Očkování covid a lék prednison, lékař?

Anonymní
12.5.21 13:28

Očkování covid a lék prednison, lékař?

Dobrý den, prosím o radu, otec po prodelanem covidu užívá již přes měsíc prednison 20, nejdříve 2 tablety, příští týden už jen 1 tabl. Chce se zaregistrovat na očkování, 90 dní mu uplyne zhruba za 2 týdny. Průběh prodelaneho covidu byl hrozný, věk 66 let. Na plicním řekli počkat těch 90 dní, což splní, ale na pribalovem letáku prednison 20 je kontraindikace očkování, jak to tedy je? Prednison bude brát ještě dlouho… Nevím kde se jinde zeptat. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24346
12.5.21 13:36

Ať se domluví tam, kde mu ten prednison předepsali, nebo se svým praktikem.
Já očkování (a případný kontraindikace) taky řeším s ním ;)
Bude vědět víc než my tady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
12.5.21 14:04

Kde jinde se zeptat? Ze by u lekare?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69339
12.5.21 14:07

Neptej se tady, ptej se v očkovacím centru, konzultuj imunologa sama nebo cestou PL. A hlavně lékaře, kteý mu prednison píše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:17

Plicního lékaře jsme se ptali, řekl naočkovat po 90 dnech, ale chtěla jsem znát více názorů, zda je to bezpečné v kombinaci očkování a prednison

• Citovat
  • Nahlásit
69339
12.5.21 14:19
@Anonymní píše:
Plicního lékaře jsme se ptali, řekl naočkovat po 90 dnech, ale chtěla jsem znát více názorů, zda je to bezpečné v kombinaci očkování a prednison

A jak se vyjádřil k prednisonu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24443
12.5.21 14:22
@Anonymní píše:

A ptas se tady? Nikdo tveho otce nezna, vazne cekas nejakou dobrou radu? Tak se zeptej vice JEHO lekaru. Ne cizich laiku… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:42

Plicní řekl naockovat po 90 dnech i s prednisonem, obvodní řekl domluvit se s plicním lékařem, jiné doktory neznáme, proto se ptám tady jestli je tu nějaký doktor, který se s tím setkal, zda je to bezpečné.

• Citovat
  • Nahlásit
69339
12.5.21 15:06
@Anonymní píše:
Plicní řekl naockovat po 90 dnech i s prednisonem, obvodní řekl domluvit se s plicním lékařem, jiné doktory neznáme, proto se ptám tady jestli je tu nějaký doktor, který se s tím setkal, zda je to bezpečné.

No… Tak co kontaktovat očkovací centrum? Motol fungoval v tomto příadě perfektně emailem, před covidem, ted nevím, zda nebudou zavalení. Zkusila bych poslat kopie zpráv - hospitalizace, souhrn od PL, aktuální z plicního.
Jinak je fakt fikce, že by ti tu někdo erudovaně poradil. Na to je to moc komplexní problém, spousta neznámých proměnných - co covid, jak vypadaj plíce, jaký je výhled na vysazení prednisonu případně jeho snížení. Proč očkování hned po 90ti dnech? Lze odložit nebo je vysoce rizikový interně/ imunologicky kompromitovaný s tím, že nelze očekávat, že má získanou imunitu? Jak je na tom celkově intrně? Jaké má hladiny protilátek? Potřebuje očkování i z jiných, než zdravotních důvodů? Jak je na tom s rizikem nákazy - žije sám, jídlo a nákupy mu zajištuje služba, s minimem kontaktu nebo žije v sociálním zařízení, kde se kontakty jen točí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 15:12

Stále pracuje, je v kontaktu s velkým množstvím lidi, covid ho zasáhl hodně, plíce fungovali na 32procent, teď po měsíci užívání prednison funkce plic přes 60 procent, léčí se s vysokým tlakem, jinak nic. Protilátky nebyly zjišťovány. Jinak žije s manželkou, která pracuje ve skolstvi, očkovaná zatím není.

• Citovat
  • Nahlásit
69339
12.5.21 15:17
@Anonymní píše:
Stále pracuje, je v kontaktu s velkým množstvím lidi, covid ho zasáhl hodně, plíce fungovali na 32procent, teď po měsíci užívání prednison funkce plic přes 60 procent, léčí se s vysokým tlakem, jinak nic. Protilátky nebyly zjišťovány. Jinak žije s manželkou, která pracuje ve skolstvi, očkovaná zatím není.

NO, to nebylo myšleno tak, že když mi to tu napíšeš, tak já se k tomu vyjádřím. To prostě musí někdo udělat komplexně, na základě vyšetření a pohovoru s pacientem. Jinak je to fušer, pokud takto složitý problém rozhodne online.

Proč není očkována manželka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 15:30

Také prodělala covid a čeká na uplynutí té 90 lhůty

• Citovat
  • Nahlásit
1522
12.5.21 16:48

Tak znovu zkontaktuj plicního lékaře s info, že 90 dní uplynulo, že bere prednison a jestli se tedy může naočkovat. Řešila jsem podobnou/jinou situaci a ptala se přímo na plicním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
14.5.21 15:50
@Anonymní píše:
Stále pracuje, je v kontaktu s velkým množstvím lidi, covid ho zasáhl hodně, plíce fungovali na 32procent, teď po měsíci užívání prednison funkce plic přes 60 procent, léčí se s vysokým tlakem, jinak nic. Protilátky nebyly zjišťovány. Jinak žije s manželkou, která pracuje ve skolstvi, očkovaná zatím není.

Konzultuj stav i s nějakým doktorem z alergologie. Myslím si, že když si najdeš pár emailu na netu na nějaké lepší doktory, tak ty určitě odpoví.
Jinak já prednison beru, ale jsem o dost mladší než tvůj otec. Očkování jsem konzultovala s doktorkou alergologie (očkování v plánu není, ale zajímal mě názor skrz můj zdravotní stav)
A říkala, že klidně mohu, léky prednison a xados, které beru s očkováním nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5687
14.5.21 16:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu, otec po prodelanem covidu užívá již přes měsíc prednison 20, nejdříve 2 tablety, příští týden už jen 1 tabl. Chce se zaregistrovat na očkování, 90 dní mu uplyne zhruba za 2 týdny. Průběh prodelaneho covidu byl hrozný, věk 66 let. Na plicním řekli počkat těch 90 dní, což splní, ale na pribalovem letáku prednison 20 je kontraindikace očkování, jak to tedy je? Prednison bude brát ještě dlouho… Nevím kde se jinde zeptat. Děkuji

zdravím,

vysoká dávka Prednisonu, už dávka kolem 20 mg denně natož nad 20 mění imunitní odpověď a může činit očkování málo funkčním

tzn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat