Očkování na covid a plodnost

Anonymní
21.1.21 18:47

Očkování na covid a snažení

Ahoj. Vím, že nejste lékaři, ale třeba někdo z vás řeší podobnou situaci a má nějaké smysluplné informace. Pracuji v ambulanci jako nelékařský zdravotnický pracovník a mám možnost jít na očkování. S manželem se už 8 měsíců snažíme i dítě. A já reším, jestli do toho jít, jestli mi to nemůže překazit, kdyby se to zrovna ten měsíc povést, nebo co kdyby se zadařilo mezi první a druhou dávkou… Jaký máte názor?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6272
21.1.21 18:51

Nesla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2564
21.1.21 18:54

Ahoj, tak jelikož těhotné by být ockovane neměly, tak bych buď odložila očkování a nebo snažení, nejdříve se naockovala a pak bych pokračovala ve snažení. Jiná rada asi neni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
21.1.21 19:01

Asi si musíš zvážit co je pro tebe větší riziko. Prodělat to jako čerstvě těhotná nebo se nechat naočkovat. Předpokládám, že by sis před očkováním udělala těhotenský test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 19:03

Odkladat očkování je něco, nad čím sice přemýšlím, ale vzhledem k tomu, jak dlouho se nám nedaří a dalších mnoho měsíců se podařit nemusí, tak se to ve mně bije, jestli to zahodit kvůli těhotenství, které ještě dlouho nemusí přijít. Ale zase co kdyby to zrovna mělo vyjít a já si to tím prekazim…

• Citovat
  • Nahlásit
1440
21.1.21 19:12

A co by se ti melo stát? Někdo na počátku pije, někdo ma angínu, jiný bere antibiotika. V klidu bych šla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17733
21.1.21 19:20

Bavila jsem se o tom se známým (je gynekolog a majitel reprodukcni kliniky) a ten očkování výrazně doporučuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16520
21.1.21 19:52

@Zuziky a muj známý, kapacita v gynekologii, také známe jméno v car a primář, no a ten zase nedoporučuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34271
21.1.21 20:26

Buď se nenechat očkovat nebo přerušit snažení, jiná rada asi není. Ono se sice nemusí nic stát ani při otěhotnění v průběhu očkování, ale nejsou na to výzkumy a racionálně uvažující člověk by to neriskoval.

Pokud jste mladí a jinak zdraví tak přece nevadí, že těhotenství přijde o pár měsíců později :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 20:43

8 měsíců není žádná tragická doba, to je normální doba snahy o početí dítěte. To mám jen tady z webu pocit, že všechny otěhotní buď první měsíc, nebo se 10 let nedaří, ale i statistiky hovoří o něčem jiném.

Já osobně jsem příznivce očkování (téměř) všeho druhu, nicméně zejména v časném těhotenství se neočkuje. Já osobně bych to udělala tak, že daný měsíc bych se chránila, nechala se naočkovat, a ve snaze o dítě pokračovala po naočkování. Pak budeš chráněná proti budoucímu covidu, který by mohl být v počátcích těhotenství nepříjemný, podobně, jako i jiné virózy, ale nebudeš se muset stresovat, jestli už náhodou nejsi těhotná počas očkování.

• Citovat
  • Nahlásit
17733
22.1.21 07:07
@lachtanice86 píše:
@Zuziky a muj známý, kapacita v gynekologii, také známe jméno v car a primář, no a ten zase nedoporučuje.

Tohle by mi přišlo vtipné, kdyby to nebylo tak smutné…nikdo neví, co vlastně to očkování může ovlivnit, proste klinické studie chybí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2496
22.1.21 12:20

Vzhledem k tomu, že je to nová vakcína a stále se sbírají údaje o tom na kolik je funkční atd. počkala bych, zda se neobjeví nějaké vedlejší účinky..nejsem proti očkování, ale já s vakcínou chci počkat, a to nechci otěhotnět. V Izraeli už dost očkují, ale když si to proctes blíž, pořád sbírají údaje a řeší účinnost a na kolik očkovat starší 85 let, vedlejší účinky, zatím se neukázalo nic markantní, ale je to na začátku. Pokud bys do toho šla, tak prostě na nějaký čas otěhotnění odsunout, aspoň na pár měsíců :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2496
22.1.21 12:23

Jinak v Británii neockuji děti, alergiky, těhotné a ani nedoporučuji ženám, které chtějí otěhotnět, právě kvůli nedostatku klinických studií..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.21 07:32

Řeším přesně to samé co ty. V práci se máme možnost zaockovat, ale já si řekla, že zatím počkám. K očkování je nutné podepsat informovaný souhlas, kde je tahle věta: očkování se nedoporučuje kojícím a těhotným ženám a ženám, které plánují těhotenství je doporučeno probrat se svým lékařem.
No a můj názor je, že doktor ti řekne buď se nedávej očkovat, nebo počkej se snažením a naočkuj se. Žádná pořádná data k tomu zatím taky nejsou tak co by mohl vědět. Já chci počkat protože mám strach aby to neovlivnilo plod. Už kolikrát se stalo že ženy zobáky tabletky a pak se rodilý děti s postižením. Příklad může být DES. Takže já opravdu ještě počkám. Druhá věc je i ta že znám několik holek které v těhotenství měly covid a miminku ani jim se nic nestalo… Takže je důležité zvážit rizikoXvyhody. Jinak pokud bys byla třeba riziková skupina a hrozil by u tebe těžký průběh covidu tak už bych asi očkování zvážila před samotným těhotenstvím. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat