Očkováni Nimenrix meningokok C

122
13.8.20 12:17

Očkováni Nimenrix meningokok C

Ahoj holky, obracím se na Vás s radou ohledně očkováni Nimenrix. Malému je 13 měsíců, narodil se v 36,5 týdnu. Paní doktorka chce malého očkovat, mám se rozhodnout do 14ti dnů jestli ho nechám nebo ne.
Nejsem proti očkování, naopak.. ale o tomhle nevím co si zrovna mám myslet, prý převažují negativa tj. Nežádoucí účinky které jsou velmi časté - najde se prosím zde maminka která nechala očkovat a jak dítě reagovalo? Je mi jasný že každý dítě je jiný, ale bojím se abych mu nějak neuškodila nebo do nej zbytečně necpala drek.. děkuju za reakce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
94
13.8.20 12:30

Očkování jsem dávala, když bylo malé asi 19 měsíců. A vše v pohodě. Bez reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
13.8.20 12:30

18 mesicu, nic mu nebylo. Akorat rval, kdyz dostal pigaro :mrgreen: Myslim, ze Nimenrix byva v pohode, hur snasej deti Bexsero.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
13.8.20 12:43

Ahoj, já mám obě děti touto vakcínou očkované. První v 19 mesicich, druhé před týdnem v 16 měsících. Ani jedno nemělo žádnou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5392
13.8.20 12:44

Dcera je narozena 35+5, mela jine ockovaci schema, ma ockovane vse povinne plus pneumokoka. Na vsechna ockovani mela velike reakce, nejhorsi pak na posledni vakcinu proti spalnickam (horecky 4dny, hodne oskliva vyrazka). Meningokoka dostala v 19m, bylo to jedine ockovani po kterem nemela zadnou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2990
13.8.20 12:45

@Vavanda Malá se narodila v 36+5 a dali jsme ji Nimenrix ve dvou letech (doktorka nám to nabídla, že se to teď neplatí). Bez reakce. Teď se chystáme na Bexsero, to bude možná horší. Na to bývají horší reakce. Ale moje půlroční měli i tohle očkování bez reakce, tak doufám, že to nějak dáme. Nimenrixu bych se ale nebála :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.8.20 12:46

Nechala jsem očkovat ve 21 měsících, absolutně bez reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.8.20 12:47
@vrbule píše:
@Vavanda Malá se narodila v 36+5 a dali jsme ji Nimenrix ve dvou letech (doktorka nám to nabídla, že se to teď neplatí). Bez reakce. Teď se chystáme na Bexsero, to bude možná horší. Na to bývají horší reakce. Ale moje půlroční měli i tohle očkování bez reakce, tak doufám, že to nějak dáme. Nimenrixu bych se ale nebála :)

Můžu se zeptat, jaký máte rozmezí mezi Nimenrixem a Bexserem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
13.8.20 12:55

@MáškaMarie33 Nimenrix je proti meningokokum A, C, W a Y a Bexsero proti B. Na Bexsero jsou podstatne horsi reakce a dle veku decka se davaji dve az tri davky. Nimenrix staci jedna davka, ale mam dojem ze by se mel po 5 letech obnovovat (dalsi vakcina) zatimco Bexsero ne.

Pardon, spatne jsem si precetla dotaz 8o Udajne staci 14 dnu, ale vis jak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
13.8.20 13:00

Malému dítěti bych dala B (Bexsero) - tento kmen obecně více se u dětí do 2 letech objevuje než kmen C a má větší smrtnost, horšní následky. C bych dala později. Pár týdnů zpět tu byla diskuze, dávala jsem tam i odkazy na CSZU, kde byly zaznamenány případy, typ kmenu a % úmrtí. Mezi dětmi do 2 letch dominuje v nákaze B typ. C tam myslím byl možná 1 a možná, že ani to ne. C bych dala až později.

EDIT - tady je odkaz na tu statistiku http://www.szu.cz/…_105_114.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
13.8.20 13:08

První dcera se narodila předčasně. Měla speciální očkovací plán. Nimerix dostala před nástupem do školky, Bexero teď dostaly obě (2,5 a 5 let) a nikdy se nic nedělo. Jen delší bolest po vpichu.
Ono se to teď tlačí dříve, protože do 24 měsíců některé z nich hradí plně pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
13.8.20 15:34

Nimenrix byl úplně v pohodě u obou mých dětí a pokud vím, tak ani u dětí mojí kamarádky nebyla žádná reakce. Horší je Bexsero, ale i tak jsem dala očkovat, ten benefit je velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2990
13.8.20 18:30

@MáškaMarie33 Nimenrix jsme dávali v květnu, na Bexsero jdeme v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
14.8.20 10:35

Také jsme dávali v 15 měsících a bez reakce naprosto v pořádku jen ten záchvat když vidí injekci stojí za to :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.8.20 19:43
@vrbule píše:
@MáškaMarie33 Nimenrix jsme dávali v květnu, na Bexsero jdeme v září.

Aha :think: Naše doktorka mi navrhla očkovat Bexsero až za rok po Nimenrixu, tak teď teda nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama