Očkování po nemoci, ale zápis do mateřské školky se blíží

2100
13.3.17 08:45

Očkování po nemoci, ale zápis do mš se blíží

Prosím o radu, dceři budou v srpnu 3 roky, v dubnu u nás bývá zápis do MŠ a do té doby musí mít očkování MMR. Odkládali jsme to proto, že je pořád nemocná a já jsem to i chtěla dát později. Hlavně má rýmy co jdou do zánětu ucha. Tuto zimu byla bez rýmy max. 5 dnů. Minulé pondělí jsme byli na kontrole, měla kašel a zánět ucha, ale nebylo, to tak hrozný antibiotika neměla, jen lokální pamycon do nosu a sirup na kašel. Ale na kontrole doktor říkal, že to ucho ještě dobré není a nemůže moc slyšet, sprej s kortikoidy ji dávat ještě nechtěl, tak má jen aerius za měsíc máme přijít na kontrolu.

No a teď, kdy jí nechat očkovat? Jít už tento týden, když je bez kašle a rýmy, k dnešku, tak 4 dny. Nebo to nechat až těch 14 dní, jak se tu píše. Ale mám obavy, aby do té doby zas neonemocněla, 14 dní zdravá v kuse je pro nás sci-fi, to od srpna nikdy nedala a duben se blíží, tak abychom to stihly do zápisu. Na druhou stranu se mi to do ní zas nechce cpát po nemoci, tak fakt nevím, jak to udělat :,( Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57039
13.3.17 08:47

@IvaX nenech očkovat, u zápisu řekni důvod odložení a při nástupu v září dolož, že první mmr dostala.. v době zápisu náš taky neměl žádnou mmr (šel do školky ve 2 letech).. písemně jsem se zavázala, že do nástupu bude mít první mmr naočkovanou, v září jsem doložila očkovák a hotovo.. mmchdm, chodí skoro rok, druhou dávku nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
13.3.17 08:48

A co na to doktor? Potvrdil by vám přihlášku třeba s tím, že by ji naočkoval později, až bude 100 % zdravá? Nějak si nedovedu představit, co s malou udělá školka, když už je teď pořád nemocná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
13.3.17 08:49

Taky jsme se zavazovali a potom dokládali, že je v době nástupu doočkovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6421
13.3.17 08:54

Záleží jak to u vás funguje, u nás se do systému dá dát i dítě neočkované, jenom ho nikde nepříjmou. Ale vzhledem k tomu že změny se dělají až do září tak stačí kdykoliv doložit očkovák a obvolat školky a je to. Ale toho zápisu, aspon u nás, je nutné se zůčastnit, bez toho pak ten nástup nejde. Syn na zápis očkován nebyl, do září doočkován a normálně nastoupil.

Nenechala bych očkovat po nemoci, rozhodně, ani lékař který není úplně neschopný to neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
13.3.17 08:54

@IvaX
Teď určitě neočkovat, bude hodně oslabená, zkus to domluvit opravdu tak, že naočkujete třeba až v červnu. To bude první dávka nebo už ta druhá? Že je takhle hodně nemocná bych taky řešila, jak už tu zaznělo neumím si představit pak ten první rok ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48740
13.3.17 09:01

@IvaX já nechala naočkovat až v srpnu, v březnu chytla neštovice. ve školce se vůbec neptala na očkování takže jsme to nechala i dle toho jestli se do mš vůbec dostane ;) a dětská na přihlášku napsala že doočkováno bude do nástupu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4646
13.3.17 09:02

Teď bych ji určitě neočkovala. Pokud by se do zápisu nepovedlo naočkovat, šla bych bez MMR, to by i doktorka do papírů napsala, po pravdě že nemá naočkováno MMR a doložila bych to do faktického nástupu. Také jsme to tak měli. Při nástupu chyběla MMR, tak nás nevzali, zahájili správní řízení a tam bylo dokdy musíme naočkovat, jinak bude rozhodnuto zamítavě. Ani tento termín jsme nestihli pro nemoc, tak jsem zažádala o prodloužení lhůty, tu už se dodržet povedlo a byl přijat. :palec: Je to i o domluvě s MŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57039
13.3.17 09:03

@mau-mau přesně tak.. my taky ve školce při zápisu uvedli, proč aktuálně nemá mmr naočkováno a dostali termín, dokdy je třeba - nástup..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.17 09:13

Řeším to samé, ale našemu chybí i Hexa. Před týdnem mu skončily neštovice a za chvíli jedeme s uchem na Orl a v noci měl laryngitidu. Takže do zápisu určitě doockovany nebude.
Zatím se budu domlouvat, že doockujeme do konce léta a když ne, tak nenastoupí. Mám pro něj hlídání, protože neverim, že tam bude moc často. Takže to neresim. Zdraví i je přednější nez nacpat do nedoleceneho dítěte očkování.
PS: Není zápis až v květnu? Letos se to posouvalo kvůli zápisům do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
47809
13.3.17 09:21

Domluv se s dětskou, ze naockujete v kvetnu/cervnu to je idealni doba na ockovani, ze nebudes dal oddalovat, aby ti dala potvrzeni k prihlasce.
Ovsem otazka, jak dr.jak si s ni komunikovala, kdyz si ockovani oddalovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
13.3.17 09:33

Domluv se s doktorkou. Přihlášku do MŠ beztak potvrzuje ona. Pokud očkování odloží, uvede to i do přihlášky a dítě bude moct být řádně přijato do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57039
13.3.17 09:34
@Anonymní píše: Řeším to samé, ale našemu chybí i Hexa. Před týdnem mu skončily neštovice a za chvíli jedeme s uchem na Orl a v noci měl laryngitidu. Takže do zápisu určitě doockovany nebude.
Zatím se budu domlouvat, že doockujeme do konce léta a když ne, tak nenastoupí. Mám pro něj hlídání, protože neverim, že tam bude moc často. Takže to neresim. Zdraví i je přednější nez nacpat do nedoleceneho dítěte očkování.
PS: Není zápis až v květnu? Letos se to posouvalo kvůli zápisům do školy.

u nás je začátkem dubna :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
13.3.17 09:38

Měla jsem malou nemocnou zrovna v době, kdy přišla pozvánka na očkování.
Tak jsem jí (v ten den co byl na pozvánce) vzala normálně k doktorce. V druhé ruce přihlášku do MŠ :D. Potvrzení do školky dostala (dr. napsala očkovano dle očk. plánu). Malá vyfasovala léky s tím, že si poznačila do karty, že pro nemoc odkládá očkovaní. Máme přijít měsíc po tom co bude úplně zdravá a naočkuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2100
13.3.17 09:59

No malá to asi chytá od staršího co chodí do školky. Doufám, že si to takto odbyla předem a pak ve školce to bude lepší no uvidíme…Chodíme pravidelně na ORL, bere dlouhodobě ten aerius a pravděpodobně nás pošlou z toho ORL na odstranění nosní mandle. Takto to měl i syn, co nastoupil do školky, do té doby byl absolutně zdravý. Též už má mandli pryč.

Jinak sestra nás právě tenkrát celkem naháněla, pak ale viděli, že je pořád nemocná, tak se to odložilo, celkem bez řečí. Ale moc se mi to s ní vyloženě konzultovat nechce než si udělám svůj názor, protože sestra vždy spustí, že slabé nachlazení nevadí ani rýma…což mě tedy vadí.

Jinak jste mě přesvědčili, teď jí to nedám. Zkusíme, jestli vydrží zdravá těch 14 dní. Pokud ano zavolám a objednáme se. Jestli ne, zkusím se s doktorkou domluvit, zda by šlo tedy doočkovat třeba v tom květnu, to už bývají opravdu méně nemocní, přes prázdniny nejsou většinou vůbec. Snad to projde i ve školce, máme tu právě dost nátřesk, takže jak bychom vypadli, tak by to asi hned někdo obsadil. Minule navyšovali kapacitu a stejně mohli vzít jen skoro tříleté s narozením nejpozději myslím v listopadu.
Díky za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama