Očkování dětí proti chřipce - nosní sprej

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1666
14.10.13 13:26

Ockovani deti proti chripce - nosni sprej

Ahoj holky, chci se zeptat, bydlim v UK, a dneska mi prisel dopis, ze muzu nechat malou „naockovat“ proti chripce, je to ale sprej do nosu. Nevite o tom neco? Dela se to v CR? diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4476
14.10.13 13:58

@Lenka76 Slysim o tom poprve a popravde bych se takoveho experimentu na svem diteti nedopustila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
14.10.13 14:01

FluMist

FluMist is a nasal spray developed by MedImmune. The major difference between FluMist and the traditional flu shot is that FluMist contains a live attenuated (or weakened) virus as its active ingredient, according to the U. S. Food & Drug Administration. Live, but weakened viruses allow better immunity to the flu than dead viruses. In addition, the FDA states that FluMist contains monosodium glutamate (MSG), hydrolyzed porcine gelatin, arginine, sucrose, dibasic potassium phosphate, monobasic potassium phosphate, and gentamicin sulfate. Do alert your doctor if you have allergies to any of these other ingredients.
References

Read more: http://www.livestrong.com/…ingredients/#…

• Citovat
  • Nahlásit
46
14.10.13 14:02

Ockovani proti chripce je pouze placebo, ktere po vyvolani nezadoucich ucinku budi dohem ucinne vakciny. Rozhodne nedoporucuji ockovat ja to sva rizika a ucinost nulova. Kazdy organizmus se umi s chripkou poprat a teply caj s medem a vitamin C dokaze chripce zcela predejit:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16421
14.10.13 14:12

@Drumerb4by od nováčka tuto informaci neberu, sorry :lol:

Pravdou je, že očkovat proti chřipce nenechávám ani sebe, ani děti. Beztak se očkuje na kmeny přítomné v loňském roce a chřipka se pořád vyvíjí, takže letos by to stejně slízli. Navíc tu pravou chřipku dostane prý jen zlomek těch, co je v zimním období nemocná. Většinou jde o různé virozy, případně nachlazení, ale ne o TU chřipku, na kterou by očkování mohlo zabrat.

Takže za mě to nepřináší žádný užitek.

Jo a očkování „do nosu“ se už pár let provádí u psů :lol: (vím z doslechu, ani ty chudáky psy bych tím netrápila)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
14.10.13 14:14

Tady mas k tomu letak http://www.drugs.com/…flumist.html
jestli jsem to v rychlosti pochopila, tak se to uprednostnuje pred normalni vakcinou, protoze tohle neobsahuje rtut,
taky mi vcera volali kvuli vakcinaci male na chripku, tak jsem jim podekovala, ze nemam zajem :D

• Citovat
  • Nahlásit
1654
14.10.13 14:23

Takže to je živá vakcína, no potěš, snad to nejde sem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16421
14.10.13 14:27
@rachel55 píše:
Tady mas k tomu letak http://www.drugs.com/…flumist.html
jestli jsem to v rychlosti pochopila, tak se to uprednostnuje pred normalni vakcinou, protoze tohle neobsahuje rtut,
taky mi vcera volali kvuli vakcinaci male na chripku, tak jsem jim podekovala, ze nemam zajem :D

No, ona teď VZP očkování proti chřipce proplácí, tak si říkám, proč asi :think: :lol:
Já tedy děti očkované mám, nejsem radikální odpůrce očkování, ale zrovna chřipka mi přijde jasná :think: Nějak nevidím klady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
14.10.13 14:43

@Kakika my jsme taky v UK jako zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
1666
14.10.13 14:47

Diky vsem za prispevky.taky jsem na to koukala.tady hlavne vsechno ockovani zdarma.budu volat jeste pedakovi do cr, ale asi vim, co mi rekne. a vim i co ja udelam, teda spis neudelam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
14.10.13 14:49

Jeste pro zajemce, tady jsem nasla informace o tom flumistu i v cestine je to z webu od Petrase vakciny.net

V tehdejším Sovětském svazu se již v roce 1978 používala živá oslabená vakcína proti chřipce adaptovaná za chladu. Avšak první registrovaná živá atenuovaná vakcína proti chřipce se datuje od roku 2005 v USA, pod názvem FluMist.
Její výroba spočívá na dvou stále se oslabujících master virech (MDV), jeden pro typ A a druhý pro typ B. Oba dva MDV viry byly získány kultivací a adaptací na buňkách za studena.
Vakcinační viry jsou tzv. přetříděné viry obsahující geny původních MDV, které zajišťují virovou atenuaci, teplotní citlivost a chladovou adaptaci, a geny z doporučeného aktuálního sezónního divokého chřipkového viru, kódující povrchové antigeny hemaglutininu a neuraminidázy.
Oslabené vakcinační chřipkové viry adaptované za chladu neztrácejí při teplotě +25 °C schopnost replikace, ale ta zůstává až 100násobně pomalejší než divokého chřipkového viru. To umožňuje vyvolat nasofaryngeální slizniční imunitu a omezuje tak následné šíření divokých chřipkových virů při vstupu do respiračního traktu.
Očkovací látka se rozplňuje do rozprašovače pro nosní podání. Jedna dávka intranazální živé oslabené vakcíny má velikost 0,2 ml a obsahuje 10*6,5-7,5 FFU (fluorescenční fokální jednotky) každého typu a subtypu oslabeného viru. Vakcína se musí skladovat při teplotě nižší než -15 °C.

• Citovat
  • Nahlásit
16421
14.10.13 14:50

@rachel55 áááha, tak to nevím, jaká tam je politika proočkovanosti. Ale jak tak koukám, asi to bude podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rachel55
14.10.13 14:52

@Kakika ja jsem odpurce ockovani, dcera nema naockovano vubec nic, je to tu nastesti na rodicich

• Citovat
  • Nahlásit
16421
14.10.13 14:56

@rachel55 tak tu svobodu docela závidím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3599
14.10.13 15:43
@Allons-y píše:
Takže to je živá vakcína, no potěš, snad to nejde sem :roll:
:mrgreen: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek