Očkování meningokok Bexero a Nimenrix současně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 20.08.18 00:54
Očkování meningokok Bexero a Nimenrix současně

Ahoj, mám dceru 3,5 roku, chci ji naočkovat proti meningokokovi a zvažuji, kterou vakcínu dát, jestli Bexero nebo Nimenrix, který zahrnuje více druhů, ale zase u nás se nejvíc objevuje typ B, což je Bexero.
Dají se naočkovat i obě vakcíny současně, ale nad tím stále váhám.
Nemáte náhodou zkušenost s tímto očkováním? Případně který typ byste upřednostnily?

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 20.08.18 04:30

@Ella123 já má 8m a 4.5 a taky zvažuji

nozu
Extra třída :D 11684 příspěvků 20.08.18 04:35

mam dceru 12 letou a take to resim. nejvic se klonim k tomu, ze naockuji obe.

Halamka
Závislačka 3663 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 05:58

Nikdy neockujte dvěmi vakcinační najednou. Každá jedna je pro tělo zátěž.

cell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 20.08.18 06:30

@Ella123 : Bexsero naše děti mají, Nimenrix chci dát až tak kolem 10 let. Dohromady bych jistě nedávala

nozu
Extra třída :D 11684 příspěvků 20.08.18 06:40

@Halamka to nebylo mysleno ockovat najednou. jen ze naockujeme nejspis obe, samozrejme s potrebnymi rozestupy…

terinka4444
Hvězda diskuse 67908 příspěvků 20.08.18 07:14
@cell píše:
@Ella123 : Bexsero naše děti mají, Nimenrix chci dát až tak kolem 10 let. Dohromady bych jistě nedávala

Jaké byly prosím reakce? Moje dítě má šílené reakce už od první hexy. Ona měla docela zlou reakci i na žloutenku typu A, na to snad nikdo nikdy neměl reakci. A na Bexsero prý mají zlé reakce i děti, co běžně na očkování nijak nereagují.

Vergle1
Povídálka 40 příspěvků 20.08.18 07:55

Dcera má obě a úplně bezproblémů. Mladší zatím jen C. Bexero necháme naockovat hned po 2. narozeninách.

dickys
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 20.08.18 09:00

Dávala jsem první bexsero v 15 měsících a teď se chystám doockovat nimenrix cca ve 20 měsících. Nejsem žádný očkovací maniak, ale z meningokoku mám strach.

Kassor
Kecalka 448 příspěvků 20.08.18 13:42
@Ella123 píše:
Ahoj, mám dceru 3,5 roku, chci ji naočkovat proti meningokokovi a zvažuji, kterou vakcínu dát, jestli Bexero nebo Nimenrix, který zahrnuje více druhů, ale zase u nás se nejvíc objevuje typ B, což je Bexero.
Dají se naočkovat i obě vakcíny současně, ale nad tím stále váhám.
Nemáte náhodou zkušenost s tímto očkováním? Případně který typ byste upřednostnily?

Ja jsem sobe a manzelovi nechala minuly rok naockovat Bexero ( proti typu B) a nasledne i tu druhou vakcinu ( proti vice typu meming.). Oba dva jsme meli opravdu osklivou reakci na prvni Bexero vakcinu ( byly 2). Ja nemohla hnout s rukou tyden, mela jsem bolesti a teplotu, bylo mi opravdu bidne. Ta druha vacina Bexero i ta dalsi vakcina byla ok… Ale urcite neockujte obe vakciny soucasne, to neni rozumne. Nas v ockovacim centru ockovali vzdy po 1 mesici…

cell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 20.08.18 17:10
@terinka4444 píše:
Jaké byly prosím reakce? Moje dítě má šílené reakce už od první hexy. Ona měla docela zlou reakci i na žloutenku typu A, na to snad nikdo nikdy neměl reakci. A na Bexsero prý mají zlé reakce i děti, co běžně na očkování nijak nereagují.

obě děti úplně ok, ale neměly nikdy na nic

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >