Očkování na covid a kojení + budoucí snažení o miminko.

119
7.7.21 01:16

Očkování na covid a kojení + budoucí snažení o miminko.

Ahoj, měla bych otázku ohledně očkování na Covid. Nikdo z rodiny jsme Covid naštěstí neměl. Manžel je kardiak a tudíž očkovaný 1 dávkou, já o tom také přemýšlím, když by tu byla ta Indická mutace, bude to tu horší než na jaře. Ale kojím (dítě 2,5 roku) kojení se nechci vzdát. A v listopadu se chceme snažit o další miminko. Četla jsem že když žena kojí a snaží se o mimi tak se to nedoporučuje. Máte zkušenost? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7330
7.7.21 05:54

Tak ono se myslí kojení miminka, ne velkého dítěte co tě má nejspíš jako dudlík, a nesaje nutritivne. Navíc už se očkují i těhotný, takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
7.7.21 06:14

Čtu spíš naopak. Doporučuje se to, ale málokdo do toho chce jít. Ženy se bojí o budoucí plodnost. V těhotenství a při kojení se do očkování nehrnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
7.7.21 06:36

Indicka mutace tady uz je, z tohoto pohledu neni na co cekat. Bohuzel se ted ukazuje ze tolik vychvalovany pfizer proti ni neni az tak ucinny, ale udajne i tak spolehlive brani tezkemu prubehu a hospitalizaci, tak aspon neco.

Cetla jsem na strankach Gennetu, ze od nekterych zakroku (KET) doporucuji v souvislosti s ockovanim alespon 2 tydenni odstup, od samotne hormonalni stimulace 1-2mesicni odstup, takze urcite neni vhodne planovat otehotneni a ockovani na stejnou dobu, ale to se nedoporucuje u zadneho ockovani. A taky neockovat se v prvnim trimestru. Takze bud ted anebo az potom, s kojenim netusim, ale u takto velkeho ditete bych to brala jak pisou vyse :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
7.7.21 07:05

Kojím a mám za sebou první dávku. Očkování mi bylo doporučeno s tím, že část protilátek přejde i na dítě. Dceři je 1,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20157
7.7.21 07:26

No, vždycky je to o zvážení rizika a pro a proti.

U kojení takhle velkého dítěte nebo obecně u kojení by se to mělo chovat jako každé jiné očkování, ale nikdo neví. Já to taky zjišťovala, a kvůli jiným věcem jsem se naočkovat nechala.

A pak k tomu očkování v těhotenství. V prvním trimestru a nebo těsně před je to pro mě horší než při kojení. I s tím, že se nedoporučuje očkování i jinými vakcinami.

A co se týká prodělání Covid v těhotenství Už jsem slyšela pár gynekologu, kteří říkali, že po prodělání Covid miminko mělo různé syndromy a potíže. Ale zase nikdo neví, co a jak. A jestli to má spojitost s tou nemocí.

Takže zvaž, co je pro tebe větší riziko. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby nebyl žádný Covid, žádné očkování. Protože ani u jednoho nevíme, co nám to udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2351
7.7.21 07:29

Tak asi bych začala u toho kojení… 2.5 roku staré dítě je celkem už dost velké na kojení.. Chceš mu zničit chrup kojením? přestaň kojit nech se očkovat a pak se snaž o. Mimčo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
7.7.21 07:30

Bukovský zhruba od polovice videa hovorí o očkovaní v tehotenstve, hlavne prvom trimestri a zdôrazňune, že je neznáme, čo spraví vakcína aj pred tehotenstvom.
https://youtu.be/55-gzkdA0Rs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2351
7.7.21 07:31

A očkovat se nechám po porodu.. Aspoň bude mít malej protilátky covid sem měla v tehu lehký průběh.. Nic extra a prcek je ok roste jak má je v pořádku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
7.7.21 07:37

Kojím 15m dceru. V pátek jdu na první dávku. Řešila jsem to s několika lékaři, všichni mi řekli, že protilátky dostane i malá v mléce a spíše to doporučují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
7.7.21 07:57

Ockovani se uz oficialne pro kojici matky doporučuje, v těhotenství tez, ale doporucuje se az po prvním trimestru, jako vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
7.7.21 07:57

@Dadda8 @eli26 Zvláštní, já kojím syna 9M a pediatrička mi řekla, že když už to není plné kojení, tak nemám čekat, že k němu nějaká protilátka projde. :nevim: Ale tahle varianta se mi líbí víc. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
7.7.21 08:02

Já bych do očkování šla teď než se pak od podzimu třást, abych to nechytla a kdovíjaký bude průběh, jak jsem to měla teď já. Nechala jsem se očkovat po skončení šestinedělí. Mám kolem sebe už docela dost žen, které kvůli covidu potratily. I ve druhém trimestru. Já to chytla ve 24.tydnu, naštěstí jen ztráta čichu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
7.7.21 08:03

My se o miminko snazime a ockovat se urcite nenecham. Snažime se uz nejaky ten rok a buhvi co by to jeste semnou udelalo.
No a hlavne, kdyz jsem se nechavala pred lety ockovat na zloutenku, tak jsem po posledni davce byla pul roku na neschopence, takze mi doktorka nepichla uz ani tetanovku a radsi mi zkontrolovala protilatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
7.7.21 08:04
@Villanelle píše:
Ockovani se uz oficialne pro kojici matky doporučuje, v těhotenství tez, ale doporucuje se az po prvním trimestru, jako vsechno.

Nás teda učili, že dokud matka aspoň trochu kojí, tak to dítě nějakou imunitu dostává. Pravda, že dokud jsem kojila svého syna aspoň dvakrát denně do roka a pul,.nebyl ani jednou nemocný a pak to litalo… Rýma sem, kašel tam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat