Očkovaní na 13leté preventivní prohlídce

28.2.21 11:15

Očkovaní na 13-ti lete preventivní prohlidce

Ahoj, zakládám tuto diskuzi protože mám 13-ti letou dceru která má jít na preventivní prohlídku ve třinacti letech. Ona má odjakživa strach z doktorů a jehela. Vždycky když má jít k doktorovi tak má hrůzu. Bojí se ze letos ji na preventivní rohlidce ceka nějaké ockovani. Snažila jsem se to vyhledat na internetu ale nevím co si o tom mám myslet. Budu moc ráda když mi napíšete jakýkoli komentář jestli vaše dítě mělo ockovani v tomto věku nebo ne. Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14199
28.2.21 11:18

Ve 13 zadne povinne ockovani neni. Jen vam nabidnou dobrovolne ockovani proti HP virum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.2.21 11:23

Mojí dceru očkovali proti rakovině děložního čípku, ale teďka nevím zda je to povinné :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
28.2.21 11:27

Není povinné

@Problemováholka píše:
Mojí dceru očkovali proti rakovině děložního čípku, ale teďka nevím zda je to povinné :think:.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.2.21 11:28
@Arkedona píše:
Není povinné

Děkuji za objasnění :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
28.2.21 11:32

@Problemováholka povinny to neni, ale sama bych dala svoje deti oockovat.

Zakladatelko: promluv si s dcerou, rekni ji ze je tady dobrovolna vakcina proti hpv, rekni ji co to je, kdy to vznika, ze z toho muze byt rakovina cipku apod a proste ji vysvetli, ze kdyz zavre oci a zvladne jednu injekci, ze bude alespon chranena pred touhle nemoci, ktera neni zadna p*rdel.
Osobne mam za sebou diky hpv i castecnou konizaci cipku a zadna sranda to teda nebyla… a to jsem rada, ze to byla „jen“ ta castecna konizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75952
28.2.21 11:34

@Leenvecka No, ona zas uplne chranena nebude, funguje to proti nekolika kmenum hpv, ale to neznamena, ze nemuze ulovit jiny kmen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
28.2.21 11:39

@Leenvecka Spousta žen, které to očkování měly, se pak stejně s HPV potykaly. A s dalšími lahudkami. Vím, že tahle diskuze o tom není, ale nikdy bych to dceři nenechala naockovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
28.2.21 11:40

@j.a.n.i1 to jo, ale aspon neco… mam pocit, ze ted ta promorenost mezi mladezi a vubec je stejne silena. Jedna kamaradka to kdysi chytla stejne jako ja z prvniho sexu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6370
28.2.21 15:58
@j.a.n.i1 píše:
@Leenvecka No, ona zas uplne chranena nebude, funguje to proti nekolika kmenum hpv, ale to neznamena, ze nemuze ulovit jiny kmen.

Očkuje se především proti HPV 16 a 18, které způsobují rakovinu děložního čípku a dalším např. HPV 6 a 11, které způsobují genitální bradavice. Ostatní typy HPV nejsou agresivní. Takže sice možná chytne jiný HPV, ale ten rakovinu nezpůsobuje. Pro šťouraly, kteří brojí proti očkování, jsem si to před naočkováním své dcery probrala se svou kamarádkou, která je gynekoložka s atestací na onkologii a pracující na našem předním špičkovém onkopracovišti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat