Očkování meningokok? Daly jste? A co mmr, to jste daly kdy?

Anonymní
2.5.21 08:12

Očkováni meningokok ? Daly jste ? A co mmr to jste daly kdy?

Ahoj chci se zeptat daly jste prckovi očkováni meningokoka? Mely bysme ho dat… no a já furt nevím zda ano nebo ne… ještě nás budou čekat mmr ale to mám vplanu dat před skolkou, malému budou 2 roky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1395
2.5.21 08:56

MMR dostaly dve děti v roce a půl, třetí v roce a čtvrt. Meningokoka nema ani jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860
2.5.21 08:56

Dcera sla asi 2mesice pred 2.Ynsrozeninami. Dala jsem tu zdarma verzi. Musi byt do 2 let veku myslim. Doktor rikal, ze pokud by chytla horsi typ meningokoka, nebude ten prubeh tak strasny, diky ockovani. Ockovani diteti nic nedela, nema u ni zadne vedlejsi účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
2.5.21 08:57

Ahoj já dceři dala bexsero ještě před druhým rokem, tudíž měla 3 dávky. Teď ve 4,5 letech dostala nimenrix na ty další kmeny. Jedná reakce byla po třetím bexseru bolest ručičky v místě vpichu a bolest hlavy lehká teplota. Já jsme pro určitě dát. Této nemoci se opravdu bojím, tak jsem neváhala.
Mám zkušenost, 14 léta holka se nakazil někde v Alpách a přišla o obě nohy… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
2.5.21 09:00

Ano obe moje holky maji, u jedne vse probehlo dobre, druhe dceri po jedne davce bolela rucicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
2.5.21 09:05

Ja jsem pro očkovací. Nimrnrix dostali kluci ve 20 mesicich, mmr asi ve 14 mesicich. Kromě bexera a rotaviru maji vse, nikdy neměli žádnou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 09:12

Dám až bude dítě větší. Celkově je v ČR ročně cca 60nakaz meningokokem a za loňský rok 3 úmrti. Ano nemoc je to hrozná. Ale daleko větší pravděpodobnost je, že bude mít encefalitidu od klíštěte nebo že nás srazí auto. Dost se mi nelíbí, jak začala masáž na toto očkování v momentě, kdy začalo být hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Před tím o tomto očkování uvažovala hrstka lidí.

• Citovat
  • Nahlásit
3520
2.5.21 09:19

My jsme pro očkovací, naše děti mají i nepovinné očkování pokud po zvážení usoudíme, že je to vhodné. Oba mají i oba meningokoky, starší když to ještě nebylo hrazené, platili jsme vše sami. Těch případů není moc, ale následky strašné. My si to vyhodnotil takto.

Oba kluci ale odmala snáší očkování poměrně dobře (nějaká nevrlost, teplota, dvakrát natekle místo vpichu delší dobu).

U staršího jsme MMR posunuli nakonec na skoro dva roky, byl nemocný, resp. byla to spis alergie, ale domluvili jsme se s doktorkou, že to budeme očkovat až po potvrzení od alergologa.

Mladsi ji měl asi ve 14 měsících.

Ale jak říkám, naši kluci nikdy neměli zásadnější potíže s očkováním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
2.5.21 09:20

Mmr jsem dávala normálně a dám i u mladší. Medingokoka budu dávat teď starší 7 let. Mladší nejspíš taky až s nástupem do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
2.5.21 09:38

Dcera má na meningokoka jak Bexsero, tak Nimenrix. S očkováním jsem vůbec neváhala. Ve svém okolí mám dva případy nákazy u dětí a oba skončily fatálně. Divím se, kolik lidí tuto nemoc zlehčuje Očkovaná byla cca ve 3-4 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16480
2.5.21 09:39

Syn bude mit jen povinne, ted ma 3× hexu, mmr ještě nemá, bude mít 2 roky, dostane před nástupem do mš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
2.5.21 09:48

Obě mají bexsero. Hned po očkování dostali nurofen, a za 6-8h znovu. Dle instrukcí od Dr. Ani jedna neměla teplotu, jen starší byla protivná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
624
2.5.21 09:48

MMR v roce a pul, na to byla jedina moje podminka, aby uz chodil. Bexsero dostal kolem roku, Nimenrix zatim nemame, ale planujeme. Reakce nejake byly, ale zcela bezne, jako otok v miste v pichu, zvysena teplota, par dni protivnejsiho ditete, jinak nic.
Jinak jak tu zaznelo, meningokoka jsme davali jeste nez byl proplaceny, takze peníze v tom fakt nehraly roli, proste mam z tohoto onemocnění vitr. Nekdo rekne, ze pocet pripadu neni velky, coz opravdu neni, ale i ty nefatalni pripady casto konci hodne ošklive a proste bych si to pak neodpustila. Je treba ale rict, ze my jsme rodina proockovaci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
2.5.21 10:26

MMR asi v 15 měsících, měla jednodenní horečku cca po 14 dnech. Na Bexsero jdeme teď v 17 měsících na první a Nimenrix plánuju těsně před 2. narozeninami, aby jsme ho stihli zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
2.5.21 10:31

Syn bude mit 5.Ma naockovane oba meningokoky a mmr asi ve 2,5letech. Vic nez ockovani se toho meningokoka bojim. V okoli nam jedno dite na to umrelo, a to je jeho máma lékařka. Zkrátka to nepoznala včas. Druhy syn ma 15M a ma druhou davku bexsera v rijnu poslední. Dostane i Nimenrix. Reakce ma minimalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat