Očkování meningokok C (vakcína menjugate) už v 1 roce?

23.11.10 21:56

očkování meningokok C (vakcína menjugate) už v 1 roce?

Ahoj maminky, chtěla bych vás poprosit o radu, popř.vaše zkušenosti s očkováním proti meningokovi C (vakcína menjugate).

Doktorka mi nabídla toto očkování pro mého syna už při roční prohlídce, na kterou jdeme za 14 dní. Není moc brzy? Četla jsem, že nejvíce se děti očkují před nástupem do školky ve 3 letech. Navíc se mi můj syn narodil o 5 týdnů před termínem a tedy na roční prohlídce mu bude korigovaně necelých 11 měsíců.

Máte zkušenosti s touto vakcínou, jaké jsou např.na ní reakce? Zatím máme za sebou standardní očkování hexa , pneumokok a žádnou reakci jsme nikdy neměli.

Děkuji předem za vaše příspěvky a přeju všem hodně zdraví a spokojená miminka :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15373
23.11.10 22:07

Na roce nás očkovala ještě na pneumokoka, na meningokoka jsme byli očkovaní o 3 měsíce později. Naprosto bez reakce. Já osobně jsem chtěla meningokoka očkovat dřív, než priorix, protože spalničky většinou dítě neohrozí na životě, kdežto meningokok ano. Je to rychlé onemocnění, které může skončit velice špatně a i když se dítě vyléčí,může mít ošklivé následky. Nechci strašit, ale známé holčička přišla o obě nožičky, když na roce a půl onemocněla :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
23.11.10 22:11

:think: já asi moc neporadím, spíše chci reagovat na příspěvek. Mám 11měsíčniho syna, když jsem se ptala ve 4.měsící naši paní doktorky na očkování proti meningokokovy, řekla mi že je to zbytečné a že by toho bylo na dítě moc. Věřila jsem jí a nechala to tak, avšak když jsme jednoho večera pozdě v noci jeli s naším malým na pohotovost s horečkami, doktorky na pohotovosti se divily reakce paní doktorky. Ano je to prý zátěž na organismus,ale tělíčko to vydrží a riziko je vždycky,navíc jsem se dověděla že jsme očkování mohli mít pro malého zdarma do 7.měsíce věku, což mě celkem naštvalo že jsem na to nebyla informována. Kdybych to věděla,raději bych ho očkovat nechala, v dnešní době člověk nikdy neví co může přijít. Kdybych to věděla,očkovat bychom ho nechali dřív. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
glen25
23.11.10 22:19

Ja bych taky chtela tohle ockovani co nejdriv. Do 1 roku se ale musi dat 2 injekce a po 1 roce staci 1. Chci se na to zeptat na dalsi kontrole, kdy maly dostane posledni hexu+prevenar. V Britanii zname naockovali dite hned v 2. mesici (v ramci jejich ockovaciho kalendare) a znama detska doktorka tim taky naockovala dceru mladsi jednoho roka. Zkratka uz jen resim kdy, protoze meningitidy se fakt moc bojim.

• Nahlásit
  • Citovat
25324
23.11.10 22:38

Ahoj,já tedy mám z meningokoka taky strach,ale to jsem nevěděla,že se dá očkovat takhle brzo 8-o kolik ta vakcína stojí?Jdeme za měsíc na kontrolu,tak se pozeptám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
23.11.10 23:01

Stojí cca 750,– plus u nás aplikace 100,–.
Já ho dávala ve 13m, a protože byl Vojta taky nedonošený, korigoavně o 7 týdnů, nechávala jsem ho ještě jednou přeočkovávat za 2 měsíce, po konzultaci s vakcinologickým centrem.
Kdybych byla bývala věděla, že to jde i dřív, nechala bych ho dřív. Bez ohledu na to, že zaplatím ještě jednou tolik.
Reakci neměl, resp. v ten den byl hrozně mrzutý a měl zvýšenou teplotu. Jinak nic.

A vůbec máme jiný očkovací schéma - nejsem zastánkyně neočkování, ale tak nějak v rozumnou dobu - živou trojvakcínu rozhodně až ke 2 roku věku, nikdy ne v oněch 15ti měsících, jak někteří lékaři dosud dávají - oni s tím dítětem pak doma při reakci nejsou! to je prostě strašně brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
23.11.10 23:21

Ahoj, malý byl očkovaný taky v roce, ale teda vakcínou Neisvac C. Reakci neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3200
23.11.10 23:22

Ahoj,meningokok mě děsí taky a už jsem chtěla na tohle téma založit diskuzi :-) ted jdeme v únoru na Priorix Tetra.Taky jsem nevěděla,že do 7.měsíce to je zdarma,proč ti peditaři neinformují?

Má tedy cenu očkovat po 15.měsíci?není už pozdě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
24.11.10 06:38

Syna jsem nechala očkovat okolo 3. roku, před nástupem do školky, dcerku po prvních narozeninách. Oba byli bez reakce.

U dcery jsem se rozhodla daleko dřív, protože žijeme jinak než ze synem v jejím věku. Jednak vodíme syna do školky, občas jezdíme MHD, občas navštěvujeme supermarkety i MC. Se synem jsem v té době bydlela na vesnici, chodili jsme převážně na procházky sami, do supermarketů a autobusu velmi zřídka, do dětského kolektivu vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
24.11.10 06:39

A naše dr. očkuje vakcínou Neisvac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
701
24.11.10 07:46

Ano ,nechala,byli jsem asi 14 dní po roční prohlídce,stálo to asi 800,– i s aplikací,také mě to DR. doporučila,prý je zákeřnejší než Pneumokok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.10 08:34

Ahoj, vakcína menjugate u mé doktorky stojí 700 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.10 09:31

teď jsem informovala u DR. neisvac C a menjugate jsou totožné, pouze jiný výrobce. Ještě prý existuje kombinovaná vakcína proti C,A (W,Y..), vhodná když např.cestujete po celém světě, ale ta se podle mé DR očkuje až v 10-11 letech, navíc prý postupně snižuje imunitní reakce a musí přeočkovávat po každých 3 letech.

při očkování menjugate bude přeočkování až v 10 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
24.11.10 09:46
monikadeghouy píše:
teď jsem informovala u DR. neisvac C a menjugate jsou totožné, pouze jiný výrobce. Ještě prý existuje kombinovaná vakcína proti C,A (W,Y..), vhodná když např.cestujete po celém světě, ale ta se podle mé DR očkuje až v 10-11 letech, navíc prý postupně snižuje imunitní reakce a musí přeočkovávat po každých 3 letech.při očkování menjugate bude přeočkování až v 10 letech.

Touto vakcínou, o které píšeš, nechává známá očkovávat - pravidelně po 3 letech, svého syna, je mu 15. Prý jim to dr. doporučila, i když nikam do zahraničí necestují.
Platí za to asi 200 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15373
24.11.10 10:06
kecačka píše:
Ahoj,meningokok mě děsí taky a už jsem chtěla na tohle téma založit diskuzi :-) ted jdeme v únoru na Priorix Tetra.Taky jsem nevěděla,že do 7.měsíce to je zdarma,proč ti peditaři neinformují?Má tedy cenu očkovat po 15.měsíci?není už pozdě?

mamince bratrova spolužáka zemřel na meningokoka 16ti letý syn. Takže pozdě určo není. On ani zemřít možná nemusel, ale matk si myslela, že je to jen chřipka, tak mu dala něco proti horečce a odešla na firemní večírek :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama