Očkování koronavirus a další těhotenství

74
5.1.21 01:46

Očkování koronavirus a další těhotenství

Ahoj, tak přítel už by měl tenhle týden dostat první dávku očkování. Myslím, že to je dobrá věc, ale po celý ty mediální masáži jak ze stran odpůrců i příznivců ten červík pochybností nějak hlodá. Chtěli bysme mít časem ještě jedno dítě, tak jsem se nějak zamyslela, jestli třeba ta vakcína na to nemůže mít nějaký vliv. Jestli se třeba takový věci zkoumají nebo jestli to s tím nemá žádnou souvislost. Asi jsem už paranoidní, ale tak mě to napadlo. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
160
5.1.21 02:17

Nikdy bych se touto vakcínou nenechala naočkovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61610
5.1.21 03:18

@LolaAA jak myslíš, že se zkoumají nežádoucí účinky, když to existuje pár měsíců i s cestou a schvalují to ve zrychleném řízení :think:

Příspěvek upraven 05.01.21 v 07:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
5.1.21 06:34

A není to zas ten hoax (tisíckrát vyrácený), že očkování (jakékoliv) způsobuje neplodnost?

Podobně jako autismus a další věci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
5.1.21 06:44

Je to vyrobeny za pár měsíců. Těžko nějak zjistili nežádoucí účinky. Ty se budou zjišťovat teď, na pokusných králícich jako je aktuálně tvůj přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
5.1.21 07:05

Ježiš holky, vy jste fakt praštěný!
Přestaňte číst konspirační teorie a přečtěte si raději fakta, najděte si vědecké studie a hlavně neplašte. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 07:35

No, nevím, jestli ti moje odpověď nějak ulehčí rozhodování, ale my taky chceme brzy miminko a očkovat se rozhodně necháme oba = miminko ano, koronáč ne. Vzhledem k typu vakcín a výsledkům klinických hodnocení nevěřím, že by to mělo jakýkoli vliv na reprodukční zdraví. Ale já všeobecně věřím více autoritám, odborníkům a studiím, než různým konspiračním teoretikům a prorokům z lidu, takže když mi odborník řekne, že je vakcína bezpečná a otestovaná, tak mu věřím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
5.1.21 07:37
@KeckaJ píše:
A není to zas ten hoax (tisíckrát vyrácený), že očkování (jakékoliv) způsobuje neplodnost?Podobně jako autismus a další věci?

Je. Corona je chřipka, na chřipku se očkuje už léta letoucí a neplodnost ani autismus z toho tedy nikdo nezjistil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
5.1.21 07:50

Nevím proč by se člověk měl nechat očkovat, za účast v klinické studií by se mělo subjektům platit a to jako docela dost. Takhle to nacpou skrz populaci, když si to předtím vyzkoušeli na pár zdravých jedincích. Co to ale udělá se silnými alergiky, nebo lidmi s dlouhodobými zdravotními problémy (tlak, astma, cukrovka,…) to se neobtěžovali zjistit. Takže ne, nenechala bych se očkovat, leda že by to bylo v rámci řádné klinické studie, kde by byl v první řadě řádně zjištěn můj zdravotní stav. A i tak bych si hodně rozmyslela, jestli mi stojí za to dělat ze sebe pokusného králíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4983
5.1.21 08:21

Vy s těch vědců děláte úplně nesvéprávný idioty. :roll: Tahle vakcína nevznikla na koleni, není to „pejsek a kočička vařili dort“, všechno, co ví a na základě čeho ta vakcína vznikla je jen výsledek dlouholetého výzkumu a práce. SARS tu není tejden i s cestou a není to ani zdaleka jedinej koronavirus.

Riziko má všechno, i paralen. Přesto ten a mnoho dalších prášků kdekdo zobe jako lentilky. :mrgreen:

Celej život je riziko.

Ale buď v klidu, vakcín je tak málo, že pokud nejsi ohrožená skupina, tak nehrozí, že bys ji v nejbližších měsících měla dostat, pokud vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
5.1.21 09:27

Pokud se už o miminko aktuálně snažíte a mohla bys potenciálně byt těhotná, tak by ses očkovat neměla (tehotnym a kojicim ženám se to nedoporučuje). U partnera je to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
5.1.21 09:41

@Ms.Ragdoll To sice není, ale jaksi už stihli přiznat, hned na začátku, že to co měli na SARS je jim u tohoto typu koronaviru k ničemu. Ale když vím, že mám špatné reakce na vakcíny, které se vyvíjely řádně, s dlouhým testováním aby se vědělo co nejvíce nežádoucích účinků u co nejširší populace tak opravdu do sebe nenechám cpát něco, co se vyvinulo v řádu měsíců. Mě stačilo že po obyčejném očkování proti tetanu ležím tři dny s horečkou a oteklou rukou na dvojnásobnou velikost, že po očkování proti klíšťové encefalitidě jsem 14 dní měla problém vstát z postele. Až bude dokončeno očkování proti borelióze, tak na něj půjdu, ale nechat se očkovat na nemoc, kterou můžu mít a abych zjistila, že ji mám tak musím na test i když se objektivně cítím být zdravá :think: ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1407
5.1.21 17:28

No jo, no, nikdo neví, jak to je. Co následky koronaviru na reprodukční zdraví? Tam bych je čekala spíš, než u vakciny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
10.1.21 01:52
@LolaAA píše:
Ahoj, tak přítel už by měl tenhle týden dostat první dávku očkování. Myslím, že to je dobrá věc, ale po celý ty mediální masáži jak ze stran odpůrců i příznivců ten červík pochybností nějak hlodá. Chtěli bysme mít časem ještě jedno dítě, tak jsem se nějak zamyslela, jestli třeba ta vakcína na to nemůže mít nějaký vliv. Jestli se třeba takový věci zkoumají nebo jestli to s tím nemá žádnou souvislost. Asi jsem už paranoidní, ale tak mě to napadlo. Co si o tom myslíte?

No jestli Vám jde o neplodnost partnera, pak to opravdu nehrozí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
10.1.21 02:06

re:

@Platanka píše:
No jo, no, nikdo neví, jak to je. Co následky koronaviru na reprodukční zdraví? Tam bych je čekala spíš, než u vakciny :nevim:
měl jsem covid a myslím , že bych zvládnul takové 4 čísla za večer.
@Heivka píše:
Nevím proč by se člověk měl nechat očkovat, za účast v klinické studií by se mělo subjektům platit a to jako docela dost. Takhle to nacpou skrz populaci, když si to předtím vyzkoušeli na pár zdravých jedincích. Co to ale udělá se silnými alergiky, nebo lidmi s dlouhodobými zdravotními problémy (tlak, astma, cukrovka,…) to se neobtěžovali zjistit. Takže ne, nenechala bych se očkovat, leda že by to bylo v rámci řádné klinické studie, kde by byl v první řadě řádně zjištěn můj zdravotní stav. A i tak bych si hodně rozmyslela, jestli mi stojí za to dělat ze sebe pokusného králíka.

No tohle platilo možná tak na začátku prosince, dnes po milionech podaných dávek můžeme říct že se ta vakcina vcelku povedla protože problém má 1 ze 150 000 lidí co to dostanou. Jinak očkovat se nemusíte, ale proděláte covid otázkou zůstává jestli si budete moci vybrat, protože pokud je Vám pod 40, dostane se na Vás až v době, kdy většina populace bude promořená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat