Očkování MMR naočkováno v 5 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:05
Očkování MMR naočkováno v 5 měsících

Dobrý den, v jedné skupině na fb jsem četla, že se jedné mamince stalo, že její 5 měsíční miminko (5 kilo) omylem naočkovali vakcínou priorix. Původně šli na jiné očkování.
Od té doby mi to leží v hlavě a nemůžu na to přestat myslet. Jak se to může stát? Co tomu miminku hrozí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 06.05.19 10:17

O tom dost pochybuji, že by se to stalo omylem. Nicméně i takto malá miminka je možné očkovat na MMR, vedlejší účinky jsou stejné, jako u starších, jen je potřeba být víc v pozoru. Jo a v takovém případě se neockuje 1+1 ale 2+1

Rive
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 06.05.19 10:22
@Bídžej píše:
O tom dost pochybuji, že by se to stalo omylem. Nicméně i takto malá miminka je možné očkovat na MMR, vedlejší účinky jsou stejné, jako u starších, jen je potřeba být víc v pozoru. Jo a v takovém případě se neockuje 1+1 ale 2+1

Tak proč ji hned hnali do nemocnice? Když je to stejné jako u starších?

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 06.05.19 10:23

@Rive a kde čteš, že ji hnali do nemocnice?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:23

@Bídžej V tom příspěvku psali, že šli na jinou vakcínu, asi na synflorix, ale to si nepamatuju uplně přesně. A že potom si to uvědomili a chtěli tomu miminku píchnout ještě tu správnou vakcínu a mamince nabízeli hospitalizaci

Rive
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 06.05.19 10:24
@Bídžej píše:
@Rive a kde čteš, že ji hnali do nemocnice?

Taky jsem to četla na fb. :nevim:

Tableta
Kelišová 5187 příspěvků 06.05.19 10:26

Zvláštní. Až se mi tomu nechce věřit. Naše doktorka štítek odlepuje bezprostředně před očkováním a kontroluje ho ona, setřička a pak i já.

LBureska
Kecalka 191 příspěvků 06.05.19 10:26

Já to taky četla a docela mě to šokovalo :-(

Haleyy
Kecalka 107 příspěvků 06.05.19 10:27

https://www.vakciny.net/…ta/P_MMR.htm

tady je zdůvodnění proč se dá očkovat už od 5.mesice ale nedělá se to.
Jinak to byla chyba, ne? Tak co tady chcete řešit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:27

Příspěvek jsem našla:
OMYLEM NAOČKOVANÁ JINÁ VAKCÍNA

Mám dotaz, zda někdo nebude vědět… Moje ségra šla dnes s 5 měsíčním miminkem na očkování prevenarem, ale byla tam jiná sestřička, která malému místo prevenaru píchla priorix. A pak jí ještě nutili píchnout ten prevenar, který už odmítla. Malému je 5m a ještě je hrozně malý, má teprve 5 kilo. Dr prý nabízela na 14 dní hospitalizaci, ale ségra odmítla. Nemáte zkušenost co teď může čekat? (i když upřímně doufám, že takovou zkušenost nikdo nemá) Samozřejmě jsem jí psala, ať to nenechá být a řeší to, sice jsme jen lidi, ale tohle by se stávat nemělo. Děkuji za odpovědi.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 06.05.19 10:30
@Anonymní píše:
@Bídžej V tom příspěvku psali, že šli na jinou vakcínu, asi na synflorix, ale to si nepamatuju uplně přesně. A že potom si to uvědomili a chtěli tomu miminku píchnout ještě tu správnou vakcínu a mamince nabízeli hospitalizaci

Tak to se nedivím, že nabízeli - píchnout k živé vakcine ještě něco dalšího je podle mě velký risk i u ročního, natož u pětiměsíčního :zed: spíš došlo k záměně jmen, priorix a prevenar, ať už na jakékoli straně.

Ono jde o to, že i takhle malé dítě může být očkované MMR, ale mělo by se to dělat pouze v případě akutního vystavení nákaze (informace z očkovacího centra a příbalového letáku). Když dostane roční horečku, nějak se to preklepe, ale u pětiměsíčního jsou čtyřicítky už docela problém :?

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 06.05.19 10:31
@Haleyy
@Haleyy píše:
https://www.vakciny.net/…ta/P_MMR.htmtady je zdůvodnění proč se dá očkovat už od 5.mesice ale nedělá se to.
Jinak to byla chyba, ne? Tak co tady chcete řešit?

Super, díky za odkaz :palec:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 06.05.19 10:32
@Anonymní píše:
Příspěvek jsem našla:
OMYLEM NAOČKOVANÁ JINÁ VAKCÍNAMám dotaz, zda někdo nebude vědět… Moje ségra šla dnes s 5 měsíčním miminkem na očkování prevenarem, ale byla tam jiná sestřička, která malému místo prevenaru píchla priorix. A pak jí ještě nutili píchnout ten prevenar, který už odmítla. Malému je 5m a ještě je hrozně malý, má teprve 5 kilo. Dr prý nabízela na 14 dní hospitalizaci, ale ségra odmítla. Nemáte zkušenost co teď může čekat? (i když upřímně doufám, že takovou zkušenost nikdo nemá) Samozřejmě jsem jí psala, ať to nenechá být a řeší to, sice jsme jen lidi, ale tohle by se stávat nemělo. Děkuji za odpovědi.

Jsem si to myslela, že šlo o záměnu prevenaru a priorixu :D a jak to dopadlo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 10:36

@Bídžej to nevím, protože paní co to psala už pak nenapsala, stalo se to minulý týden…
Já chápu, že se chyba stát může, ale děsí mě co to miminko…asi není jen tak, že se to očkuje až od 15 měsíců :-(

Kaci89
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 06.05.19 10:43

Zvlastni..u nas teda nepicha sestricka ale doktorka. prijde mi to divny..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama