Očkování MMR a potvrzení pro školku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 13:41
Očkování MMR a potvrzení pro školku

Ráda bych se zeptala, jak je to s potvrzením přihlášek do školky od pediatra a jestli mohu něco namítnout proti tomu, co mi lékařka do přihlášky napíše. Musím to asi trochu rozvést - syn 3 roky, měl odloženou 1.dávku MMR vakcíny do věku 2 let (na mou žádost, ke které jsem měla své důvody, ale určitě to nejsou z lékařského hlediska objektivní důvody k odkladu očkování), pediatře jsem podepsala, že žádám o odklad očkování a nebyl s tím problém. Ve 2 letech tedy dostal první dávku, na druhou dávku jsme byli objednaní na listopad 2017. Syn bohužel onemocněl, v krátké době měl 2× ATB a očkovat samozřejmě nešlo. Pediatra řekla minimálně 3 týdny po dobrání ATB (s čímž jsem samozřejmě souhlasila), to ale vycházelo na Vánoce, domluvily jsme se tedy, že to necháme po novem roce a pak se domluvíme. Po novém roce mi volala sestra, že se již očkuje podle nového očkovacího kalendáře, a že to tedy teď ruší a syn bude očkován mezi 5-6 rokem, já s tím byla samozřejmě v pohodě.
Teď jsem potřebovala potvrdit přihlášku do školky, a pediatra mi tam sice k dotazu, jestli je dítě řádně očkováno podle zakona…zaškrtla políčko „ANO“, ale dopsala k tomu poznámku „nekompletně k věku, chybí 2.dávka Priorixu (žádost rodičů), s 1 dávkou možno přijmout. No a ředitelku školky zřejmě vyděsila formulace“ nekompletně k věku " a tvrdí, že mi syna takto vzít nemůže.
Já tedy doufám, že školku ubojujeme i s takto potvrzenou přihláškou, ale lítáme kolem toho několik dní, teď jsme sehnali vyjádření hygieny, že takto je to ok, tak to snad bude školce stačit, ale jistá si nejsem, a upřímě se ani ředitelce moc nedivím, na synovo místo má spoustu dalších dětí, které, byť mladší, mají prostě potvrzenou přihlášku bez nějakých poznámek a tudíž z toho nemůže být průšvih. Paní ředitelka není zdravotník a z mého pohledu jí tedy informace, že něco v očkování chybí, nic nedá, od toho je lékařka, aby posoudila, jestli dítě má nebo nemá vše potřebné k nástupu do kolektivu, konec tečka… Navíc si myslím, že formulace, že 2.dávka chybí na naši žádost není pravdivá, já samozřejmě vím, jak to nejspíš bylo myšleno, že kdybych neposouvala první dávku, tu druhou bychom zřejmě stihli (což je taky ale jen část pravdy), ale kdokoliv jiný si to prečte, tak už si tohle domýšlet bude těžko. Je to tedy podle mě úplně jedno, proč druhá dávka chybí, ale přiznám se, že mi to vadí z principu. Pediatrovi bych měla důvěřovat a věřit, že i on se mnou jedná na rovinu, takhle ten pocit nějak ztrácím. Navíc doktorka není ochotná o čemkoliv diskutovat, slušná domluva není možná. Jen tedy zavolala ředitelce školky a prý jí to nějak vysvětlovala.
Můžu se nějak ohradit proti tomu, co mi do přihlášky napsala, a případně kde, nebo je to prostě na ní, nevěděl byste někdo? Omlouvám se za román.

Ještě poprosím nechat anonym, jinak smazat. Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 10.05.18 13:45

Nechápu, proč to lékařka psala. Taky jsem nechala očkovat Priorix ve 2 letech a potvrdil mi to doktor normálně. Další dávka mezi 5-6 rokem mi taky řekl. Do školky na zápis bereme i očkovací průkaz, takže u nás si to ředitelka kontroluje i sama dle něho. Tak možná ji ho donést ukázat, jestli se v tom vyzná???

Gorlami
Závislačka 3054 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 13:53

Doktorka vam to teda zbytecne zkomplikovala. Dite je ickovany dle aktualniho ocko kalendare, tkz tu poznamku si mela odpustit. Ale jstl chapu dobre, tak uz to reditelce vysvetlila a dite bude prijaty, tkz bych uz to dal neresila.

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 10.05.18 13:55

Já mám syna očkovaného až ve 26m, protože v létě doktorka neockuje a v září dostal angínu, tak se to muselo odložit. Druhou dávku dostane až dle nové vyhlášky v těch 5 letech. Potvrzení do školky mám od doktorky napsané dle očkovacího kalendáře a věku dítěte. Nechápu, proč s tím dělá takové problémy, když vlastně teď do budoucna každé dítě do školky bude mít jen jednu dávku MMR. :nevim:

addicted
Povídálka 12 příspěvků 10.05.18 13:58

Myslím, že je to pouze na doktorce jak to vypíše. :nevim: Já mám dvě děti přijaté do školky, z toho jedno čerstvě, oba měli očkovaný Priorix až po druhém roce věku, starší dokonce až ve dvou a půl v době, kdy ještě neplatil nový očkovací kalendář, jen jsem prostě řekla, že druhou dávku jí dám až někdy před pubertou třeba. Doktorka neměla problém a na přihlášku nic nevypisovala, jen potvrdila, že dítě očkované je, což je pravda, ta jedna dávka k nástupu do MŠ stačí. ;) Takže za mě to vyloženě zkomplikovala doktorka, stačilo razítko.. :nevim: Znovu by to asi nepotvrdila, co? Aby si ve školce mohli založit „čistý“ papír.. I to vyjádření hygieny by mělo bohatě stačit.. :think:

Anonymní  10.05.18 14:01

Autorka: Taky to nechápu. Prý to tam musí napsat, aby byla krytá…?? Jestli bude dítě přijato nevím, paní ředitelka zatím řekla, že tedy uvidí a ještě si to ověří… Jinak očkovák ani vidět nechce, že GDPR a kdesi cosi, a že ona není lékař a nemůže posoudit, jestli ta očkování, která tam jsou uvedená, jsou dostačující. Jako tu vyhlášku by asi znát mohla, ale souhlasím s ní, že to má posoudit lékař, od toho tam ta kolonka je.
Zajímalo by mě právě, jestli se jde vůči tomu nějak ohradit. Napsáno je to fakt blbě, když už se chtěla mermomocí krýt, stačilo napsat něco jako „chybí 2.dávka Priorixu, pro přijetí je postačující 1 dávka“ nebo tak něco…

Anonymní  10.05.18 14:02

Znovu doktorka nic vypisovat nechce, vůbec o tom s námi nehodlá diskutovat a je dost rázná.

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 10.05.18 14:10
@Anonymní píše:
Znovu doktorka nic vypisovat nechce, vůbec o tom s námi nehodlá diskutovat a je dost rázná.

Bohužel ti udelala problém tam kde není. Dítě očkované máš dle aktuálního očkovacího kalendáře.

Gorlami
Závislačka 3054 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 14:11
@Anonymní píše:
Autorka: Taky to nechápu. Prý to tam musí napsat, aby byla krytá…?? Jestli bude dítě přijato nevím, paní ředitelka zatím řekla, že tedy uvidí a ještě si to ověří… Jinak očkovák ani vidět nechce, že GDPR a kdesi cosi, a že ona není lékař a nemůže posoudit, jestli ta očkování, která tam jsou uvedená, jsou dostačující. Jako tu vyhlášku by asi znát mohla, ale souhlasím s ní, že to má posoudit lékař, od toho tam ta kolonka je.
Zajímalo by mě právě, jestli se jde vůči tomu nějak ohradit. Napsáno je to fakt blbě, když už se chtěla mermomocí krýt, stačilo napsat něco jako „chybí 2.dávka Priorixu, pro přijetí je postačující 1 dávka“ nebo tak něco…

Reditelka neni sice Dr, ale aktualni ockovaci schema si snad umi najit a lehce overit s ockovacim prukazem. Mozna se obrat na zrizovatele, jstl maji radu a pripadne podej stiznost proti rozhodnuti reditelky, kdyby s tim potvrzenim mela i nadale problem.

semisova
Kecalka 429 příspěvků 10.05.18 18:54

No to je síla. Já měla u dcery odložené všechna očkováni od hexy po MMR. Narodila se dříve a byla dlouho drobounka a naštěstí pediatr sám určil hexu až od 6ti měs a mmr až po druhem roce. V te době ještě byla nutná druhá dávka ale už se spekulovalo ze by mohla byt odsunuta na ten 5-6ty rok tak jsem oddalovala až do doby když to začalo tak platit. A nyní mi pediatr dal na přihlášku razítko a ze všechna očkováni máme dle platného očk. kalendáře.

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 10.05.18 20:09
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě právě, jestli se jde vůči tomu nějak ohradit. Napsáno je to fakt blbě, když už se chtěla mermomocí krýt, stačilo napsat něco jako „chybí 2.dávka Priorixu, pro přijetí je postačující 1 dávka“ nebo tak něco…

Možná bych ještě zavolala na město na školský odbor, kam školka spadá, a řekla bych o potvrzení z hygieny a potvrdila si, ze ok. A pak s tím argumentovala u ředitelky. Kvůli takové blbostí.. škoda mluvit

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 10.05.18 20:12

Ja tady machruji, jak nám to to doktor hezky potvrdil a koukám, ze v první odrazce škrtl zdravý a napsal zdravotně způsobilý, tak doufám, ze vi, co dělá, a taky s tím nebudou problémy…

Anonymní  11.05.18 10:08

Děkuji za názory. Sehnala jsem k tomu vyjádření od hygieny, že takto je to ok. Nicméně kvůli doktorce kvůli tomu několik dní lítáme a sháníme potvrzení… právě by mě zajímalo, jestli mám vůbec tedy možnost proti tomu vyjádření pediatry něco namítnout

niiina
Kecalka 138 příspěvků 12.05.18 19:53
@Elishka1 píše:
Možná bych ještě zavolala na město na školský odbor, kam školka spadá, a řekla bych o potvrzení z hygieny a potvrdila si, ze ok. A pak s tím argumentovala u ředitelky. Kvůli takové blbostí.. škoda mluvit
@Anonymní píše:
Ráda bych se zeptala, jak je to s potvrzením přihlášek do školky od pediatra a jestli mohu něco namítnout proti tomu, co mi lékařka do přihlášky napíše. Musím to asi trochu rozvést - syn 3 roky, měl odloženou 1.dávku MMR vakcíny do věku 2 let (na mou žádost, ke které jsem měla své důvody, ale určitě to nejsou z lékařského hlediska objektivní důvody k odkladu očkování), pediatře jsem podepsala, že žádám o odklad očkování a nebyl s tím problém. Ve 2 letech tedy dostal první dávku, na druhou dávku jsme byli objednaní na listopad 2017. Syn bohužel onemocněl, v krátké době měl 2× ATB a očkovat samozřejmě nešlo. Pediatra řekla minimálně 3 týdny po dobrání ATB (s čímž jsem samozřejmě souhlasila), to ale vycházelo na Vánoce, domluvily jsme se tedy, že to necháme po novem roce a pak se domluvíme. Po novém roce mi volala sestra, že se již očkuje podle nového očkovacího kalendáře, a že to tedy teď ruší a syn bude očkován mezi 5-6 rokem, já s tím byla samozřejmě v pohodě.
Teď jsem potřebovala potvrdit přihlášku do školky, a pediatra mi tam sice k dotazu, jestli je dítě řádně očkováno podle zakona…zaškrtla políčko „ANO“, ale dopsala k tomu poznámku „nekompletně k věku, chybí 2.dávka Priorixu (žádost rodičů), s 1 dávkou možno přijmout. No a ředitelku školky zřejmě vyděsila formulace“ nekompletně k věku " a tvrdí, že mi syna takto vzít nemůže.
Já tedy doufám, že školku ubojujeme i s takto potvrzenou přihláškou, ale lítáme kolem toho několik dní, teď jsme sehnali vyjádření hygieny, že takto je to ok, tak to snad bude školce stačit, ale jistá si nejsem, a upřímě se ani ředitelce moc nedivím, na synovo místo má spoustu dalších dětí, které, byť mladší, mají prostě potvrzenou přihlášku bez nějakých poznámek a tudíž z toho nemůže být průšvih. Paní ředitelka není zdravotník a z mého pohledu jí tedy informace, že něco v očkování chybí, nic nedá, od toho je lékařka, aby posoudila, jestli dítě má nebo nemá vše potřebné k nástupu do kolektivu, konec tečka… Navíc si myslím, že formulace, že 2.dávka chybí na naši žádost není pravdivá, já samozřejmě vím, jak to nejspíš bylo myšleno, že kdybych neposouvala první dávku, tu druhou bychom zřejmě stihli (což je taky ale jen část pravdy), ale kdokoliv jiný si to prečte, tak už si tohle domýšlet bude těžko. Je to tedy podle mě úplně jedno, proč druhá dávka chybí, ale přiznám se, že mi to vadí z principu. Pediatrovi bych měla důvěřovat a věřit, že i on se mnou jedná na rovinu, takhle ten pocit nějak ztrácím. Navíc doktorka není ochotná o čemkoliv diskutovat, slušná domluva není možná. Jen tedy zavolala ředitelce školky a prý jí to nějak vysvětlovala.
Můžu se nějak ohradit proti tomu, co mi do přihlášky napsala, a případně kde, nebo je to prostě na ní, nevěděl byste někdo? Omlouvám se za román.Ještě poprosím nechat anonym, jinak smazat. Díky.

Z hygieny máte vyjádření k problému písemně? S podpisem pracovnice a s razítkem? Pokud ano, odevzdejte potvrzení paní ředitelce, nechte si potvrdit předání na kopii potvrzení. Nedivte se ředitelce, že váhá s přijetím dítěte, které má nějaký problém s očkováním. Hygienické kontroly jsou na očkování velmi přísné, mohou padat velké pokuty za přijetí nedostatečně očkovaného dítěte. Ředitelka postupuje podle zákona. Je na lékaři, aby se vyjádřil jednoznačně a nesl za své vyjádření plnou odpovědnost. Jestli chcete udělat paní ředitelce problém, tak se obraťte na zřizovatele, jak tady radí některé přispěvovatelky. Jestli si někdo myslí, že na odboru školství nějaký pracovník může rozhodnout o přijetí dítěte do mateřské školy, tak se šeredně mýlí. Zřizovatel může být na ředitelku velmi nepříjemný kvůli stížnosti rodiče. A bohužel se často ani příliš nezjišťuje, zda má rodič vůbec pravdu a skutečně si musí na chování ředitelky stěžovat u zřizovatele.

niiina
Kecalka 138 příspěvků 12.05.18 19:55
@Anonymní píše:
Děkuji za názory. Sehnala jsem k tomu vyjádření od hygieny, že takto je to ok. Nicméně kvůli doktorce kvůli tomu několik dní lítáme a sháníme potvrzení… právě by mě zajímalo, jestli mám vůbec tedy možnost proti tomu vyjádření pediatry něco namítnout

Změnila bych doktorku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama