled jinych s autoimunitnim onemocnenim. Mam kolem sebe same zdrave lidi a tak mam nekdy pocit, ze se v techto vecech tak trochu placam sama… samozrejmne ze nazor lekare je pro me vic nez rada na emiminu
@Anonymní píše:

Mám autoimunitní onemocnění (Ulcerózní kolitida), 3 dávky a v klidu. Při UC je naopak očkování doporučeno, jedná se o rizikový faktor a je prokázáno, že na nemoc nemá očkování negativní vliv.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 21:16

Mám 3 autoimunity. Očkování v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 21:17
@Lucie_Sx píše:
Pak by pro tebe byla vhodnejsi pasivni imunizace, tedy podani protilatek ve chvili, kdy bys to chytla. Nejspis jsi i v indikovane skupine na protilatky.

To je kravina. Já na imunisupresi jsem, i přesto mám 3 dávky PLUS pokud bych to chytila, tak dostanu monoklonarní. Naprostý nesmysl, co píšeš, právě lidi na imunisupresi se očkovat mají, jen to u nich může mít menší efekt, ale pořád lepší, než nic m

• Citovat
  • Nahlásit
51971
21.11.21 21:17
@Lucie_Sx píše:

Mám ráda optimistické lidi, ale to, že je teoreticky v indikované skupině pro podání monoklonálních protilátek je jí momentálně dost na prd vzhledem k tomu, že už před několika dny tyto protilátky došly. že ano. :roll:

https://tn.nova.cz/…itom-vojtech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15935
21.11.21 21:26
@Anonymní píše:
To je kravina. Já na imunisupresi jsem, i přesto mám 3 dávky PLUS pokud bych to chytila, tak dostanu monoklonarní. Naprostý nesmysl, co píšeš, právě lidi na imunisupresi se očkovat mají, jen to u nich může mít menší efekt, ale pořád lepší, než nic m

Tak evidentne se ani lekari neshodnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat