Očkování klíšťová encefalitida zkušenosti

1026
21.4.21 14:33

Očkování klíšťová encefalitida zkušenosti

Ahoj, jakou máte zkušenost s očkováním proti klíšťové encefalitidě? V kolika letech jste ji dětem dávali? Přemýšlím nad tímto očkováním u 2,5 letého dítěte, pediatra je pro očkování a žádná rizika nevidí. Díky za sdílení zkušeností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
199
21.4.21 14:43
@roba18 píše:
Ahoj, jakou máte zkušenost s očkováním proti klíšťové encefalitidě? V kolika letech jste ji dětem dávali? Přemýšlím nad tímto očkováním u 2,5 letého dítěte, pediatra je pro očkování a žádná rizika nevidí. Díky za sdílení zkušeností.

Kluka jsem nechal očkovat v osmi letech. Žádný problém nebyl (ani teplota). Pokud trávíte většinu času venku, je lepší nechat očkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
21.4.21 14:45
@Borecek178 píše:
Kluka jsem nechal očkovat v osmi letech. Žádný problém nebyl (ani teplota). Pokud trávíte většinu času venku, je lepší nechat očkovat.

Venku jsme téměř stále, hlavně přes jaro - podzim. Chodíme hodně do lesa, na louky apod. Už loni jsem měla strach z každého klíštěte, které malý měl. A že jich měl celkem dost, vzhledem k svému věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
21.4.21 14:49

@roba18 Mě řekla, že mladší 3 let neočkuje. My jsme dali v 5 a 8 letech, nejmladšímu asi na tříleté prohlídce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
21.4.21 15:00

Nase mudra je tedy silne ockovaci typ, ale u tohoto rika, zr by ockovala az dospele…u deti ma nemoc lehky prubeh :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
21.4.21 15:01

Nechala jsem očkovat obě děti. Starsi ve 2,5 letech. A pred měsícem byl mladší ve 2,5 letech. Žádný problém nebyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68994
21.4.21 15:02

Nedala. Furt jsem to odsouvala. Nejprve jsem si řikala s nástupem do školy, pak jsem si řikala, že v deseti. Pak mi pár neuroložek potvrdilo, že u těch dětí obvykle komplikace nejsou, tak jsem to ještě odsunula. KLukovi bude ted dvanáct a ještě jsem se nerozhoupala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
21.4.21 15:17

Já byla očkovaná asi v 10 letech. Úplně na pohodu. Kluka plánuju nechat očkovat příští rok, letos tomu ještě moc venku po loukách a lesích nedáme, ale příští léto už doufám budeme trávit jinak.
Doktorka mi říkala, že pokud nejsme permanentně vyplazení na trávě někde kde víme, že klíšťata jsou, tak ani není třeba očkovat nějak extrémně brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
21.4.21 15:25

Ještě možná doplním dotaz. Že děti nemají závažný průběh encefalitidy vím. Ale člověk nikdy neví. Někde jsem četla o škodlivosti této vakcíny. Prý může mít závažné následky, ale už si bohužel nepamatuji v čem ta rizika přesně jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
21.4.21 15:27

Neplatí přímá úměra mezi množstvím času stráveným na trávě a pravděpodobností se nakazit. Prostě jednou projde, chytí klíště a může se stát. Stejně jako můžu být těhotná z prvního sexu nebo se nakazit prvním nechráněným sexem, tak se mohu nakazit prvním klíštětem. Ale nikomu to samozřejmě nepřeji, jen si myslím, že je to alibismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10441
21.4.21 15:32

Mě u dětského doporučovali nejdříve až po 5.roce, zatím jsem děti neočkovala. Beru to tak, že nejčastěji můžou chytnout boreliozu, což dcera už měla zvýšené protilátky a na to očkování není. Mám doma očkovací látku proti klíšťové encefalitidě a pořád přemýšlím, jestli se máme vůbec očkovat my s manželem, nějak se mi do toho nechce, ale zase mi je líto ty očkovací látky „vyhodit“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68994
21.4.21 15:37
@tulipán píše:
Neplatí přímá úměra mezi množstvím času stráveným na trávě a pravděpodobností se nakazit. Prostě jednou projde, chytí klíště a může se stát. Stejně jako můžu být těhotná z prvního sexu nebo se nakazit prvním nechráněným sexem, tak se mohu nakazit prvním klíštětem. Ale nikomu to samozřejmě nepřeji, jen si myslím, že je to alibismus.

aale samo, že je přímá úměra. :roll: stejně jako u toho sexu. když budeš mít nechráněný sex denně, je větší riziko otěhotnění, než jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
21.4.21 15:45
@kotaska91 píše:
Mě u dětského doporučovali nejdříve až po 5.roce, zatím jsem děti neočkovala. Beru to tak, že nejčastěji můžou chytnout boreliozu, což dcera už měla zvýšené protilátky a na to očkování není. Mám doma očkovací látku proti klíšťové encefalitidě a pořád přemýšlím, jestli se máme vůbec očkovat my s manželem, nějak se mi do toho nechce, ale zase mi je líto ty očkovací látky „vyhodit“.

My s manželem očkování jsme. Já jsem očkovaná snad od 12 let, muž až asi posledních 6 let. Zažila jsem dva kolegy, kteří encefalitidu měli a jednoho to nadobro vyřadilo z pracovního procesu (ten byl ale řidič) a druhý (kancelářský pracovník u PC) byl na PN přes půl roku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
21.4.21 15:46

Ok. Ty převrácený oči si používej doma ;) lamo. Ale neznamená to, že se ti to nestane, že jistě neotěhotníš, jistě se nenakazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68994
21.4.21 15:51
@tulipán píše:
Ok. Ty převrácený oči si používej doma ;) lamo. Ale neznamená to, že se ti to nestane, že jistě neotěhotníš, jistě se nenakazíš.

Dyt to jsem nikdy nezpochybnovala. Zpochynila jsem tvou informaci, že tam není korelace. Je. Ty si zas doma mrkej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat