Očkování proti covid a plánované otěhotnění

Anonymní
7.6.21 17:17

Očkování proti covid a plánované otěhotnění

Zdravím rodiče,
dotaz spadající do kontroverznějšího ranku, ale nedá mi to nezeptat se. Je tu někdo, kdo už byl očkovaný proti covidu a poté „na pohodu“ otěhotněl? Případně jak těhotenství probíhá atd. Zajímají mě jakékoli zkušenosti týkající se tohoto tématu.
Předem díky za vaše odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4060
7.6.21 18:02

Znam nekolik zenskych co normalne otehotnely a zatim vse vypada ok. Ale to zas bude az vsechny neplodne budou vinit covid očkování, stejne jako se stane po ockovani z ditete najednou autista…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
7.6.21 18:27

Znám v rodině. Těhotenství hned měsíc po první dávce. Vše probíhá v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
7.6.21 18:42

Očkování nemá na oplodnění vliv… Už o tom byla vydána i reportáž.. Myslím. Že byla na nově

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 19:25
@Misasisi píše:
Očkování nemá na oplodnění vliv… Už o tom byla vydána i reportáž.. Myslím. Že byla na nově

Mě kdosi strašil ve stylu „neozkoušeno, co když negativní vliv na plod…“ Ale rizika cvd během těhotenství jsou reálný oproti něčemu hypotetickýmu. Nicméně radši sbírám osobní zkušenosti lidí, byť nikomu se asi zatím ještě po očkování dítě nenarodilo, minimálně v ČR, tak aspoň těch aktuálně těhotných.

• Citovat
  • Nahlásit
1636
7.6.21 19:28

Jsem sama těhotná měla jsem covid v tehu a jsem naprosto v pořádku.. Není prokázáno že covid má vliv na plod jediný co se nedoporučuje je očkování v tehu.. Pracuji v nemocnici bavila jsem se i s kolegy.. Po porodu se nechám naockovat.. To by prý vadit nemělo a pokud budu kojit prcek bude mít protilátky…takze být tebou se fakt ničeho nebojím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3059
7.6.21 19:32

Já 28tt, očkování dnes, dítě se zatím hejbe standardně, mně nic není - uvidíme jak dál. Podle zahraničních zkušeností nemá očkování před otěhotněním nebo během těhotenství žádný negativní vliv, s pár ženami co očkování během těhotenství/těsně před dostaly jsem byla v kontaktu a všechno ok. Konzultovala jsem to i s lékaři - v prvním trimestru je lepší neočkovat pro jistotu, ale před a po převažují výhody, riziko vedlejších účinků je velmi malé a těhotenství se bere jako normální, nijak se neřeší jestli žena je očkovaná nebo ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
7.6.21 21:44

Já plánuji vynechání prášků na podzim a nejdřív jsem byla zařeknutá, že před těhu očkování rozhodně ne. Pak jsem ale natrefila na nějaký článek a nedalo mi to. Zavolala jsem obvoďákovi a gyn a oba mi očkování před těhotenstvím výslovně doporučili (když počítám, že ho jednou buud chtít). Gyn říkala, že zatím neeviduje žádný problémy týkající se očkování a následného těhotenství (ale je toho málo, spíše u kolegyň ze zdravotnictví), naopak komplikace při těhu a porodu z důvodu covidu eviduje.
Edit: zítra jdu na očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
8.6.21 17:26

Já to taky docela řeším no…mám za sebou už několik neúspěšných pokusů o těhotenství a těhotenství se špatným koncem, takže nechci riskovat nic ani o kousíček víc, než je nutné. A fakt zatím nevím.

Chápu, že dostat covid je asi větší riziko, ale ten dostat můžu a nemusím, zatím jsem ho nedostala. Dostat ho v těhotenství, tak se asi strachem zblázním. Taky mi doktor říkal že u většiny těhotných v jeho péči nic nezpůsobil, u žádné, která neměla další zdravotní problémy.

Nějak nechápu, že tohle očkování je prý úplně v pohodě, když nejsou v pohodě skoro žádné léky, naposledy jsem v těhotenství nedostala léky ani na akutní zánět žlučníku, že se to nesmí, kvůli očkování na tetanus jsem odkládala otěhotnění o tři měsíce, protože to prý vadí, nemůžu si vzít prášek na bolest hlavy kromě paralenu, tak jak je možné, že tedy zrovna tohle vůbec nevadí. Jestli nějaké vysvětlení je, byla bych za něj vděčná, lékům a jejich účinkům nerozumím. Navíc mi budou ředit krev a tlumit imunitu kvůli otěhotnění, prostě mi nejde do hlavy, že se to vzájemně vůbec nijak nemůže ovlivnit :(. Když jsem u sousedky viděla, že se jí udělala po vpichu krevní sraženina, kterou jí museli vyříznout, tak mě to docela vyděsilo, protože zřejmě kvůli sražení krve to naposledy dopadlo špatně. Ale u covidu je tohle riziko taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 23:39
@helenai píše:Nějak nechápu, že tohle očkování je prý úplně v pohodě, když nejsou v pohodě skoro žádné léky, naposledy jsem v těhotenství nedostala léky ani na akutní zánět žlučníku, že se to nesmí, kvůli očkování na tetanus jsem odkládala otěhotnění o tři měsíce, protože to prý vadí, nemůžu si vzít prášek na bolest hlavy kromě paralenu, tak jak je možné, že tedy zrovna tohle vůbec nevadí.

Tak asi zřejmě proto, že očkování je pro tělo šetrnější než některé léky na bolesti hlavy atd.? Prostě některé látky v těhotenství vadí a některé ne, nevím, co na tom lidi furt nechápou - a vakcíny na covid neobsahují látky, u kterých by bylo nebezpečí pro těhotné. Očkování na tetanus zřejmě obsahuje něco, co by mohlo škodit v těhotenství. Máme totiž pořád zafixované, že co je volně prodejné, to je automaticky bezpečné, přitom takový Ibalgin je pro tělo mnohem víc zatěžující než očkování a tragických následků má taky víc.

Já jsem ve 2. trimestru a ještě se poradím s lékaři, zvlášť pokud bych jinak musela pokaždé všude běhat s negativním testem, to mi přijde lepší se nechat očkovat v těhotenství. Předběžně to vidím tak, že bych to radši nechala na dobu po porodu, kdy ještě budu kojit, aspoň se ty protilátky dostanou i dítěti do těla skrz mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat