Očkování MMR v 15. měsíci

12
8.3.16 09:33

očkování MMR v 15. měsíci

Ahoj, je tady nějaká maminka, které doktor naočkoval dítě proti MMR už v 15 měsíci? Byli nějaké problémy? Četla jsem, že v novém očkovacím kalendáři pro rok 2016 je povinné očkování MMR dětí do 18.měsíce věku dítěte a pak až od 7 roku ( druhá dávka). Nemám se s lékařem domluvit na odložení na ten rok a půl(mimochodem to bude maximum pro odložení - hrozná domluva). Prosím poradte a napište zkušenosti. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31744
8.3.16 09:35

Podle RnDr Petráše je lepší očkovat po druhém roce věku. Tím že odložíš, neuděláš nic špatně, naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58521
8.3.16 09:38

@alimdul odložit můžeš jak chceš, pokud chceš dítě do školky, musí mít první dávku před nástupem, nic víc.. dr se může xichtit jak chce, nikde to nehlásí. Můj má skoro 19 m, ještě mmr nemá, ale budu muset dát, půjde do školky už teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61

Tak nás to taky čeká. Naštěstí syn byl teď nemocný, tak to snad uhrajem na tu nemoc a odložíme na pozdějc. Jen nechápu proč, když se ví, že to dělá do 2 let problémy se to automaticky neposune - zas je všechno o prachách. No, budem doufat, že to přežijeme ve zdraví.

Příspěvek upraven 08.03.16 v 09:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko

Jo a to ocko schema nevzeslo v platnost, takze prvni davka nema stanoven limit pro naockovani.

• Nahlásit
  • Citovat
13291
8.3.16 09:39

@alimdul Za me, pokud nejde do skolky, v tomto veku rozhodne NE!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
8.3.16 09:40
@alimdul píše:
Ahoj, je tady nějaká maminka, které doktor naočkoval dítě proti MMR už v 15 měsíci? Byli nějaké problémy? Četla jsem, že v novém očkovacím kalendáři pro rok 2016 je povinné očkování MMR dětí do 18.měsíce věku dítěte a pak až od 7 roku ( druhá dávka). Nemám se s lékařem domluvit na odložení na ten rok a půl(mimochodem to bude maximum pro odložení - hrozná domluva). Prosím poradte a napište zkušenosti. Díky

Doporučuju co nejvíc odložit. První dcera mi po něm přestala jíst, u druhý to pravděpodobně odstartovalo vývojovou dysfázii. Takže já bych to dávala až před nástupem do školky. Dcera měla pravděpodobně nedozrálou CNS a proto to nadělalo takovu paseku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.16 09:58

@alimdul Syn MMR dostal v 15 měsících a žádné reakce a problémy na to neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49760
8.3.16 10:05

@alimdul klidně odlož, dcera má 4roky v květnu a Priorix ještě nemá ale půjde v září do školky tak bude muset ale do září je ještě času dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
501
8.3.16 10:05

U nás chtěli očkovat přesně v 15m, chtěla jsem odložit, tak se to posunulo o celý měsíc..takže malý ji dostal v 16m. Nedokázala jsem si to prosadit, zažila jsem od doktora i sestry takový nátlak, že jsem chodila z ordinace (bylo to víckrát) uplně vyřízená. Nepřešla jsem jinam jenom z toho důvodu, že mimo otázku očkování je to nejlepší doktor v okolí.
Nicméně dnes bych to už nedopustila. Co se týká reakce tak to celkem šlo, ale jinak se totálně malý změnil. Od té doby jinak krásně spavé dítě, začal v noci hodně brečet, spíš řvát jak tur a celkově začal být neklidný, uplakaný. No jenže to mi nikdo nevezme jako argument. Ale já tak nějak vnitřně cítím, že by to klidně z toho očkování být mohlo. Takže tak.
Jo a mimochodem za měsíc je malý objednaný na druhou dávku - ve 22m. Je mi z toho uplně nanic. Ale druhou mu prostě nedám.
Omluva za sloh :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
8.3.16 10:16

Takže není stanovena žádná hranice a Dr to nikde nemusí hlásit? Stačí tedy naočkovat až před nástupem do školky. Naše Dr je očkovací :zed: a vyhrožuje mi, že nás musí někde nahlásit :zed: V pátek máme jít na odložené očkování, malé je 20m. No, dnes nám brácha lehnul, tak to stejně odložím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5934
8.3.16 10:18
@celinne píše:
U nás chtěli očkovat přesně v 15m, chtěla jsem odložit, tak se to posunulo o celý měsíc..takže malý ji dostal v 16m. Nedokázala jsem si to prosadit, zažila jsem od doktora i sestry takový nátlak, že jsem chodila z ordinace (bylo to víckrát) uplně vyřízená. Nepřešla jsem jinam jenom z toho důvodu, že mimo otázku očkování je to nejlepší doktor v okolí.
Nicméně dnes bych to už nedopustila. Co se týká reakce tak to celkem šlo, ale jinak se totálně malý změnil. Od té doby jinak krásně spavé dítě, začal v noci hodně brečet, spíš řvát jak tur a celkově začal být neklidný, uplakaný. No jenže to mi nikdo nevezme jako argument. Ale já tak nějak vnitřně cítím, že by to klidně z toho očkování být mohlo. Takže tak.
Jo a mimochodem za měsíc je malý objednaný na druhou dávku - ve 22m. Je mi z toho uplně nanic. Ale druhou mu prostě nedám.
Omluva za sloh :oops:

Toto bohužel je reakce na očkování a bohužel lékaři na to moc neslyší. Syn má 32m a musíme na druhou dávku, nadšená nejsem, ale dojdeme. Bere dlouhodobě vit. C, možná nasadím homeo.
:hug:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
8.3.16 10:49

Já bych řekla, že ta nová vyhláška není schválená :think: = můžeš očkovat, kdy chceš, zatím není stanovena horní hranice. Jinak naše první je v 15 měsících a krom teploty se nic nedělo. Druhé jsem posunula na 2 roky. Třetí to bude mít obdobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
8.3.16 10:50
@celinne píše:

To si protiřečí, ne? Dyť toto je jasná reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22691
8.3.16 10:51
@kve-tinka píše:
Toto bohužel je reakce na očkování a bohužel lékaři na to moc neslyší. Syn má 32m a musíme na druhou dávku, nadšená nejsem, ale dojdeme. Bere dlouhodobě vit. C, možná nasadím homeo. :hug:

Jo jo, homeo taky dávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama