Očkování dítěte spalničky a spol +1. trimestr

18633
31.1.09 20:50

Očkování dítěte spalničky a spol +1. trimestr

Hoj maminky, momentálně čekáme s Tomíkem na dostupnost vakcíny proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím a právě jsem se dočetla, že se ta živá vakcíne nemá v 1.trimestru očkovat.
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Já všechny tři nemoci jako děcko prodělala, tudíž bych je znovu chytnout neměla, ale ono se asi jedná o riziko na plod. No problém vydím v tom, že jestli do měsíce Toma nenaočkujem tak nám propadne ten doporučený rozestup mezi vakcínama a pak se to bude očkovat celý znovu? Kdo to v takovém případě hradí? Myslíte že by šlo dát druhou dávku tu šetrnější (komerční - tuším Priorix), je u ní to riziko pro 1.trimestr taky?

Děkuji za reakce, nerada bych se zachovala nesprávně a ohrozila maličký

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18633
31.1.09 20:52

No tak teď jsem se toho dověděla :lol: :lol: :lol:

citace z „vakciny.net“

Promeškaný termín očkování

Provede-li se očkování o více než 5 dní dříve než je předepsaný věk dítě pro dané očkování, pak se doporučuje danou dávku opakovat v předepsaný věk dítěte (ACIP 2006). Provede-li se každá další dávka základního očkování dříve než je předepsaný minimální interval (tj. 2. a další dávka je podána o více než 4 dny dříve než je stanovený interval), pak se doporučuje tuto dávku opakovat, avšak ne dříve než předepsaný minimální interval, tj. po minimálně 4 týdnech od nesprávného termínu podávání opakované dávky a to z důvodu možné interference vakcinačního antigenu s imunitní odpovědi vakcíny podané v nesprávný termín. 4týdenní interval je považován za obecně dostatečný pro předejití takové interference. Opakovaná dávka je považována za odpovídající dávku v dané posloupnosti příslušného schématu očkování a další případná dávka se aplikuje v intervalu počítaném od doby podání této opakované dávky (ACIP 2006).
V případě, že dojde k promeškání termínu po maximálním intervalu podání další dávky vakcíny (dojde k situaci opožděnému termínu podání vakcíny) není jednoznačně ustanoveno, zda je nezbytně nutné provádět očkování od počátku či stačí opakovat předešlou dávku a nebo stačí podat jen tuto poslední dávku. Postup je dán zpravidla zvyklostí v té či dané zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29628
31.1.09 21:04

No lacenko, ja nevim, ale ja bych neockovala. Nemusis mit ani potrebnou hladinu protilatek. Ja cekam s prvni MMR az na podzim a to bych ted byla v podstate uz za vodou. Nicmene, ja byla ockovana proti zardenkam nejak podivne, nemam to ukonceny, takze to ted nehodlam riskovat vubec.
Jinak prave prosvihavame s Tynou preockovani obrny a dr. mi rekl, ze ted se uz nezacina znova, ale da se to pokud mozno co nejdriv, protoze opakovani schematu se neprokazalo jako opodstatneny. Bohuzel jsem se nezeptala, jestli to plati obecne pro vsechny vakciny :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20106
31.1.09 21:12

Já bych taky neočkovala, jistota je jistota, navíc to očkování je docela sajrajt… Tobík ještě nemá ani první dávku.

Jo, v Priorixu stejně jako v Trivivacu je živá vakcína, to si nepomůžeš… Priorix navíc obsahuje míň oslabené viry ( v porovnáno s Trivivacem), takže nevím nevím, jak je to stou šetrností…

Zkus se poradit v očkovacím centru, po ruce kontakt nemám, na googlu určitě něco najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20106
31.1.09 21:16

Tohle jsem našla ve vyhlášce:

§5 Pravidelné očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím

§5 (1) Základní očkování se provede živou očkovací látkou, a to nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte. §5 (2) Přeočkování se provede za 6 až 10 měsíců po provedeném základním očkování, v odůvodněných případech i později s tím, že horní věková hranice pro podání očkovací látky není omezena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
31.1.09 22:34

priorix

No holky, právě nad tou šetrností u Priorixu přemýšlím. U staršího jsme dali Trivivac, u mladšího nam dr. doporučila Priorix - tak fakt váhám. není to jen otázka peněz, ale zda orpavdu ten rozdíl je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20106
1.2.09 09:11

Desty, podle toho, co jsme načetla u sousedů i na netu je to vcelku jedno.

Já půjdu do trivivacu. Priorix je údajně šetřnější v tom, že kvůli použitým pomocným látkám vyvolává méně lokálních reakcí, Trivivac obsahuje více oslabene viry… Živé vakcíny jsou oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
1.2.09 11:39

U tohoto očkování není potřeba řešitp romeškání termínu.

Jinak bych to odložila.

My půjdem do Trivivacu, ale až příští rok na jaře. Nikde nevyplývá povinnost jít v 15měs nutně, je to jen nejnižší možný termín pro toto očkování. Po 2 roce věku je pak diskutabilní, zda dávat jednu nebo dvě dávky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.2.09 11:52

Já bych neočkovala- mně pediatrička říkala, že dobře, že už mám první trimestr za sebou, že jinak by to Vojtovo očkování musela odložit… to by ti ostatně ta tvoje měla říct asi také.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
1.2.09 14:39

A po tom prvním trimestru už riziko není žádné, nebo jen velmi malé? Nejraděj bych to odložila až po porodu. (Honzíka jsme taky očkovali až Tom narodil, ale protože byl pořád marod, ani mě nenapadlo že se to v těhu neočkuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.2.09 16:31

Vojtu očkovali když jsem byla asi v 6. měsíci a dr. říkala, že to už žádné riziko nehrozí. Chtěla jsem to stejně preventivně odložit, ale říkala, že očkovat když je doma malé novorozeně také má své nevýhody…což jsem uznala. Očkovala trivivacem, tak nevím jak je to jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
3.2.09 23:00

Lacenko, my očkovali neštovice (plané), když jsme byla ve II. trimestru. Naše Dr. se mě ptala, jestli jsem je prodělala - pro jistoru - ale riziko prokázané není (v případě neprodělání).
Zkus ještě poradnu Dr. Kouckého na www.porodnice.cz, a třeba mu i napsat. Mně moc pomohl při těhu s léky v těhotenství a i těchto případech s očkováním tam již někomu odpovídal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
3.2.09 23:07

Jo, ještě jsem na www.porodnice.cz našla tento dotaz a odpověď Dr. Kouckého, snad ti to Lacenko pomůže :D :

//Dobrý den, pane doktore,
chtěla jsem se zeptat, zda může být mé dvouleté dítě očkováno vakcínou Priorix-Tetra (spalničky+příušnice+zarděnky+plané neštovice) - vakcína obsahuje živé oslabené viry, když jsem těhotná (v době očkování bych měla být ve 13. týdnu)? Sama jsem neprodělala ani spalničky, ani příušnice, ani neštovice, proti zarděnkám jsem očkovaná. Možná je to hloupá otázka, ale přesto díky za odpověď.

Dobrý den,no,jestli jsem správně pochopil,očkováno má být vaše dítě, ne vy…Smiling,tak pak nevím,kde je problém…Smiling…ne,vážně, skutečně, živé oslabené viry „neskáčou“ z jehly mimo tělo, pak jste bez JAKÉHOKOLIV ohrožení.//

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
4.2.09 09:40

Paraplíčko, moc děkuji za snahu. My jsem teď stejně onemocněli, takže ho očkovat nemůžou ani kdyby chtěli. Doufám, že se nějak domluvíme na termín po I trimestru, ale to mu už určitě nevyjde rozestup mezi první a druhou dávkou no uvidíme co na to řekne dr, musí přece mít nějaké zkušenosti s těmito případy. Jo a odpověď toho doktora, bych si brala asi osobně. Hormony jsou sviňa a mě přijde že ji říká že je hloupá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.2.09 09:43

lacenko u MMR je odstup minimální, ale nikde není stanovená horní hranice pro přeočkování, takže se tí mnetrap

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama