Očkování pro miminka, nevyznám se v tom

402
18.11.15 15:57

očkování pro miminka, nevyznám se v tom

Ahoj,

potřebovala bych poradit, jelikož začínám řešit téma očkování u dětí, čekám mimi za měsíc a vlastně vůbec nevím co a jak..Nikdy jsme se o to nezajímala, mimi bylo neplánované, takže ted dočerpávám ve všem informace..

Co se týče očkování, vím že jsou nějaká povinná, ale občas se tu dočtu, že to lze udělat jinak..

Samozřejmě si chci zjistit i informace jinde, přečíst něco odbornějšího, pobavit se o tom poté s dětskou lékařkou, ale potřebuji se od něčeho odpíchnout..

takže ty z vás, které se v tom trochu vyznáte prosím o radu.)

Povínná je hexavakcína, chápu to dobře? Ale občas se tu dočtu o schématu 2+1 což je bez hepatitidy B a lze to místo hexy použít pediacel, který jak jsme pochopila je šetrnější v tom, že neobsahuje tu hepatitidu b a má méně hliníku, že?

nebo můžete mi nějak stručně vysvětlit twn rozdíl a co dle vás je lepší?

A poslední dotaz, je někde nařízené kdy přesně se musí očkovat či to jde nějak odkládat? u malých miminek mi to přijde hrozná zátěž na organismus, ale jak píšu, já se v tom vůbec nevyznám, nikdy jsme tohle neřešila..tak budu ráda za každou radu, abych si nějak udělala obrázek a pak mohla zjisštovat něco dále..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

993
18.11.15 16:05

Ahoj, i hexavakcínu i pediacel (ten je bez hep B) lze očkovat ve schématu 2+1. Čili očkuje se 10,12 a 18m. To by mělo stačit na splnění vyhlášky, ale potřebuješ velmi vstřícného pediatra. Pediacel má v současné chvíli výpadek, ale na jaře by měl být dostupný. Má méně hliníku, ale to nezaručí, že nebude mít děťátko nú. Záleží i na nemocích v rodině. Pokud se rozhodneš očkovat, tak posiluj imunitu a koj, pokud to bude možné.
Odkládat lze, ale spousta rodičů podlehne tlakům pediatrů. Bohužel.
My se rozhodli neočkovat, ale znám spoustu rodičů, co očkují s rozmyslem. Čili třeba pediacel co nejpozději, MMR vůbec nebo až po třetím roce. Odkládají i pokud děťátko soplí. Očkují až měsíc po teplotě, horečce. Pokud očkovat, tak mi tenhle systém přijde nejméně zatěžující. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
18.11.15 16:18

Nevím o žádné šetrnější( slyšela jsem ale nebyla mi nabídnuta) věřím svému pediatrovi který mi naplánoval schéma očkování u obou synů 3 m,4 m,6 m,12 m hexa a Synflorix a 16 m a v 22 m Spalnicky + přiušnice a zarděnky + jsem u staršího dávala žloutenku A a budu i mladšímu… Ja jsem pro očkování a kor když vidím co se všude děje ale to je MŮJ názor… přeji dobrý výběr ať už bude jakykoli :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
18.11.15 16:31

Já jsem taky pro očkování, ale v rozumných mezích. Tzn. očkovat jen zcela zdravé dítě. MMR odložit ideálně k druhému roku. Naštěstí naše pediatra je v tomhle v pohodě. Děti mají Hexu a MMR, třetí v pořadí zatím jen první dávku (ve 2 letech). Navíc mají Prevenar a BCG vakcínu (TBC). Nejstarší letos před nástupem na ZŚ očko proti žloutence typu A. Holky jsou v očkování pozadu, protože jsou drobného vzrůstu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.11.15 16:42

Ahoj, souhlas s prvnim prispevkem. ja dala dceri pediacel-prvni davka v 11 m, druha ve 13,treti jeste nema. mmr davat nebudu. pokud se rozhodnes ockovat nepovinne, tak nedavej dve vakciny naraz. hlavne si sezen pediatra, ktery s tebou povede dialog a ne nadrazeny monolog.

• Nahlásit
  • Citovat
4360
18.11.15 19:23

Souhlasím s @Walburga, perfektně vysvětleno.
Schéma 2+1 je ideál, začít v 10. měsíci věku super a MMR odkládat a odkládat…
Nepodléhej dr. Oni jsou v tom trochu zapojený ve smyslu, že podléhají některým nesmyslným nařízením a reklamám. Může tě strašit i smrtí dítěte, ale nedej se a vždy před tou konkrétní vakcínou si nastuduj příbalový leták, někdo dává před, během a po očkování zvýšené dávky C, D, Mg. Homeopatika.
Hodně se toho zamlčuje a je lépe počkat a vyhledat si informace než podlehnout, očkovat a potom řešit n. ú., někdy neřešitelné…
A ano, nikdy nepíchat dvě vakcíny najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 11:32

Já vůbec nemám dobrý pocit z těch očkování, kámošky holčička na to nehezky doplatila. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama