Očkování pneumokok, meningokok - mám, nebo nemám?

3141
11.1.11 11:12

Očkování pneumokok, meningokok- mám, nebo nemám?

Ahoj, přemýšlím o tom, jestli děti naočkovat proti pneumokokovi a meningokokovi. Klukovi budou teď 4 roky, holce 2, zánět středního ucha měl kluk zatím jednou, holka nic, jinak bývají celkem zdraví a žádné další očkování, kromě těch povinných, jsem jim zatím nedávala. O těhle dvou ale uvažuji a asi se budu muset rozhodnout rychle, protože jestli se neplatu, tak to očkování proti pneumokoku zabírá jen do určitého věku…bůhví jestli už není pozdě.
Jak to vidíte vy, nechali jste své děti naočkovat, nebo ne a proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12735
11.1.11 11:15

Ahoj já jsem malou nechala naočkovat proti oběma. Meningokoka jdeme očkovat příští útery, doufám, protože malá mi vždycky onemocní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
11.1.11 11:17

máme synflorix.Malej trpěl na záněty uší .V ulici onemocněli vážně 2 děti meningokokem.Neváhala sem ani vteřinu.Reakce žádná :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
11.1.11 11:21

my sme teď zároveň s hexavakcínou očkovali prevenar 13 na pneumokoka, bojím se, protože má prvotní příznaky víceméně jak chřipka a tak se někdy neléčí a než se na to přijde, může být pozdě… reakci sme po tom očkování měli jen do večera zvýšenou teplotu, jinak nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
11.1.11 11:38

jestli tvoje deti nikdy nereagovaly spatne na ockovani urcite bych ockovat nechala,ja mam sama taky deti ockovane na pneumokoka a meningokoka a reakce zadne :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24978
11.1.11 11:42

pneumokoka máme, bohužel jsme měli v rodine u dospělého, po nemoci je neslyšící. To byl pro nás hlavní motiv.

Meningokoka zvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13923
11.1.11 12:02

já jsem nechávala klárku ještě za drahé peníze na pneumokoka - tenkrát to byla novinka. vikimu dám pneumokoka také. přece jenom to je taková jistota a pneumokoky jsou dost záludné. zrovna zítra jdeme na společné očkování s hexou. meningokoka nemám ani u jednoho dítěte, spíš to nechám až na období puberty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30520
11.1.11 12:17

Moje děti mají obě očkování, v kojeneckém věku.

Starším dětem se pneumokok už nemusí očkovat Prevenarem ani synflorixem, ale vakcínou Pneumo 23, snad píšu to číslo správně.
Je určena dětem mám pocit po druhém roce, je zase na jiné typy pneumokoka, které jsou typické u starších.
A taky je podstatně levnější a pojišťovny s ní počítají ve svých bonusových programech.

Prevenar a Synflorix je vhodný právě do 2 let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
11.1.11 13:01

My máme zatím jen povinná očkování, ale do budoucna počítám určitě s klíšťovkou a žloutenkou, možná meningokok před nástupem do školky, ale tady si ještě nejsem jistá. Pneumokoka jsme nedávali, dle mého dr. to je onecmocnění poměrně vzácné a na záněty uší netrpíme.

• Nahlásit
  • Citovat
3200
11.1.11 14:31

My máme Prevenar 13,já jako malá jsem strašně trpěla na zánět středního ucha,meningokoka nemáme,ale zvažuji,ale až v pozdějším věku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
11.1.11 15:20

Mě MUDr. řekla, že pneumokok má největší smysl do roka a meningokok zase až okolo puberty. Pneumokoky jsem tedy vzdala /s ušima nebyla za celé tři roky nemocná ani jednou/, ale meningitidu naočkovat dám ted. Někteří doktoři to před nástupem do kolektivu doporučují a já mám z téhle nemoci strach. Navíc je to po dvou letech věku už jen jedna dávka, tak když nepomůže snad alespon neuškodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
11.1.11 17:32

Ahoj,pneumokoka jsem dala už společně s hexa vakcínou,manžel kvůli častým zánětům ucha v dětství špatně slyší na jedno ucho,takže jsem se nerozmýšlela.Meningokoka taky dám,letos prý má být k dispozici nějaká rozšířená vakcína,tak na ní počkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama