Očkování při zápisu do školky

34
3.5.17 21:06

očkování při zápisu do školky

Dobrý den, kdo máte zkušenost u zápisu do školky s papírem od Dr. k očování. Ředitelka školky tvrdí, že musí být naočkováno, ale dcera má fyzicky teprve 2 roky, do školky půjde nejdříve příští únor či březen, nicméně zapsat se musíme na září, aby drželi místo. Jsem normálně očkovaná, jen MMR jsem odložila nejprve do 2 let a nyní na podzim. Když jsem se po všem pídila, pochopila jsem to tak, že stačí být naočkováno před nástupem a ne při zápisu. Ředitelka školky ale tvrdí, že mi ji jinak k zápisu nevezme, prý může dr. napsat, že budu mít do nějaké doby očkování hotovo, ale prý neví, zda to pomůže. To jako tedy když to neví povolaná osoba, tak kdo to ví, Dr. trdí, že očkování stačí také při nástupu, jsem z toho jelen. Máte někdo odkaz, kde najdu potřebné informace, či osobní zkušenost? Pravidla by měla bbýt ve všech státních školkách stejná nebo? Na papíře pro školku je vyloženě napsáno, že se má potvrdit, zda je dítě řádně očkované a ne naočkované, zřejmě slovíčkaření nebo fakt nevím, i z toho papíru bych pochopila, že jde o to, zda se řádně očkuje a ne zda už je naočkované vším. A stačí MMR 1 do školky nebo musí být obě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

906
3.5.17 21:18

Ŕediteka má pravdu. Dr vám musí potvrdit, že je dítko očkováno dle paragrafu 50, Zákona o ochraně veřejného zdraví. A to není.
A mělo by to být v době zápisu. To, že Vám dítko doočkuje k nějakému datu napsat může, ale je to k ničemu.
Veměte to takhle. Dr napíše, že doočkujete. Mš přijme. Vy si to rozmyslíte. Dítě je přijate a nastoupí. A ředitelka letí na hodinu.
MMR stačí 1.
je to má profese, tak si troufám tvrdit, že vím o čem mluvím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 21:18

U mas musi byt potvrzene, u zapisu, ze je naockovano. Dcera je breznova a pri zapisu ockovana nebyla a nevzali ji. Ve 3letech ji lekarka naockovala a ve skolce ji vzali hned druhy den co jsem donesla ten papir spravne vyplneny, ze uz je teda naockovana :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
3.5.17 21:22

Neporadím, ale aktualne to řeším na pristi rok. Co jsem nakoukla tady do diskuzí, tak klasika, je to o lidech, co člověk to názor, at je to dr nebo ředitelka školky. Uz si zjistuju, jaká je ředitelka v potencionalni školce a asi ji zkusím kontaktovat, zda ji to stačí az při nastupu, pak si to musím ujasnit s doktorkou a podle toho rozvrhnout. Ale fakt mám z té vakciny hrůzu. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
3.5.17 21:23

Ahoj, náš Sebík jde od září taky do školky. Dr nám do papírů napsal očkován dle očkovacího kalendáře a to MMR taky ještě nemáme :-P Sebímu je 28M, jsme na MMR objednaní na 10.5. tak snad to zase nebudeme rušit kvůli nemocem :zed: Ve školce to tak stačilo a Dr. říkal, že do září to bude pravda (jako to co napsal). Ve školce jsem se přiznala a ředitelka neřešila, hlavně jí šlo o to, aby to v září už měl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
3.5.17 21:26
@janoma píše: Ŕediteka má pravdu. Dr vám musí potvrdit, že je dítko očkováno dle paragrafu 50, Zákona o ochraně veřejného zdraví. A to není.
A mělo by to být v době zápisu. To, že Vám dítko doočkuje k nějakému datu napsat může, ale je to k ničemu.
Veměte to takhle. Dr napíše, že doočkujete. Mš přijme. Vy si to rozmyslíte. Dítě je přijate a nastoupí. A ředitelka letí na hodinu.
MMR stačí 1.
je to má profese, tak si troufám tvrdit, že vím o čem mluvím.
To zni bohužel logicky, ale co jsem četla, tak umí reditelky přistoupit i na doockovani před nástupem do školky, v což pevne doufám.
@xjuklickova píše:
U mas musi byt potvrzene, u zapisu, ze je naockovano. Dcera je breznova a pri zapisu ockovana nebyla a nevzali ji. Ve 3letech ji lekarka naockovala a ve skolce ji vzali hned druhy den co jsem donesla ten papir spravne vyplneny, ze uz je teda naockovana :zed:

U nás ve školce je bohužel pretlak deti, takže tato varianta nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
3.5.17 21:30
@Dajdí píše:
Ahoj, náš Sebík jde od září taky do školky. Dr nám do papírů napsal očkován dle očkovacího kalendáře a to MMR taky ještě nemáme :-P Sebímu je 28M, jsme na MMR objednaní na 10.5. tak snad to zase nebudeme rušit kvůli nemocem :zed: Ve školce to tak stačilo a Dr. říkal, že do září to bude pravda (jako to co napsal). Ve školce jsem se přiznala a ředitelka neřešila, hlavně jí šlo o to, aby to v září už měl.

Tak to je super. To doktorka od našeho Sebika mi řekla, ze mi potvrzení da jedině, když bude mít první vakcínu mmr :( Tak ještě zkusím vyběhat tu variantu jakou máte vy. No záleží to na ředitelce teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
3.5.17 21:35

Tak já přidám mou zkušenost-syn byl léčen na imunologii, jsou mu 2 roky, do školky by šel nejdříve příští rok v březnu, nemá ani jedno očkování. S ředitelkou jsem to probírala, nyní je syn OK a budeme postupně očkovat. Přihláška je normálně podána, není důvod proč by nemohla být a to, že je očkovaný bychom prokazovali až v případě nástupu. Stejně ho nejspíš teď v březnu nevezmou, protože je nával těch s povinnou docházkou a nejsou místa, počítám s spíš s termínem v záři 2018.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48703
3.5.17 21:36

@hanysi malá bla těsně po neštovicích takže dětská napsala že bude doočkovaná před nástupem. už to pak nikdo nekontroloval ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
3.5.17 21:38

@Laureatka Držím pěsti ať školka vyjde. Jak to čtu, tak to je hlavně o lidech…jsem ráda, že jsem se s Dr. nemusela dohadovat a sám od sebe to tam napsal :mrgreen: Hlavní je, že až nastoupí, bude mít „napíchané“ vše :palec: co si budem povídat, bez očkování bych ho tam sama nedávala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
3.5.17 21:52

@Laureatka ano, někdo na to asi přistoupí. Já ne, i když nas maminky chápu. Ale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
3.5.17 21:53

@janoma no ale to bych přece doložila před tím nástupem, že jsem, přece 2 leté dítě není zpravidla naočkováno tak jako 3-leté, naštěstí jsem v místě, kde i tak bude místo, ale přijde mi na hlavu postavené, že když k zápisu musím jen kvůli držení místa, ale fyzicky na nás spadá školka až na duben 2018, že už teď musím být naočkována a ikdyby v září, jsou to pořád 3,5 měsíce, to zas někdo vymyslel, stačí přece souhlasný papír s tím, že pokud dítě nebude v době nástupu naočkováno, rodič akceptuje, že dítě nebude přijato do doby očkování. Co pak ty děti, které mají odklad ze zdrav. důvodů? jsou pak ještě potrestáni tam, že nikam nesmí? osobně jsem pro povinná očkování, ale pouze, pokud je dítě v pořádku, obzvlášť u MMR, kde reakce chodí později než očkování a absolutně nemůžete odhadnout s čím se to třeba spojí. No uvidím, proberu ještě s mudr. a ředitelkou, snad najdeme společnou cestu, nebo budu řešit, jak být doma 4 měsíce bez peněz na prodlouženém rodičáku. Každopádně děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
3.5.17 21:54

@lucillee Podána ano, to je v pořádku, ale přijat není. Předpokládám. O to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
3.5.17 21:54

Všem moc děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26203
3.5.17 22:09

Že se s očkováním podvádí, se ví.
Nějaký doktor ti papír napíše, jiný se bojí. Známá doktorka mi řekla, že ona by nikdy papír „očkován podle kalendáře“, když tam nějaké chybí, nedala. A to proto, že dřív nebo později nějaké dítě zemře třeba na spalničky. Bude z toho obrovské halo, bude se šetřit, jak je to možné. Přešetří se děti v jeho školce, v jeho třídě a u těch doktorů, u kterých se zjistí, že dítě očkované nebylo, i když to v papírech je, to bude o kriminál.

O tom, že se pančuje chlast, se taky vědělo. Ale řešit se to začalo až když byla metanolová aféra. A tresty padaly přísný. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama