Očkování na Covid a trombofílie - zkušenosti?

40
16.6.21 07:45

Očkování na Covid a trombofílie - zkušenosti?

Zdravím :mavam:,
je tu mezi vámi někdo, kdo má dispozice k výskytu trombózy a nechal se očkovat proti Covidu? Stále váhám, jestli se nechat očkovat nebo ne, samozřejmě budu konzultovat s angiolozkou (zatím se jí nemůžu dovolat), ale zajímají mě zkušenosti lidí.
Budu ráda za vaše odpovědi, díky moc.
V.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2072
16.6.21 07:59

Já také váhám, mám leidenskou mutací hegerozygot. Mamka ji má také, už má za sebou 2.davku a bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6881
16.6.21 08:00

@verunulina
jo normalne jsem se nechala naockovat, stejne tak sestry - maji to take. mame pfizera, ale i astru a Jonsona
vsichni ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70016
16.6.21 08:05
@verunulina píše:
je tu mezi vámi někdo, kdo má dispozice k výskytu trombózy a nechal se očkovat proti Covidu? Stále váhám, jestli se nechat očkovat nebo ne, samozřejmě budu konzultovat s angiolozkou (zatím se jí nemůžu dovolat), ale zajímají mě zkušenosti lidí.
V.

jednoznačně ano.
https://csth.cz/…onverted.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LvE
360
16.6.21 16:55

Mám taky problémy se srážlivostí krve, bojím se, nejen té prvotní situace, spíš, co se bude dít dlouhodobě…
ale nechám se naočkovat. Snad dají Pfizera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 17:04

Mam heterozygotne Leidena a par dalsich mutaci. Kvuli tomu jsem dostala Pfizera, ale neziju v CR, nevim, jestli je to v CR take indikace.

• Citovat
  • Nahlásit
196
16.6.21 17:11

Tromboza muže být i po Covidu. Kamarádka proto šla do očkování, ale chtela jen Pfizer. Ta Astra už se stejně moc nedává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 17:12
@verunulina píše:
V.

Ano, nechala jsem se očkovat, mám už obě dávky a bez problémů. Dle hematologa je pro trombofiliky průšvih chytnout covid.

• Citovat
  • Nahlásit
2050
16.6.21 17:24
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
16.6.21 17:29
@Karolína13210 píše:
Tromboza muže být i po Covidu. Kamarádka proto šla do očkování, ale chtela jen Pfizer. Ta Astra už se stejně moc nedává

To je sice pravda, ale dost lidí je Astrou naočkovaných. A víme prd, co se o dalších zjistí za dva, tři měsíce. Jen jestli není lepší mít nakonec v šuplíku aspirin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70016
16.6.21 18:13
@Aquarius79 píše:
To je sice pravda, ale dost lidí je Astrou naočkovaných. A víme prd, co se o dalších zjistí za dva, tři měsíce. Jen jestli není lepší mít nakonec v šuplíku aspirin?

K čemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
16.6.21 18:43
@Lama Lama píše:
K čemu?

Letos vyšla studie, kde aspirin může snížit až o 50% překlopení do závažné formy covidu, poměrně dost lékařů ho doporučuje. Je zajímavé, že i lékaři přehodnocují očkování. Jediný tlak, který je, tak je ten mediální. Mně nezávisle na sobě řekli tři lékaři, ať se očkovat nenechám. Nemám žádnou chorobu či zdravotní potíže, tělo by očkování sneslo, ale prostě mi nebylo doporučeno. Tak mám poslechnout média, nebo lékaře? U mne je to tedy jednoznačné rozhodnutí a ostatní ať na to mají jakýkoliv názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70016
16.6.21 19:05
@Aquarius79 píše:
Letos vyšla studie, kde aspirin může snížit až o 50% překlopení do závažné formy covidu, poměrně dost lékařů ho doporučuje. Je zajímavé, že i lékaři přehodnocují očkování. Jediný tlak, který je, tak je ten mediální. Mně nezávisle na sobě řekli tři lékaři, ať se očkovat nenechám. Nemám žádnou chorobu či zdravotní potíže, tělo by očkování sneslo, ale prostě mi nebylo doporučeno. Tak mám poslechnout média, nebo lékaře? U mne je to tedy jednoznačné rozhodnutí a ostatní ať na to mají jakýkoliv názor.

Ja se bavím o očkování a aspirin. Ne o očkování a doporučení médií nebo aspirin a covidu. Takže znovu, k čemu bude aspirin po očkování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
16.6.21 19:16
@Lama Lama píše:
Ja se bavím o očkování a aspirin. Ne o očkování a doporučení médií nebo aspirin a covidu. Takže znovu, k čemu bude aspirin po očkování?

Když by se vám po očkování udělalo zle, tak po jeho požití byste se neměla dostat do závažné formy Covidu. Ano i to je možné. Krom toho zabrání případným sraženinám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70016
16.6.21 20:03
@Aquarius79 píše:
Když by se vám po očkování udělalo zle, tak po jeho požití byste se neměla dostat do závažné formy Covidu. Ano i to je možné. Krom toho zabrání případným sraženinám.

Nezabraní. Naopak může stav zhoršit. Léčba VITT (těch povakcinacnich sráženin) spočívá v okamzitem vysazení antikoagulační léčby, včetně anti agregace, nizkomolelularniho heparinu (ani ten tedy není k prevenci vhodný) a zahájení podávání vysoký dávek kortikoidu, imunoglobulin, z antikoagulační agotrabam, Arixtra nebo nové prime inhibitory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat