Očkování Hexou a po měsíci hned MMR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciecologne
Stálice 72 příspěvků 2 inzeráty 26.04.18 23:15
Očkování Hexou a po měsíci hned MMR

Ahojky, jdu si k Vám pro radu.
Syn byl včera v 15m na druhé dávce Hexavakcíny a doktorka říkala, že hned za měsíc se bude očkovat MMR… že je velká epidemie spalnicek. V tom ji chápu, ale očkovat MMR hned po hexe?… Už jsem pos*ana z té hexy..a teď jsem si četla o té živé vakcíně a říkám si, co mám dělat…

Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.04.18 23:27

Myslim ze mesic je v pohode..klidne bych sla po 14ti dnech (tak sme to standartne delali s pneumokoky)..ale to spis kuli té epidemii.. kdyby to bylo obracene nejdriv MMR a pak hexa tak by asi bylo potreba cekat i dyl nez mesic ale takhle bych se nebala…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15380 příspěvků 27.04.18 00:11
@Luciecologne píše:
Ahojky, jdu si k Vám pro radu.
Syn byl včera v 15m na druhé dávce Hexavakcíny a doktorka říkala, že hned za měsíc se bude očkovat MMR… že je velká epidemie spalnicek. V tom ji chápu, ale očkovat MMR hned po hexe?… Už jsem pos*ana z té hexy..a teď jsem si četla o té živé vakcíně a říkám si, co mám dělat…Děkuji za rady.

Tak já bych na MMR šla podle toho, kdy je jeho zákonná lhůta k doočkování, což je tuším nyní 18 měsíců (dřív byla dána pouze spodní hranice 15 měsíců a horní nebyla určena, ale měnila se vyhláška nedávno). Samozřejmě ale vyhláškou dané termíny platí pro zdravé děti - nikdy bych nenechala očkovat dítě nemocné, byť s „blbou“ rýmou..
Jestli chceš očkovat o něco později a současně dodržet vyhlášku, tak se do termínu vejdete a můžeš se s dr. domluvit..

e008
Závislačka 3312 příspěvků 27 inzerátů 27.04.18 07:51

Taktez jsme dostali termin po poslednim ocko mesic. pry se ted muze mmr uz od 13m.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 27.04.18 07:53

Nechala bych rozestup klidně půl roku. Syn dostal poslední (třetí) hexu ve 20měs a MMR mu nechám dát až za rok.

vertunka
Závislačka 4734 příspěvků 27.04.18 07:57
@TinaAn píše:
Nechala bych rozestup klidně půl roku. Syn dostal poslední (třetí) hexu ve 20měs a MMR mu nechám dát až za rok.

Duvod?

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 27.04.18 08:05

@Luciecologne je to v pohodě. Po neživé vakcíně (hexa) se může očkovat už za 14 dní. Naopak po živé (MMR) minimálně po 4 týdnech. Takže bych se nebála a normálně nechala naočkovat.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 27.04.18 08:07

@vertunka Nemyslím si, že je vhodné, aby tak malé dítě dostalo během krátké doby víc vakcín, trvá delší dobu, než se s tím organismus vypořádá ( antigeny i adjuvans). Nejsem odmítač očkování, jen si myslím, že individuální “volnější” očkovací schéma je lepší než státem povinné schéma.

dickys
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 27.04.18 08:13

Kamarádka měla syna ve 13m ockovaneho hexou+prevenar, ve 14m bexsero, 15m priorix a v 16m půjdou na další bexsero :roll: Zjevně to možné je… Já bych ale dala rozestup aspoň 2 měsíce.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15380 příspěvků 27.04.18 08:41
@Luciecologne
@e008 píše:
Taktez jsme dostali termin po poslednim ocko mesic. pry se ted muze mmr uz od 13m.

Hele, je to takhle..doktoři rádi dodržují ten nejdřívější termín..ale já bych si vždy zjistila (být tedy očkující, což už po neurologické reakci dcery na hexu nejsme), taky nejpozdější termín dle vyhlášky a v tom rozmezí to nějak s dr. domluvila. A pokud někomu nejde o dodržení vyhlášky, může si to vlastně s dr. domluvit i jinak, ale musí se připravit ne nevrlou reakci no..a lepší sepsat písemně „Rozhodnutí o očkování“, kde vypsat kdy se očkování uskuteční (v případě dobrého zdravotního stavu samozřejmě), aby to teda měla dr. černé na bílém..

Luciecologne
Stálice 72 příspěvků 2 inzeráty 27.04.18 09:13

Já bych nejraději to očkování posunula na konec toho 18m, ale v ČR je právě ta epidemie spalniček, tak mám strach. Nejmladší syn od tchyně je právě po vakcíně MMR postiženy. Takže mám strach, že tam bude něco dědičného co vyvolá reakci na tu MMR dávku. :roll:

Zakladatelka.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 27.04.18 09:17

@Luciecologne No, epidemie.. ze 70 případů je 31 očkovaných, kteří to stejně chytli, takže to očkování zas takový zázrak není.. a navíc teda-spalničky jsou běžná dětská nemoc a po ní je imunita doživotní.

smada
Kecalka 170 příspěvků 27.04.18 09:23

@Luciecologne Prosím tě, jaká epidemie? Je to jen vyvolávání strachu v lidích, aby běhali na očkování kterýmu se dost matek začalo bránit. Pokud máš strach z epidemie, tak se tě zeptám - Jsi očkovaná ty? Protože leda o sebe bys měla mít strach. Nakažení jsou všichni dospělí nebo puberťáci, kterým očkování vyprchalo. Pokud máte někoho očkovaného postiženého, tak bych rozhodně nešla, co si pak z koho vezmeš. Já děti očkovala až po třetím roce, jen kvůli školce. Nebýt tímto přinucena, tak jim to nikdy nedám.

Luciecologne
Stálice 72 příspěvků 2 inzeráty 27.04.18 09:53

Dokotorka mě právě úplně vystrašila, že na spalničky neni lék a bez očkování je to smrtelné a kdo vi co ještě, že nevíme co je to obrna, že my jsme očkování, ale za ně to nebylo a ona ví co to je. No vystrašila mě. První hexu jsme měli v 8 m a druhou až teď v 15m. Snažím se to co nejvíce oddalovat co to jde, protože píchat do tak maleho telička takové hnusy. Díky Smada, naběhnu tam že se nebudeme hned tak očkovat. :lol:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 27.04.18 10:40

Spalničky je dětská nemoc, na kterou se dříve i běžně umíralo. Čím mladší dítě nemoc chytne tím má větší riziko vzniku pozdního poškození mozku. Tak bych tuhle nemoc opravdu nebagatelizovala. A epidemie to opravdu je a nemocných je takto málo jen proto že se dělají rozsáhlá protiepidemio­logická opatření, jinak by jich byly tisíce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >