Reklama

Očkování dítěte Priorixem (Trivivacem) a těhotenství matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 13.07.10 10:02
Očkování dítěte Priorixem (Trivivacem) a těhotenství matky

Ahojky,
holky slyšely jste něco o tom, že by se neměly děti těhotných matek očkovat proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám? Malého jsem nechala před 12 dny naočkovat druhou dávkou Priorixu a teď jsem náhodou na netu narazila na pár diskuzí - prý když byly matky těhotné tak jim dokonce ani doktorka starší dítě nenaočkovala. Nikdy jsem o tom nic neslyšela, ale kdybych to věděla dopředu tak asi očkování odložím, jsem na konci prvního trimestru.

Prostudovala jsem porodnici.cz i vakciny.net a všude to vyvracejí, že je to nesmysl a vakcinačním virem zarděnek, který dítě po očkování vylučuje se prý nakazit nelze. Ale červíček hlodá… znáte to. Tak se chci zeptat, jestli o tom někdo nevíte víc…

Přečtěte si článek: Je možné očkování v těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 13.07.10 10:08

hmmm, takto slyším poprvé. starší cácora byla na přeočkování priorixem když jsem byla asi ve 33tt a dr. nic neříkala. :nevim:

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 13.07.10 10:19

Taky sem byla tehotna, myslim nedky 7. mesic a nikdo nic nerikal. Reakci mel kluk desnou, ale jinak nic a se mnou a mimcem uz vubec nic.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 13.07.10 10:34

Ahoj, mně to teda přijde jako blbost, naše MUDr. je opatrná a pečlivá až až, ale nikdy mě na nic takového neupozorňovala :wink:

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 13.07.10 10:58

fragola No jo, ale kdyz vidim metriky, tak by nemela sanci tvoje deti naockovat, kdyby to byla pravda :mrgreen:

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 13.07.10 11:06

Taky mi to právě příjde jako blbost, ale fakt jsem na to na pár diskuzích narazila. Kdyby to byla pravda a bylo to nebezpečné tak by se přece dr. musela zeptat před očkováním jestli není matka těhotná :nevim: .

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 13.07.10 11:10

Já o tom taky četla, prý je to nebezpečné v prvním trimestru, potom už ne.
Ptala jsem se pediatra (očkoval mi Matyho, když jsem byla ve druhém trimestru), říkal, že nebezpečí nehrozí, ale že by bylo dobré informovat gynekologa. Ten potvrdil slova pediatra.
Jsem přesvědčená, že kdyby bylo nějaké riziko, očkování by bylo odloženo.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 13.07.10 11:12

Jsem těhu a syna jsem nechala očkovat na MMR v březnu, dr. nic nenamítala.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 13.07.10 12:37
IMI píše:
fragola No jo, ale kdyz vidim metriky, tak by nemela sanci tvoje deti naockovat, kdyby to byla pravda :mrgreen:

IMI, něco podobného jsem chtěla napsat do svého příspěvku :mrgreen: :lol:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 13.07.10 12:50

no já o tom ještě přemýšlela a podle mě to je fakt blbost, protože já třeba jsem proti chorobám na které je priorix taky očkovaná, tak nechápu jak by mě to mohlo ohrozit…třeba starší ročníky nemají něco z toho naočkovaného :nevim: tak pak bych to třeba chápala…

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 13.07.10 18:47

Sajo já mám právě obavu z toho, že se třeba ten virus zarděnek může dostat k mimi dřív, než ho stihne můj organismus zlikvidovat.
Už mi z toho hrabe, čím víc nad tím člověk uvažuje tak z toho už blbne… holt sladká nevědomost :andel: .

Katerinula
Stálice 88 příspěvků 25.11.10 22:54

ahojky,tak jsem dneska jak blazen hledala na netu tohle tema…,bydlim v cizine,kamaradka nemohla prijet na navstevu,protoze ji doktorka rekla,ze nema dceru po ockovani na MMR dat do kontaktu s tehotnymi,jsem ve 3.m.,pak mi doslo,ze jsem dala dceru pred mesicem ockovat v Praze na to stejny,ale nerekla jsem doktorce,ze jsem tehotna,ani mi nic nerikala o tehotnych,vubec me to nenapadlo… :zed: ,byla jsem asi v 6,7,tydnu…uplne se mi udelalo zle,jak jsem procitala naky clanky,zitra zavolam na genetiku,ale stejne,mate dalsi zkusenosti?Nekde pisou,ze to nema negativni vliv,jinde zas ze riziko muze byt…-poskozeni plodu atd.. :roll:

HankaXXX 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.11 23:31

Ahoj holky,
hledám taky odpověď na tuto otázku. Očkovat malého budu v březnu, kdy budu cca 9tt těhu. Můžete mě poradit naco jste přišly a jak situaci řešit? Je očkování pro matku nebezpečné? Dostane i očko proti neštovicím, ty také nevím, jestli jsem prodělala.. má tehdejší lékařka si „nebyla jistá..“.
 Děkuji

Lena F. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.11 23:37

Poptej se na www.baby-cafe.cz pro očkovácí vysvětlení chodim jen tam :kytka:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 29.01.11 23:52

A proč ho budeš očkovat? Jaký je jeho věk?
Já ve svém těhotenství syna očkovat nenechala, ale nenechala bych ho očkovat ani netěhotná, chtěla jsem odklad aspoň na dva roky věku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >