Očkování meningokok - ano či ne?

Lucie46
16.7.12 17:57

Ockovani meningokok ano nebo ne?

Ahoj holky, ockujete proti meningokokovi nebo ne? Premyslim o teto vakcine, ale porad nevim jestli prevazuji pro anebo proti…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14857
16.7.12 18:04

@Lucie46 Ja jsem take vahala a zatim prevazilo spis proti…nepresvedcilo me moc, ze neni proti tomu nejzakernejsimu a nejnebezepcnejsimu typu, v podstate kryje cca 30 % meningokoku a moznost komplikaci po vakcine mi prijdou docela vysoka a zavazna.

meningokoka se ale dost bojim, tak jsem furt na vazkach. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
16.7.12 18:05
@Lucie46 píše:
Ahoj holky, ockujete proti meningokokovi nebo ne? Premyslim o teto vakcine, ale porad nevim jestli prevazuji pro anebo proti…

za mě ano, očkovala jsem prvního syna a druhého také nechám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucie46
16.7.12 18:06

A v kolika letech jste nechali ockovat?? Ja prave taky nevim no… je to tezky

• Nahlásit
  • Citovat
833
16.7.12 18:07

Já jsem tohle očkování malé nedala, z toho důvodu, že ten meningokok má více typů a na ten smrtelný typ ta vakcína není :evil:, tak mi to přišlo na nic… Jinak máme navíc pneumokoka, žloutenku A a chtěla bych encefalitidu, ale tu vždycky prošvihnem, tak snad na podzim!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
16.7.12 18:09

@Lucie46 nam to doktorka nabizela, kdyz bylo dceri rok a pul…myslim, ze je stale cas, ted pujde do skolky. Jsem si rekla, ze si jeste jednou prectu ten clanecek v Hirteho knizce o ockovani, nevim ted nazev…je ke stazeni na ulozto, staci kdyz zadas Martin Hirte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
16.7.12 18:55

Ano, očkovala jsem syna v jeho 4 měsících.. oni ty očkování tady nejsou jen tak pro nic za nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
16.7.12 19:06

Neočkovala jsem meningokoka vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Lucie46
16.7.12 19:10

@Gabrielaaa a to jste ockovali zaroven s pneumokokama nebo jste nedavali?

• Nahlásit
  • Citovat
13047
16.7.12 19:43

@Lucie46 jj zárověň s rotarixem a prevenarem 13, pokaždé dostal dvě injekce do každýho stehýnka, nikdy mu nic nebylo.. já zastánce neočkování nechápu, ono je snad jedno jakým druhem meningokoka se očkováním chrání ner? já nechci aby moje dítě zbytečně prošlo jakýmkoliv druhem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
16.7.12 19:46

@Gabrielaaa meningokogů existujou povícero kmenů a očkování chrání jen proti některým

• Nahlásit
  • Citovat
NumLock
16.7.12 19:46

Ahoj!
Meningokoka jsem dceři nechala naočkovat v 10 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
13047
16.7.12 19:48

@madi ano toho jsem si vědomá, avšak nevidím důvod proč neočkovat´, moje dítě si zbytečně těmi co jsou v očkovací látce projít nemusí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
16.7.12 19:51

@Gabrielaaa tak hlavne je to dost casto lobby farmaceutickych firem a jedou v tom ohromny penize.

Ja bych taky naockovala vsechno, bez ohledu na to co kryje, ale bohuzel to mnohdy neni zadarmo a nekdy ty komplikace jsou pak mnohem zavaznejsi, nez ta nemoc proti ktere se ockuje. Take se mluvi o snizeni imunity celkove…
Nejsou to treba tak caste pripady, ale riziko onemocneni urcitou chorobou nebo jeji zavaznost ale taky neni treba tak vysoka. Casto se voli mezi mensim zlem.

ja se treba tech komplikaci dost bojim.

i spousta odborniku se stavi k ockovani spise obmitave. Taky se casem zjistuje, ze nektera ockovani jsou zbytecna ba skodliva a uz se najednou plosne neockoji.

ja zase nechapu, ze nekdo do 4 mesicniho telicka napere tolik bacilu najednou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
16.7.12 19:55

Nemusí no. Stejně tak může onemocnět meningokokem b a to mu očkování nepomůže. Ono je těch očkování spousty, ale není třeba je hned všechny rvát do malých miminek :nevim: to je můj názor, nikomu ho necpu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama