Očkování po porodu

Anonymní
1.5.20 19:06

Očkování po porodu

Ahoj mám přes rok porošlou tetanovku. Po porodu se mám nechat přeočkovat. Bude to prošlé asi dva roky..nechavali jste se? Nejsem odpurkyne očkování (nechávám si všechno) jen u toho tetanu se chci zeptat na vedlejší účinky plus při kojení? Máte zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
413
1.5.20 19:09

Ahoj, ja teda nemela prosle, ale mela jsem mit tetanovku v tom roce, kdy jsem mela i prevenci u obvodaka. Normalne by mi ji dal, ze pry to u kojeni nevadi, ale presto jsem odmitla, ze prijdu, az dokojim… Posunulo se to jen o cca 3/4 roku… Zkus se domluvit s dr ;)

Jinak reakci jsem nemela zadnou, kamaradka byla jen vice unavena asi 1 den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20287
1.5.20 19:09

Zeptej se praktika. U některých očkování rozestup jde teoreticky ještě prodloužit. Já očkovala později encefalitidu. Kojení jsem konzultovala i s pediatrem a bylo to ok. Jinak kdyby se ti teď něco stalo, tak ti tetanovku píchnou kojení nekojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4864
1.5.20 19:29

Taky jsem měla tetanovku 13 let, ale i po dohodě s obvoďačkou jsem se domluvila na tetanovce až dokojím, takže to nakonec bylo skoro 15 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
1.5.20 19:30

Tetanovka se při kojení může. Ale jak dlouho máš od posledního očkování? U mladých stačí 15-20 let, takže lze počkat. Jen kdybys měla nějaký úraz, tak by bylo třeba přeočkovat hned, ale to u každého kdo jí neměl 10 let a víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
1.5.20 19:49

Hele kdyz si das spolu s cernym kaslem a zaskrtem tak to dite ochranis i predtim nez mu zacne pusobit jeho hexa.
Jinak ja ji mela taky nahrane (cca 17 let) a uz mi sestricka rikala, ze to je nahrane s mozna by to chtelo naockovat cely znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11085
1.5.20 20:01

No, máma kdysi prošvihla 10 let(šla asi po 12) a doktor jí řekl, že bude muset dostat 3. Nakonec to tedy stáhl jen na 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54031
1.5.20 20:29

Co je to prošlé? Normálně stačí 15 let, 10 to bylo kdysi dávno. Manžel ji neměl 17 let, tak si nechal zkontrolovat protilátky a měl je úplně v pohodě, tak stačilo přeočkovat jednou. Pokud by to bylo třeba 12 let, v klidu bych počkala, až nebudu kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20137
1.5.20 20:34

Taky bych pockala, tohle opravdu nikam neutece…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22379
1.5.20 20:42
@ugluk píše:
Co je to prošlé? Normálně stačí 15 let, 10 to bylo kdysi dávno. Manžel ji neměl 17 let, tak si nechal zkontrolovat protilátky a měl je úplně v pohodě, tak stačilo přeočkovat jednou. Pokud by to bylo třeba 12 let, v klidu bych počkala, až nebudu kojit.

Tak zrovna dneska jsem četla rozhovor s viroložkou, že to zase stahují na deset let, protože ne všichni si udrží patnáct let protilátky. Tak si vyber… Já jdu po sedmnácti letech a asi si řeknu rovnou o tři, ať mám jistotu. Mě můj doktor naštval, protože mi řekl, že při kojení mi to nenaočkuje a já to takhle blbě pros… Až pozdě jsem zjistila, že to jde normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54031
1.5.20 22:28

@Janli tak si zkus nechat ty protilátky prokontrolovat, ať víš, na čem jsi? muž o to normálně poprosil obvoďačku a ušetřil si dvě injekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.20 08:40

:andel:Já bych se nechala očkovat kojení, ne kojení
:mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu