Očkování MMR a rozestup mezi dávkami

382
19.2.21 18:39

Očkování MMR a rozestup mezi dávkami

Trochu mě zarazil ten rozestup mezi dávkami Priorixu, kterou nám určil teď pediatr. Tak syn dostal první dávku Priorixu (ve 3 letech) a prý máme přijít na druhou dávku už za 3 měsíce..není to nějak brzy po sobě, že by nějaká novinka, nebo je to normální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10035
19.2.21 18:50
@eileithia píše:
Trochu mě zarazil ten rozestup mezi dávkami Priorixu, kterou nám určil teď pediatr. Tak syn dostal první dávku Priorixu (ve 3 letech) a prý máme přijít na druhou dávku už za 3 měsíce..není to nějak brzy po sobě, že by nějaká novinka, nebo je to normální?

Prijit na druhou muzes kdy chces. Treba za deset let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
19.2.21 18:58

@Lucie_Sx právě jsem taky slyšela různě, že druhá dávka je třeba kolem 6 let dítěte, proto nechápu, kde vzal ty 3 měsíce rozestupu a to mluvil něco i o 1 měsíci minimálně. Děkuju za tvůj příspěvek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10035
19.2.21 19:03
@eileithia píše:
@Lucie_Sx právě jsem taky slyšela různě, že druhá dávka je třeba kolem 6 let dítěte, proto nechápu, kde vzal ty 3 měsíce rozestupu a to mluvil něco i o 1 měsíci minimálně. Děkuju za tvůj příspěvek

Pediatri toho obcas nakecaji… Asi to chce mit co nejdriv doockovane = z krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
19.2.21 21:06

Dle oficiálního očkovacího kalendáře pro rok 2020 má být druhá dávka mezi dovršeným 5. a 6. rokem života. To je docela pokrokové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
20.2.21 10:35

Tak on se před pár lety priorix očkoval jako 2+1, tak v tom ten tvůj asi pořád jede. Kašli na to, další až v 6 letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3304
20.2.21 10:40
@eileithia píše:

není tam nějak lhůta do 6ti let od první dávky?

tady uvádějí až 12 let 8o
https://www.vakciny.net/…ta/P_MMR.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
27.2.21 15:20

@Jarda Pirnik A jakou to má souvislost s MMR vakcínou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat