Reklama

Očkování Priorixem a febrilní křeče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berca1
Kecalka 192 příspěvků 22.01.11 14:50
Očkování priorixem a febrilní křeče

Dobrý den maminky.Chtěla jsem se vás zeptat,jestli jste už z dítětem absolvovali očkování Priorixem,když dítě mělo febrilní křeče.Naše malá měla febr.křeče v roce a teď ve dvou letech byla naočkovaná Priorixem.Vždycky při horečkách jsme museli dávat diazepam.Teď po naočkování mi dr.řekla,že mám dávat preventivne diazepam už od prvního dne očkovaní.Ale i kdyby nebyly teploty.Ale zdá se mi to trošku divné,když musím malou cpát diazepanem i v době,kdy ještě horečky nepřišly.Můžete mi prosím říct,jak jste to měli vy?Děkuji

Přečtěte si článek: Jaké existují reakce na očkování u dětí?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lena F. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.11 15:03

Doktorka mi radila nepodavat vůbec žadné léky a už vůbec ne preventivně. Teplota je znamkou toho že těličko se braní vetřelcum, imunitní system děla svou praci. Podam léku proti horečce je spiš na škodu. Taky mi poradila spiš otírat mokrou žinkou a nebo chladit sprchou, oblékat dítě jen lehce. A lék použit jen když je to opravdu nezbytně nutné.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 22.01.11 15:07

předem? Většinou radí jen pak, pokud nastanou potíže, ale proč zbytečně do dítěte cpát něco co možná ani nebude zapotřebí :think: na očkování byť stejného druhu ti může dítě reagovat úplně jinak

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.01.11 15:17

U dítěte, kterén už febrilní křeče mělo, se BZD při horečce preventivně dávají a má to smysl.

Dávat to hnedka po očkování, když se teploty čekají cca za týden - tak to nevím, nezdá se mi logické, ale třeba to nějaký důvod má - každopádně bych konzultovala s jiným pediatrem než s bandou ženskejch na emiminu. třeba tady : http://www.prozeny.cz/…detsky-lekar
odpovida do dvou dnu cca, to jeste stihnes do nastupu teplot.
Kazdopadne kdyz ji to das, neublizi to nicemu. Jenom ti bude lip spat.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 22.01.11 15:24

pudli a myslíš, že ty febrilní křeče musí mít vždycky po očku? Já ti nevím, u nás vždycky doktorka říká, že jako prevenci ano, ale až naočkuje :nevim: asi záleží jak a který pediatr rozhodne. Zažili jsme jen jednou u starší dcery, ale pak se nám ani jednou křeče nevyskytly :think: teda neopakovaly, zřejmě náhoda

Lena F. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.11 15:52

Pudli, prosím Tě můžeš mi vysvětlit, proč bych měla se bat febrilních křeči? Osobní zkušenost mám. Stalo se to když dcerka měla 2,5 roku. Jasně že jsem byla po…ana strachy co to vůbec bylo. Chvatali jsme do nemocnice, a behem 15 minut teplota spadla s 39,5 na 37,4. Tak soudim že tohle je přirozená reakce organizmu na prudke zvyšení teploty. Ptala jsem se pediatričky a potvrdila mě to. Jaky máš na to nazor Ty?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 23.01.11 06:55
Lena F. píše:
Pudli, prosím Tě můžeš mi vysvětlit, proč bych měla se bat febrilních křeči? Osobní zkušenost mám. Stalo se to když dcerka měla 2,5 roku. Jasně že jsem byla po…ana strachy co to vůbec bylo. Chvatali jsme do nemocnice, a behem 15 minut teplota spadla s 39,5 na 37,4. Tak soudim že tohle je přirozená reakce organizmu na prudke zvyšení teploty. Ptala jsem se pediatričky a potvrdila mě to. Jaky máš na to nazor Ty?

Febrilni krecer jsou regulerni epileptivcky zachvat. Jediny rozdil je, ze je vyvolany horeckou, ale to na prubehu zachvatu nic nemeni. Dite pri nem nedycha a svalove krece mu trhaji svaly - kdyby umelo lepe mluvit, reklo by ti, ze se druhy den citi jak zmlkacene. Nejhorsi na nich ale je, ze mozek ma schopnost epilepsii se naucit - tedy cim vice zachvatu v detstvi, tim vetsi riziko epilepsie v dospelosti. Opakovane zachvaty pusobi trvale zmeny mozku, predevsim psychicke. Krecim je treba vyhybat se, jak jen to jde. Vsak i tehotnym maminkam epileptickam se radeji doporucuje brat leky, nez mit zachvaty - ze je to lepsi pro miminko.
To neni jako kdyz mas prujem a telo ti k tomu udela jeste nevolnost, abys nedrazdila streva.
Ojedinele febrilni krece ma sice „kdekdo“ ale rozhodne je to neco, nad cim je treba lespon trochu se znepokojit a myslet na preventivni opatreni.

Příspěvek upraven 23.01.11 v 06:58

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 23.01.11 06:57
Lowel píše:
pudli a myslíš, že ty febrilní křeče musí mít vždycky po očku? Já ti nevím, u nás vždycky doktorka říká, že jako prevenci ano, ale až naočkuje :nevim: asi záleží jak a který pediatr rozhodne. Zažili jsme jen jednou u starší dcery, ale pak se nám ani jednou křeče nevyskytly :think: teda neopakovaly, zřejmě náhoda

Ne, to rozhodne ne
febrilni krece muze (nemusi) mit pri horecce jakehokoliv puvodu
akorat ze po tom priorixu je pravdepodobnost horecky celkem vysoka
troskou diazepamu na par dni se nic nezkazi
my mame dite alergika a nam zase MUDra dava po kazdem ockovani antihistaminika. Jde preci o par dni.

Viking
Echt Kelišová 9847 příspěvků 23.01.11 10:47

Pudla: Byl by prosím odkaz na nějaké zdroje informací, podle nichž souvisejí fk a epilepsie? Já všude čtu pravý opak a doktorka mi říkala, že se sice může epilepsie někdy projevit při horečce, ale s febrilními křečemi nic společného nemá, že je to fáma.

vercicek
Závislačka 4817 příspěvků 23.01.11 10:53

Berco náš malej měl febrilní křeče, když mu bylo 20 měsíců..
Naočkovanej Priorixem druhou dávkou mohl být až po půl roce od febrilek.. Takže někdy v listopadu jsme byli na očkování a bylo mi neurologem doporučeno podávat Diazepam také preventivně… Ale já jsem mu to nedala, měla jsem ho všude sebou, kdyby mu začla lézt teplota nahoru, ale neměl ani zvýšenou teplotu, takže to bylo bez reakce..

vercicek
Závislačka 4817 příspěvků 23.01.11 10:55

Ještě dodám, že neurolog nám po dvou vyšetřeních epilepsii zcela vyvrátil, měl febrilky z horečky, jelikož prý centrální systém přestal stíhat a vypnul.. Ale ještě jdeme za dva měsíce na třetí kontrolu pro jistotu..

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 23.01.11 11:54

Díky pudli za odpověď :wink: antihistaminika dostává ta mladší taky , je bohužel alergik taky, i když teď musím zaklepat homeo jí docela pěkně na pár let tu alergii „uspalo“ tak uvidíme kdy se zase „probudí“ a hlavně čím

berca1
Kecalka 192 příspěvků 23.01.11 12:31

Vercicko: děkuji za tvoji zkušenost.Sice jsem ze začátku malé diazepam dávala,jak dr.řekla,ale od včerejška ji je dávám jen na noc.Přes den si taky říkám,že ji mám pořád pod dohledem,tak kdyby teplota stoupala,tak bych ji diazepam dala.Dávám ji ho pro jistotu na noc.Už bych znovu nechtěla zažít noční probuzení šokem a stresem.Také jsme sledované na neurologii a byly jsme na EEG a dr.říkal,že je vše v pořádku.Tak jsem byla moc ráda.Je možné,jak se píše v knížkách,že to prostě byla reakce na rychlý vzestup horečky.Malá do doby než se to stalo horečku neměla,ani po očkování a pak prostě jedno očkování Prevenarem a bylo to.Horečka vylezla hrozivě nahoru v noci,takže jsem si toho nemohla ani všimnout.
Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli jsi neslyšela o homeopatikách THUYA?Někde jsem četla,že to maminka dává dceři na doporučení preventivně proti křečím.Myslím si,že homeopat.jsou určitě šetrnější.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 23.01.11 12:35

Viking pudla je odborník ona to ví jistě :palec:

berca1
Kecalka 192 příspěvků 23.01.11 12:37

VikingPodle mě,co jsem četla o febrilních křečích,tak jsem také o žádné epilepsii nečetla.Spíš že to jsou ty křeče z horečky.Epilepsie je něco jiného.Mám domácího lékaře dětských nemocí a tam o spojitosti febrilních křečí a epilepsii nic nepíšou.Takže dle mého názoru to spolu nemá spojitost.
Tady jsem našla stránky,kde je napsáno,že to spojitost nemá.
http://strankyprozeny.cz/clanek-213
http://rodina-deti.doktorka.cz/…rilni-krece/
Příspěvek upraven 23.01.11 v 12:45

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Soumrak mužství: Gucci odhalilo chystanou pánskou kolekci, muži vypadají příšerně

Následující galerie působí jako špatný vtípek. Nebo jako zkouška kostýmů pro... číst dále >

Aneta Krejčíková zveřejnila kojící fotku, aby prodala odsávačky na mléko!

Kojení na sociálních sítích je hitem posledních let, neúnavně ho propagují... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >