Očkování miminka po covidu

6
4.4.21 16:23

Očkování miminka po covidu

Ahoj🙋🏼‍♀️
Chtěla bych se vás zeptat na váš názor.
S dcerou (3mesice) jsme v únoru prodělaly covid. V půlce března dostala malá první očkováni hexou, tento týden máme jít na kontrolu a doktorka říkala, ze muže malé píchnout další očkováni (buď prevenar nebo bexsero), ale že je to na mně. Nic víc mi k tomu neřekla, jen ze si to mám rozmyslet a není problém to odložit.. Plánují očkovat nepovinné očkováni i prevenar i bexsero, ale prave nevím jestli nechat malou naockovat už teď, když byla po tom covidu a nebo počkat nějaký čas? 🤷🏼‍♀️
Co byste udělaly vy na mem místě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63124
4.4.21 16:30

@kiimo7 rozhodně bych nedala.. Teď je oslabená.. Mmchdm čtu, že už jsi jednu dávku dala a přijde mi to celkem šílený :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21156
4.4.21 16:36

@kiimo7 tak za 14 dní po covidu jsi jí v pohodě očkování dala :zed: a teď se na další ptáš?
já bych po covidu neočkovala nikoho ničím minimálně 3 měsíce, natož 3měsíční mimino, takže v době covidu jí byl 1 měsíc?
teď bych ji neočkovala minimálně půl roku, už dostala naloženo až až
doktorka je také nezodpovědná kr. áva, když miminku 14 dní po covidu píchá očkování - nechápu :zed: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21571
4.4.21 16:38

Já bych teď rozhodně neočkovala. I ta Hexa, kterou malá už dostala, je dost brzy :roll: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
4.4.21 16:43

Ja mela bezpriznakovy covid a nenecham se ockovat dokud budu mit protilatky a to nicim!!! Co to mas proboha za doktorku, ze malou naockovala? Hexa je jako takova uz pekna naloz. Ja bych usilovala o co nejdelsi odklad jakehokoliv ockovani, pripadne o stary protokol ockovani, kdy se davala jen tzv. Trojkombinace. Pokus si myslis, ze mala vydrzi vse, tak v to doufej. V opacnem pripade si prece udelate jine dite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.4.21 16:47

Tu hexu už měla odloženou. Nevěděla jsem a věřila jsem doktorce, nikdo jiný mi v tomhle poradit nemohl. Hexa proběhla bez jakýkoliv vedlejších účinku.
Covid dostala po sestinedeli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21156
4.4.21 16:52

@kiimo7 myslím, že ta doktorka by měla vrátit diplom a jít dělat do kravína

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8726
4.4.21 17:03

Moje pětileta měla ted dostat druhou dávku MMR, ale sam doktor nam řekl, že ji nenaočkuje minimálně šest týdnů od prodelaneho covidu, že čím dyl, tím líp. Nechápu tvoji doktorku, kort u tak malého miminka :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.4.21 17:09

Dobře, chápu tak já to očkovat nebudu. A tu další hexu byste dali kdy až?
No nejsem s doktorkou spokojena, už hledám delší dobu jinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 17:45

Můj malý taky prodělal v únoru Covid, zrovna v termínu, kdy měl dostat meningokoka. S doktorkou jsme se shodli, že počkáme. Syn má po covidu další problémy, tak nás poslali na neurologii, kde doktorka potvrdila, že to nebudeme riskovat a očkováním počkáme, že prý nikdo neví, co to udělá…
Za sebe bych nic neriskovala a další očkování odložila. Vím, že je tam strach, že něco chytne, ale teď člověk nikdy neví, co to udělá… Doočkovat je to možné kdykoliv. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
500
4.4.21 17:50
@kiimo7 píše:
Dobře, chápu tak já to očkovat nebudu. A tu další hexu byste dali kdy až?
No nejsem s doktorkou spokojena, už hledám delší dobu jinou

Bežně se očkuje do 2 měsíců od 1. dávky, ale maximální délka rozestupu je tuším 6 měsíců. Ve vašem případě bych počkala co nejdéle. Já tě chápu, člověk se spolehne na doktorku. Takhle jsem se jako nezkušená (rozuměj blbá) prvorodička nechala od doktorky přemluvit k naočkovaní hexy a prevenaru v jeden den, naštěstí dcera vše zvládla dobře, ale ještě dnes bych si za tu neznalost nafackovala. Štve mě, že takto pediatři stále bežně očkují. Tvá lékařka je, dle mého názoru nekompetentní, když naočkuje tak malé miminko s tímto ne/rozestupem po prodělaném covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.4.21 17:54

@mag12 Dekuji za normální odpověď 🙏🏼
Teď už taky vím, že to bylo špatně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
4.4.21 18:16

@kiimo7 Hele a u malé se ten covid potvrdil testem? Nerypu, jen se ptám, jestli testují i takhle malá miminka. U Bexsera a asi i u Prevenaru jsou nějaké termíny, do kdy se má očkovat, aby to bylo na pojišťovnu, ale to asi víš, a s dotazem to přímo nesouvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
4.4.21 18:17

Po covidu se nema tri mesice ockovat i kvuli pripadnemu pims :?…cumim teda na tvou doktorku, chybi ji zakladni erudice. Doufam teda, ze tva mala bude v poradku :,(…jibak nekdo tu chybne psal, te 2. davka se dava do 2 medicu od prvni, to je nespravna infirmace-rozestup je podle vyhlasky 2-6 mesicu od prvni, v oduvodnenych pripadech se da cekat i rok. Prosim te, zmen doktorku, tohle je naprosto strasny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.4.21 18:22

@Helca83 Jo testovali ji normálně výtěr z nosu.
Jojo, to vím.. tuším ze to je nějak do půl roku.
@kalie Taky doufám :/ dekuju za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat