Očkování Covid - snažíme se

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 08:43

Očkování Covid - snažíme se

Ahoj všem, zajímalo by mě, vy kdo se snažíte o miminko, dáte / dali jste se očkovat - a případně odložili jste po očkování chvíli snažení?

Případně budu moc ráda i za zkušenosti těch, které již naočkované jsou, snažili se a snažení bylo úspěšné 😊

Stále váhám, bojím se nežádoucích účinků, ale myslím, že je lepší očkovat před otěhotněním, než poté..?

Děkuji za jakékoliv odpovědi a zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5962
2.1.22 08:51

No rozhodně bych teď bez očkování neotěhotněla. To, že Covid hůře zasahuje těhotné, že je to rizikový faktor, navíc že způsobuje potraty a porod mrtvého plodu, je snad známé.

Já bych dokonce teď i očkovaná počkala 2 měsíce, aspoň, než se přežene Omicron.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 08:54

Ja otěhotnela ted v prosinci, 3 dny po 2.davce ocku. Sex jsme měli ve 12dc, ovulaci mivam 14-16dc a to ocko mi tělo nějak „deaktivovalo“ a po roce snažení a hlavně přirozeně se zadarilo. Prvni deti, dvojky, mame z ivf. Mam dlouhodobě problémy s imunitou, takže at je v očkování, co je, tak me to práve možná imunitu „vyplo“ a tělo mohlo fungovat tak, jak mělo. Pro nás zazrak, nebala bych se toho ;) Pak jsem si tady na emiminu našla hodně diskuzi, jak po ocku nebo behem covidu nebo po covidu holky otěhotnely, i ty, co třeba dlouho nemohly :kytka: Aspon k něčemu je to dobré. A na vývoj plodu prej ocko nemá vůbec vliv :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 08:55

@Limi123 děkuji, asi něco takového potřebuji slyšet, abych se rozhoupala a na očko šla. Člověk stále čte ty kritické scénáře co se stalo po očkování atd a už možná ztrácí vlastní rozum :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 08:56
@Anonymní píše:
Ja otěhotnela ted v prosinci, 3 dny po 2.davce ocku. Sex jsme měli ve 12dc, ovulaci mivam 14-16dc a to ocko mi tělo nějak „deaktivovalo“ a po roce snažení a hlavně přirozeně se zadarilo. Prvni deti, dvojky, mame z ivf. Mam dlouhodobě problémy s imunitou, takže at je v očkování, co je, tak me to práve možná imunitu „vyplo“ a tělo mohlo fungovat tak, jak mělo. Pro nás zazrak, nebala bych se toho ;) Pak jsem si tady na emiminu našla hodně diskuzi, jak po ocku nebo behem covidu nebo po covidu holky otěhotnely, i ty, co třeba dlouho nemohly :kytka: Aspon k něčemu je to dobré. A na vývoj plodu prej ocko nemá vůbec vliv :srdce:

To jsem také hrozně moc četla a trochu mě to nakopává :think: :D :srdce: Děkuji za tvou vlastní zkušenost :*

• Citovat
  • Nahlásit
5962
2.1.22 08:58
@Anonymní píše:
@Limi123 děkuji, asi něco takového potřebuji slyšet, abych se rozhoupala a na očko šla. Člověk stále čte ty kritické scénáře co se stalo po očkování atd a už možná ztrácí vlastní rozum :?

Všechny relevantní studie se shodují, že očkování není riziko pro plod, naopak Covid u neočkované matky je rizikem pro plod. To, že ti někde nějaká Maruška napíše, že ona po očkování měla 3 týdny bolesti hlavy, může a nemusí být spojené s očkováním (většinou není). Ta statistika na velkém počtu matek hovoří jasně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:00

Já si první dvě dávky naplánovala před snažením. V červenci byla 2 dávka, od srpna bez antikoncepce, v říjnu jsem otěhotněla, bohužel ZT, ale vůbec to nepricitam tomu. Teď čekám na MS, v lednu si dám 3 dávku a hned se budeme snažit. Určitě je lepší před než v těhotenství. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:01

Omlouvám se za anonym, ale nepíšu o sobě… Kamarádka se nechala očkovat před třemi měsíci. Rok se snaží o dítě. Prý jsou oba ok… Tedy aspoň byli. Už tři měsíce kamarádka vůbec nemá ovulaci… Samozřejmě to řeší s dr… Nikdo ji zatím spojitost s očko nepotvrdil, ale je celkem zvláštní, že se to stalo právě po tom očkování…

• Citovat
  • Nahlásit
556
2.1.22 09:03
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale nepíšu o sobě… Kamarádka se nechala očkovat před třemi měsíci. Rok se snaží o dítě. Prý jsou oba ok… Tedy aspoň byli. Už tři měsíce kamarádka vůbec nemá ovulaci… Samozřejmě to řeší s dr… Nikdo ji zatím spojitost s očko nepotvrdil, ale je celkem zvláštní, že se to stalo právě po tom očkování…

korelace nemusí být kauzalita, určitě třeba jedla chleba, snědla hroznové víno, prošla pod křížem…
o to dítě se snaží rok, proč by to najednou nemělo jít kvůli očkování, které je 3 měsíce staré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:08

Ahoj, na podzim jsem otěhotněla díky ivf. V té době vyšla ofiko studie, že je vhodné se v těhu nechat očkovat. Takže před Vánoci 1.dávka a úplně v poho. Fakt bych se nebála vlivu plodnosti během snažení. Navíc teď už vím, že těhu prostě nenaplánuji. Někomu se podaří hned, někomu to trvá roky.

• Citovat
  • Nahlásit
2388
2.1.22 09:10

My teda vyloženě nepřerušovali snažení. My ho začali, až po mojí druhý dávce. Otěhotnění na první pokus (to nevím, jak moc je očkováním, první dcera byla taky na první). Na začátku prosince mi samozřejmě přišla SMS, že se můžu registrovat k třetí dávce. To jsem začala váhat, jestli do toho v těhotenství jít. Ale neváhala dlouho. Měla jsem už rýmu, ten den se přidal kašel a vyklubal se z toho covid. :mrgreen: Takže dokud to půjde budu sosat imunitu z prodělání nemoci.
Nevim, jestli bych šla v těhu do tý třetí. Možná. Asi. I když můj gynekolog se moc netvářil ani na ty první dvě před těhotenstvím, ten by mi to asi nedoporučil. Ptal se mě při potvrzování. Tak jestli se něco zase změní, bude to dilema. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 09:10

Já bych si to nedala…, pokud to doteď nemáš. Tyto vakcíny jsou dělané na bázi 1.,2.,3. doživotní dávky. Kdo se rozockoval, aby mel pokoj, bude pokračovat doživotně nebo, co? V květnu má být schválena nová vakcína vyráběna na jiném principu…(nactete si) tam už bude stačit jedna po letech druhá dávka a konec. Vyrobena na fázi usmrceneho víru.

• Citovat
  • Nahlásit
120
2.1.22 09:12

Nechala bych se hned naočkovat a mezitím zastavila snažení. Po doočkování 2.dávky bych na to skočila. Určitě bych se nesnazila otěhotnět bez očkování, to osobně považuji za riziko.

Já to takhle udělala. Po 2.dávce nechala proběhnout 1 MS, abych se ujistila, že tělo „funguje“ a nerozhodil se mi cyklus. Otěhotněla jsem pak na první pokus. (Což ale nepřičítám očkování, ale zkrátka štěstí. ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
2.1.22 09:14
@annlady píše:
korelace nemusí být kauzalita, určitě třeba jedla chleba, snědla hroznové víno, prošla pod křížem…
o to dítě se snaží rok, proč by to najednou nemělo jít kvůli očkování, které je 3 měsíce staré

Tak zalezi, jestli vi, ze predtim kazdy mesic ovulovala. To asi ne. Souhlasim, ze korelace neni kauzalita. Ale zrovna chleba, hroznove vino a kriz bych za priklad nedavala. To nejspis delala uz mnohokrat predtim. Ale ockovani proti covidu podstoupila ted nove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5962
2.1.22 09:37
@Anonymní píše:
Já bych si to nedala…, pokud to doteď nemáš. Tyto vakcíny jsou dělané na bázi 1.,2.,3. doživotní dávky. Kdo se rozockoval, aby mel pokoj, bude pokračovat doživotně nebo, co? V květnu má být schválena nová vakcína vyráběna na jiném principu…(nactete si) tam už bude stačit jedna po letech druhá dávka a konec. Vyrobena na fázi usmrceneho víru.

Nesmysl, je na bázi usmrceného viru, tedy vyvolává imunitní reakci maximálně na úrovni prodělaného Covidu. Tedy s každou větší mutací se bude muset měnit. To, že budou vakcíny, které nebudeš muset očkovat často, protože budou zaměřeny vůči většímu množství antigenů viru, takže se nebudeš muset přeočkovat tak často, je ale pravda - v USA již testují první. Také je reálný předpoklad, že virus zmutuje do méně nebezpečné podoby (což už se u Omikronu částečně stalo) a nebudeš se muset očkovat vůbec.

Ani jedna z věcí ale neřeší situaci zakladatelky, která se chce začít snažit teď, ne třeba za půl roku, za rok, za dva, až bude situace v pohodě.

Příspěvek upraven 02.01.22 v 09:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat